Nem lassít az Atlanta, nyert a Spurs és a Bulls

Teague-ék Portlandben is győztek, a Bulls túlórát, a Spurs rangadót nyert, a Houston a Miamit, a Denver pedig a Memphist ütötte ki

A keleti éllovas újabb nagy skalpot gyűjtött be az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján, most a Blazers otthonából távoztak győzelemmel Millsapék. Sztárjai nélkül is megverte a Washingtont a Spurs, a Chicago Pau Gasol vezérletével ráadásban győzte le a Bostont, a Houston kiütötte a Miamit, a Denver pedig szétdobta a Memphist - íme a részletek!

A játéknap legfontosabb jelenetei állandó videós rovatunkban megtekinthetők!

Orlando Magic – Charlotte Hornets 90-98

Javított a Hornets. Jól zárta a back-to-backet a Charlotte, ugyanis a clevelandi vereség után ma már a korábban megszokott fényében tündökölt és vezette a csapatot Walker (10/21 mezőnyből, 4/8 hárompontos, 7 lepattanó, 6 gólpassz), aki érdekes módon csupán egy-egy triplával és gólpasszal vette ki részét a második negyedbeli mészárlásból, amikor a Hornets 21 pontot vert a hazaiakra. A Charlotte simán nyerte a lepattanócsatát (53-44), és a Walker mellett szintén ponterősen játszó Kidd-Gilchrist (7/13, 12 lepattanó) és Neal (19 perc, 5/11, 6/6 büntető) révén behúzták a mérkőzést.

Bénulás a második negyedben. Az újabb komoly hátrányt megpróbálta ledolgozni a hazai csapat, de külső dobásaik nem bizonyultak hatékonynak (21%) és a mezőnyszázalék terén is komoly gondokkal küzdöttek (37,9%). Harris (8/15, 11 lepattanó) és Vucsevics (8/16, 10 lepattanó) is dupla-dupláztak, Oladipo is igyekezett, próbált aktívan ténykedni (6/14, 4 lepattanó, 5 gólpassz,4 szerzett labda), de arra az ő teljesítményük sem jelentett magyarázatot, hogy miért nem szerzett pontot a második negyed utolsó 7 percében a gárda.  A cseréktől 21 pont érkezett, ebből kilencet Fournier vállalt, aki nagyon gyenge dobóformát hozott 4/15-ös mezőny-. és 1/7-es triplamutatóval. A Magic ezzel a kudarccal sorozatban harmadik vereségét könyvelte el hazai pályán.

A Magic legjobb dobói: Oladipo 21/3, Vucsevics 20, Harris 18
A Hornets legjobb dobói: Walker 30/12, Kidd-Gilchrist 17, Neal 16

Chicago Bulls – Boston Celtics 109-104 – h. u.

A titkos MVP-jelölt nélkül is megy. Butler és Dunleavy egyaránt kihagyta a mai mérkőzést, ám előbbi hiányában gyorsan akadt vezér, aki a Bulls élére álljon. A szezonbeli 17. dupla-dupláját szállító Pau Gasol alaposan kitöltötte a statisztikai lap három legfőbb részét (9/16 mezőnyből, 16 lepattanó, 5 blokk), egyedüli hazai játékosként zárt 50% feletti mezőnymutatóval. A padról érkező Brooks szorgosan gyűjtötte a pontokat (20 perc, 19 pont), de a rendes játékidő végén elhibázta a győzelemért dobott triplát. Ennek ellenére belefért, hogy aBulls átlag alatti dobóformát hozott hazai pályán, hiszen a hosszabbítást könnyen nyerték.

Cserék nélkül nem megy. A munka dandárját a kezdőcsapat végezte a vendégeknél, mivel a kispadról mindössze 21 pont érkezett, melynek közel felét Crowder (10) tette a közösbe. A második félidőben 24 pontot szóró Turner (12/22, 4/5 tripla, 6 gólpassz, 7 eladott labda) és Bradley (8/15) vitték előre a Bostont, de az igazi megmentő a masszív dupla-duplával záró Sullinger (8/17, 16 lepattanó) volt, aki két másodperccel a lefújás előtt duplájával hosszabbításra küldte a feleket. A túlórára viszont már nem maradt erő a csapatban, két vereséget hozott számukra a hétvégi back-to-back.

A Bulls legjobb dobói: Gasol 29/3, Brooks 19/9, Rose 12/3, Gibson 12
A Celtics legjobb dobói: Turner 29/12, Bradley 17, Sullinger 16

Houston Rockets – Miami Heat 115-79

Bosszút állt a Houston. Hardenék gyorsan feledtették szurkolóikkal kiütéses vereségüket, ugyanis a földdel tették egyenlővé a Heat együttesét. A második negyedben 38 pontot termelt a Houston, mely a harmadik játékrészben csak 11 pontot engedélyezett a vendégeknek és 38 pontos előnyt épített ki. Harden (9/17 mezőnyből) és Howard (9/13, 13 lepattanó) is elemükben voltak, ahogy a teljes csapat, mely szétfutotta a Heatet, ugyanis 27 pontot szereztek gyorsindításból.

