Nigériát is 44 ponttal győzte le a Team USA

Utolsó felkészülési mérkőzésén megint magabiztosan játszott az amerikai válogatott - Nigériát 110-66 arányban győzték le Mike Krzyzewski fiai.

Team USA - Nigéria 110-66

A Venezuela elleni mérkőzéshez képest sokkal élesebben játszott most az amerikai válogatott, amely a félidőben már 54-30-ra vezetett, erre a 24 pontos előnyre pakolt rá a harmadik negyedben még 15 egységet. Az utolsó felvonásra már kiengedtek DeMar DeRozanék, de végül így is 110-66-ra, azaz 44 ponttal győztek. Nigériánál a Chamberlain Oguchi (21 pont, 8/17 mezőny, 4/12 tripla), Alade Aminu (13 pont, 5 pattanó), Ben Uzoh (10 pont, 6 gólpassz, 3 pattanó), Ike Diogu (10 pont, 3/11 mezőny, 4/7 büntető, 9 pattanó) egészen hasznosan játszott, de a többiektől szinte semmilyen segítséget nem kaptak. A Team USA legeredményesebb játékosa ezúttal Carmelo Anthony volt úgy is, hogy kintről egyáltalán nem ment neki (19 pont, 7/13 mezőny, 0/6 tripla), Klay Thompsonnak (17 pont, 5/9 tripla) és Kevin Durantnek (14 pont, 3/4 tripla) sokkal inkább sült a keze, Kyle Lowry pedig a tripla-duplával kacérkodott (8 pont, 11 gólpassz, 8 pattanó).