Négy hosszabbítás Atlantában

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra egy elképesztő thrillernek lehettünk tanúi, hiszen az Atlanta és a Utah csak a negyedik ráadásban tudta dűlőre vinni a dolgokat. A Miami és az Oklahoma City is összemérte tudását a Thunder otthonában, ahol viszont elmaradtak a várt izgalmak, a Memphis Los Angelesben tréfálta meg a Lakerst. Nézzük a játéknap összefoglalóját!

Atlanta Hawks–Utah Jazz 139–133 – négyszeri hosszabbítás után

Az NBA-ben 15 éve nem volt négyszeri hosszabbításos találkozó, de most Atlantában megtörtént a csoda, egyszerűen képtelenek voltak dönteni a csapatok a rendes játékidő végén, majd az első ráadásban írd és mondd 2 – 2 pont esett(!), így jöhetett a második túlóra, ahol nem sokkal a vége előtt a 37 pontot szóró Joe Johnson verte be az egyenlítő triplát. Mivel már nem esett több találat, következhetett a harmadik hosszabbítás, melynek utolsó találatát Marvin Williams szerezte – a Jazz megint nyerhetett volna, de Millsap (25 pont, 13 lepattanó) hibázott. A negyedik ráadásban már döntésre tudták vinni a felek, Joe Johnson még egyet kapcsolt a sebességi fokozaton felfelé és a harmadik egymást követő napon is játszó Hawks végül négy ráadás után nyerte meg ezt a fantasztikus derbit, melyen összesen 14 játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt, öten dupla dupláztak és négy ember pontozódott ki. Mivel hárman mentek ki idő előtt a vendégeknél, ez döntő tényező volt.

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 37, Josh Smith 22, Teague 18

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 28, Millsap 25, Hayward 19

Oklahoma City Thunder–Miami Heat 103–87

Ezt a két csapatot a szezon eleje óta a legtöbben érzik bajnokesélyesnek, rengetegen várják, hogy a fiatal, lendületes, nagyon látványos kosárlabdát játszó Thunder és a James – Wade páros vezette Heat játssza majd a finálét a playoff végén. Ám addig is, itt az alapszakasz, ahol tegnap összemérhették tudásukat az említettek és meglepő módon a vártnál sokkal simábban alakult a találkozó. A 28 pontos Durant volt ez egyedüli, aki kiemelkedő egyéni produkciót tett le az asztalra, bár a 22 pontos Dwyane Wade sem általában a triplák értékesítésében jeleskedik, ám ma hármat is beszórt. A harmadik negyed végén már kezdett elszakadni a Thunder, végül nem is ért fel igazán a nyakára a Heat, így a floridaiak kezdenek leszakadni a keleti elsőségért folytatott harcban, míg Scott Brooks csapata éppen megerősítette nyugati listavezető helyét.

A Thunder legjobb dobói: Durant 28, Ibaka, Harden 19-19

A Heat legjobb dobói: Wade 22, Bosh 18, L. James 17

Los Angeles Lakers–Memphis Grizzlies 96–102

Zach Randolph csak a kispadról érkezett a vendégeknél, ez pedig nyerő húzásnak bizonyult a vendégeknél. A 30 pontot termelő Bynum mellett most csak 18 egységig jutó Kobe Bryant érthetetlenül sokat ült a negyedik negyedben, így a Lakers már nem tudott érdemben közelebb jönni a vendégekhez, kisebb meglepetésre hazai pályán bukott el a Los Angeles-i alakulat a nagyon rossz formában érkező Grizzlies ellenében. Nyolcan jutottak 8 pont fölé a Memphisnél, a Gasolok harcát tehát megint Marc nyerte, bár statisztikailag (8 pont, 6 lepattanó, alaposan elmaradt a bátyjától (16 pont, 14 lepattanó)

A Lakers legjobb dobói: A. Bynum 30, Sessions, Bryant 18-18

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 18, Mayo 16, Conley 13

Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 90–87

Egyre inkább megfogyatkozik a Warriors, ma már Nate Robinson sem léphetett pályára eltiltása miatt, így az újonc Jenkinsnek kellett kezdenie irányítóban és szépen meg is állta a helyét (27 pont, 6 gólpassz), de a 16 pontos, 16 lepattanós David Lee-vel karöltve sem tudta győzelemre vezetni idegenben a kaliforniai kiscsapatot. A 24 pontot szóró Felton irányította Blazers kezd egyre stabilabb csapattá válni, bár a portlandiek számára sem lesz egyszerű a rájátszásba jutás.