Teljesen megsemmisítve. A vendégek egyetlen negyedben, az elsőben tudták felvenni a versenyt a vendéglátókkal. A két középső játékrészben 38 pontot vert rájuk ellenfelük, elvesztették a lepattanócsatát (33-47), 21 eladott labdát, továbbá 10 kihagyott büntető jegyeztek (15/25). Wade (5/11) és Bosh (4/12) mutatott némi életjelt, viszont ketten összesen 53 percet töltöttek a parketten, feleslegesnek bizonyult ezen a találkozón kifacsarni őket - főleg úgy, hogy elsősorban Bosh elég frusztráltnak látszott a mérkőzés során. A padról érkező Whiteside (6/8, 6 lepattanó) kapcsán meg kell jegyezni, hogy pontjai döntő többségét a záró negyedben hozta.

A Rockets legjobb dobói: Harden 28/6, Howard 23, Smith - Motiejunas 12-12
A Heat legjobb dobói: Bosh 15/3, Wade 15, Whiteside 14

Minnesota Timberwolves – Utah Jazz 89-101

Döntés két negyed alatt. A Utah a szoros kezdés után a két középső negyedben tarolt, 17 pontot vert a vendéglátókra, köszönhetően az ihletett dobóformát hozó Burke-nek (10/16 mezőnyből, 4/6 hárompontos, 6 lepattanó, 6 gólpassz). A vendégek jobbnak bizonyultak lepattanózásban (47-37), uralták a festéket (46-36), de ami még ennél is fontosabb, nagyon jól tripláztak (11/20). Tündökölt a pálya mindkét oldalán a Kanter hiányában kezdőbe kerülő Gobert (5/7, 11 lepattanó, 6 blokk), aki 11 pontot és 5 kiosztott blokkot jegyzett csak a harmadik negyedben – de Booker sem tétlenkedett, 15 pattanót és 6 gólpasszt tett hozzá a csapat teljesítményéhez

Hol a dobáspontosság? Nem lehet úgy mérkőzést nyerni, hogy mindössze két ember viszi a prímet. Wiggins ismét bizonyságot tett arról, hogy nem roppantja össze a teher, ha vezérként kell játszania (8/15 mezőnyből), viszont a kispadot szinte kizárólag Mo Williams (8/16, 3/5 hárompontos) testesítette meg, a cserék 36 pontjából 20-at ő vállalt - Daniels pedig csak dobott, nem talált és 0/8-as mezőnymutatóval zárta az estét. Első 11 triplakísérletéből 10-et kihagyott a hazai csapat, mellyel meg is alapozták a 40%-ot el sem érő mezőnymutatójukat, továbbá a periméter-védekezésük is csődöt mondott. Sorozatban 11. alkalommal kapott ki a T'wolves.

A Timberwolves legjobb dobói: Mo Williams 20/9, Wiggins 20/3, Dieng 10
A Jazz legjobb dobói: Burke 28/12, Favors 15, Gobert 13

San Antonio Spurs – Washington Wizards 101-92

Nem bírta végig a Washington. Wall és Beal vezérletével 67%-kal dobtak a vendégek az első negyedben, 60%-kal félidőig és bár a Spurs támadójátéka is rendben volt, egálközelben maradtak a felek. Az utolsó negyedben aztán megtorpantak a vendégek, az utolsó bő öt percben összesen négy pontot tudtak szerezni – 6/23-mal dobtak ebben a játékrészben, így végül nem tört meg a sorozat: 1999 óta nem nyertek San Antonióban. Hiába érték el végül hatan is a tíz pontot, a védekezésük ismét hézagos volt, emellett pedig nem fért bele a hajrában produkált leolvadás.

Előléptek a kiegészítők. Leonard és Parker nem léphetett pályára, Duncan és Ginobili pedig együtt (!) 4/16-ot dobtak mezőnyből kilenc pontért – ennek ellenére működött a játék. Cory Joseph volt a vezér, 19 pontot szórt (20 a karriercsúcsa) 8/10-es mutatóval, de Diaw (14 pont, 7/8), Splitter (16 pont, 7/8) és Mills (15 pont, 6/8) is szinte hibátlanul dobott, a Spurs végül sztárjai nélkül is 55%-kal tüzelt. Az említettek mellett Belinelli és Green is elérte a tíz pontot és a bajnok 52-32-re nyert a festékben – folyamatosan ide jöttek ki a játékok, amiket nem is tudott levédeni a Wizards, így a hazai triplákra nem is volt szükség.

A Spurs legjobb dobói: Joseph 19, Splitter 16, Mills 15/9
A Wizards legjobb dobói: Beal 15/6, Wall 15, Gortat 12, Nené 12

Denver Nuggets – Memphis Grizzlies 114-85

Lawsonék nagyon éltek. Az irányító és társai üdvözölték Brian Shaw rendelkezését, miszerint mostantól nem reggel, hanem délután van dobóedzés – ennek megfelelően a csapat 50% felett célzott mezőnyből. Lawson egyik tempót süllyesztette el a másik után, végül 25 ponttal zárt (10/14 mezőnyből, 3/4 tripla, 11 gólpassz), mellette Afflalo is beszórt 23-at (8/12) – rajtuk kívül még négyen érték el a tíz pontot és kérdés nélkül nyerték meg a találkozót.

Csak a frusztráltság. A Grizzliesnek semmi nem működött ma este, Jusuf Nurkic rendkívül agresszív védekezése (11 pont, 10 pattanó, 5 blokk) nagyon lassította Marc Gasolt, a spanyol center technikait is kapott – a vendégek trénerét, Joergert pedig ki is állították egy heves reklamálás után. 2/14-es triplamutatót szenvedett össze a Memphis, csak 43%-kal dobtak és 13 büntetőt harcoltak ki –ezzel szemben a Nuggets játékosai 31-szer állhattak a vonalra. Mike Conley is tíz pont alatt maradt, Lawsonék pedig egyik demoralizáló kosarat dobták a másik után, idegölő estén van túl a Grizzlies.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 25/9, Afflalo 23/6, Chandler 15/6
A Grizzlies legjobb dobói: Gasol 18, Adams 12/3, Leuer 10

Portland Trail Blazers – Atlanta Hawks 107-115

Egy nagy rohamra futotta a Portland erejéből. Eladott labdáiknak és az Atlanta koncentrált játékának köszönhetően fokozatosan nyílt az olló, a második negyedben már tíz felett járt a különbség. Itt egyszer visszatáncolt a Blazers, de a nagyszünet után újra meglógott a Hawks, magasabb fokozatba kapcsoltak Teague-ék és előbb egy 10-2-es, majd egy 19-10-es etappal húszra növelték az előnyt. Innen egy nagy rohanással megint felzárkóztak a hazaiak, a hajrában csak öt volt közte, de közelebb jönni nem tudtak, lemenedzselte a hajrát a keleti éllovas.

Triplák kontra büntetők. A Portland periméter-védekezését nem tudták átdobni a vendégek, Lillardék több, mint kétszer annyi hármast süllyesztettek el – ellenben Teague-ék 31 büntetőt harcoltak ki a hazaiak 12 kísérletével szemben, ez pedig bőven kompenzálta a kinti tűzerőt. A Blazers 18 eladott labdáját is kihasználták a vendégek, de tőlük nagyjából mindenki meg is szórta magát. Millsap (27 pont, 11/17) és Aldridge (30 pont, 14/25) csatája élményszámba ment, viszont az Atlanta rendszere sokkal jobban működött, ezt pedig egy rohanással nem lehetett eltüntetni.  A Portland hazai sorozata megszakadt, a Hawks idegenbeli szériája viszont tovább él, sorozatban hatot nyertek más csarnokban.

A Trail Blazers legjobb dobói: Aldridge 30, Matthews 19/12, Lillard 16/6, Batum 16/6
A Hawks legjobb dobói: Millsap 27, Teague 22, Korver 14/12

Los Angeles Clippers – Philadelphia 76ers 127-91

Korán engedett ki, de megoldotta a Clippers. Nem volt kérdés a találkozó kimenetele, Chris Paulék már az első negyedben 34 pontot szórtak, később közel húszra növelték az előnyüket. A második negyed végén kicsit kiengedtek, a fordulás után öt pontra zárkóztak Wrotenék, de a vendégek kapitális hibáit kihasználva könnyedén lépett el ismét Doc Rivers csapata, 22-vel nyerték az utolsó negyedet és végül majdnem negyvenet vertek a ligautolsóra.

Egyéni extráknak lehet örülni. Úgy néz ki, hogy ez marad idén a Philly-nek, a komoly vereségekben szépet találni – ma Robert Covington 23-at, Tony Wroten pedig 27-et szórt, bár utóbbi hatékonysága hagyott kívánnivalót maga után. A 21 eladott labda visszatérő probléma (30 pontot kaptak leindításból…), ráadásul úgy ment át rajtuk a Clippers, ahogy akart – Paul 24 ponttal és 12 gólpasszal dupla-duplázott, 54%-kal dobtak mezőnyből és senki nem játszott többet fél óránál. A Sixersnél pihent ma Carter-Williams, de ezzel együtt is botrányosan játszottak, Griffinék erőlködés nélkül verték meg őket 36 ponttal.

A Clippers legjobb dobói: Paul 24/9, Redick 17/9, Griffin 15
A 76ers legjobb dobói: Wroten 27/6, Covington 23/12, Mbah a Moute 14/6