A Blazers legjobb dobói: Felton 24, Aldridge 18, Batum 17

A Warriors legjobb dobói: Jenkins 27, D. Lee, K. Thompson 16-16

San Antonio Spurs–Philadelphia 76ers 93–76

Mivel Andre Iguodala nélkül érkezett a Sixers San Antonióba, ezért Popovich mester nyugodtan ültethette végig Tim Duncant, a 21 pontos Parker vezetésével így is simán diadalmaskodott a Spurs. DeJuan Blair nagyot játszott a centertárs távollétében, 19 pontjával elévülhetetlen érdemeket szerzett a hazai győzelemből. A Sixers nagyon gyenge napot fogott ki, így megint bajban vannak az Atlanti Csoport élén, mert jön a Celtics.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 21, Blair 19, Leonard, Ginobili 11-11

A 76ers legjobb dobói: Brand 14, Meeks 11, Turner, Holiday 10-10

Minnesota Timberwolves–Denver Nuggets 117–100

Feltartóztatni sem tudta a Gallinari és Fernandez nélküli Nuggets a hazaiakat, Kevin Love az 51 pontos produkció után most 30-at szórt és 21 lepattanót kaparintott meg, amit 3 dobásblokkolással egészített ki. Már az első félidőben 23-as fórt harcolt ki a Timberwolves, aztán a 25-öt szóró Ridnour is tolt egy kicsit a vendéglátók szekerén, így semmi sem veszélyeztette a PO-harcban kicsit lemaradó Minnesota győzelmét.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 30, Ridnour 25, Ellington 17

A Nuggets legjobb dobói: Faried 17, Lawson, Miller 14-14

Cleveland Cavaliers–Phoenix Suns 83–108

A 22 pontos karriercsúcsot szóró Markieff Morris és az ugyanennyit dobó, illetve 8 lepattanót megszerző Marcin Gortat szétszedték a palánk alatt a clevelandieket, ennek pedig nem lehetett más a vége, mint egy végtelenül egyszerű vendéggyőzelem. A 13 gólpasszt kiosztó Nash is remekül mozgatta a megint pozitív mérleggel álló arizonaiakat, Shannon Brown pedig 16 ponttal köszönt be az egykori társaknak.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 15, Casspi 14, Gee 9

A Suns legjobb dobói: Mark. Morris, Gortat 22-22, S. Brown 16

Boston Celtics–Washington Wizards 88–76

A Ray Allen helyén játszó Avery Bradley 23 pontos karriercsúcsot állított fel, már az első negyedben 7-ből 7-es mezőnymutatónál és 15 egységnél tartott, a második etap elején pedig 20 fele szökött a különbség. Egyszer vissza tudott jönni 8 pontra a Nenét nélkülöző fővárosi alakulat, de a végén elmaradtak az izgalmak, Paul Pierce 21 ponttal és 8 lepattanóval volt a második félidő legjobbja.

A Celtics legjobb dobói: Bradley 23, Pierce 22, Bass 11

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, Seraphin 15, Wall 12

A nap hőse: Az Atlanta Hawks és a Utah Jazz, hiszen ez a két csapat egy négy(!) hosszabbításba torkolló ütközetet harcolt végig egymással, a győztes és a vesztes fél is hősként vonult le a pályáról.

A nap lúzere: Mike Brown, a Lakers edzője, aki borzasztóan eltaktikázta magát a Memphis Grizzlies ellen, így nem véletlen a Los Angeles-iek hazai veresége.