No Dirk, No Derrick, No problem!

A nap kiemelt mérkőzésén kívül, amiről A Nap Meccse rovatban részletesebben olvashattatok, 9 másik derbit is rendeztek, sok-sok érdekességgel. A tavalyi alapszakasz, illetve playoff MVP sem léphetett pályára sérülés miatt, de a Dallas és a Chicago is nyert. A Heat és a Sixers vívta az est keleti rangadóját, mely a vártnál sokkal simább lett, de született meglepetés is, ott, ahol talán a legkevésbé lehetett volna várni: Detroitban. Nézzük az összefoglalókat!

 

 

 

Miami Heat – Philadelphia 76ers 113 – 92

LeBron James vállalta a játékot kisebb betegsége után, Dwyane Wade még mindig pihentette sérült bokáját, de így is simán verte a Heat tavalyi első körös ellenfelét, a Sixerst. James és Bosh ipari módon termeltek, a Miami gyakorlatilag a feldobástól kezdve egészen a lefújás pillanatáig csak folyamatosan darált és darált, egyszer esett meg, hogy a 22-őt szóró Lou Williams felhozta övéit 10 ponton belülre, azt leszámítva végig látótávolságon kívül maradt a Philadelphia, a két csapat ezzel helyet is cserélt a Konferencia 3., illetve 4. helyén. Azzal együtt, hogy a hazaiak két sztárján kívül csak Chalmers ért el kétszámjegyű produkciót (11), igazi csapatteljesítmény volt ez a mai, 8 hazai játékos jutott el legalább 7 egységig, s a kispad is kollektíven remekelt, bár Eddy Curry ma nem lépett parkettre. A vendégeknél Williams mellett a sérült Hawes helyén kezdő Nikola Vucsevics 13 pontos, 9 lepattanós performansza is említést érdemel, de ma nem volt meg a kellő lendület Doug Collins legénységében ahhoz, hogy ezt a derbit idegenben hozni tudják.

A Heat legjobb dobói: Bosh 30, L. James 28, Chalmers 11

A 76ers legjobb dobói: L. Williams 22, E. Turner 16, Vucsevics 13

 

Detroit Pistons – Portland Trail Blazers 94 – 91

Lawrence Frank húzott egy érdekeset és a hiányzó Ben Gordon helyén Rodney Stuckey mehetett ki a parkettre a kezdőötös tagjaként. A Knight – Stuckey hátvédpáros elsőrangúan működött, leginkább nekik köszönhető, hogy a borzasztóan rossz sorozatban lévő Pistons végre meccset tudott nyerni, ráadásul egy nyugati nagycsapat ellen tették mindezt a detroitiak. A sérülésből felépülő Stuckey egyébként élete egyik legjobb performanszát hozta, 28 pontot szórt, benne hatalmas zsákolással és bravúros triplákkal. A vendégeknél hatalmas érvágás volt, hogy Gerald Wallace nem léphetett pályára, nélküle érezhetően más csapat ez a Blazers. A hajrában ezzel együtt is lehetett volna esélye a vendégeknek az egyenlítésre, de a 20 pontos, 9 gólpasszos Felton elhagyta a labdát.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 28, Prince 17, Knight 14

A Blazers legjobbjai: Aldridge 28, Felton 20, Batum 14

 

Atlanta Hawks – Cleveland Cavaliers 121 – 94

Al Horford távollétében talán egy kicsit szorosabb csatát vártunk volna ettől a két gárdától, de az Atlanta ma a legjobb játékát hozta Kyrie Irving és a Cleveland ellen. Joe Johnson a múltkori megingás után újra 25 pontot termelt, Zaza Pachulia pedig kezdőcenterként tett hozzá sokat a sikerhez, de Josh Smith 11 lepattanója és egyes poszton a Teague – Pargo páros összesen elért 28 pontja is nagyot dobott a hazaiak esélyein. Az 1/1-es most nem volt igazán kiemelkedő a vendégek oldalán, 18-at szórt, de volt 7 eladott labdája és csupán 2 gólpasszt osztott ki. Viszont az első kör 4. helyén kiválasztott Tristan Thompson egyik legjobb NBA-s estjén van túl, 16 pont és 5 lepattanó fűződött a nevéhez. Már 19-cel ment félidőben a Hawks, tehát igen korán eldőlt a csata. A nem is olyan rég még 50 százalék felett álló Cavaliers már erősen „mínuszban” van (6 – 9).

A Hawks legjobb dobói: Jo. Johnson 25, Teague, Jan. Pargo 14-14

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 18, T. Thompson 16, Gee 14

 

New Jersey Nets – Oklahoma City Thunder 74 – 84

Washingtonban, a liga leggyengébb csapatának otthonában nem volt elég 33, illetve 36 pont a Durant – Westbrook  párostól, de ezen az estén az alig erősebb Nets csarnokában 20, illetve 21 egység is elég volt a két szupersztártól az üdvösséghez. Deron Williams (12 pont), ma nem fogott ki jó napot, ez pedig nagyban lekorlátozta a New Jersey esélyeit, 18-ból 5 mezőnydobása ült csak, s gólpasszban is megállt 6-nál. Humphries 12 pontos, 16 lepattanós dupla duplát hozott, de ez most kevés volt a hazaiaktól, nem volt ugyanis olyan dobóteljesítmény, amivel igazán harcban tudtak volna maradni Avery Johnson fiai.

A Nets legjobb dobói: D. Williams, M. Brooks 14-14, Farmar 13

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 21, Durant 20, Harden 16

 

Chicago Bulls – Charlotte Bobcats 95 – 89

Továbbra is Derrick Rose nélkül robog a Bulls, még mindig veretlenül hazai pályán. A mai áldozat a Bobcats volt, melyben a Kemba Walker, DJ Augustin hátvédpáros kiábrándítóan rosszul muzsikált, 7 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz volt a két törpe összteljesítménye, csak Gerald Henderson (22 pont, 9 lepattanó) és Byron Mullens (17 pont) produkáltak elfogadhatóan a vendégeknél, így nem lehet nyerni Chicagóban. Tom Thibodeau a kezdőcentert, Joakim Noah-t is jegelte, de a helyén kezdő Asik 15 lepattanót kapott le, a Hamilton, Boozer, Deng trió tagjai pedig fejenként 20 felett dobott.

A kulcs mégsem ez, hanem a csere, illetve tartalékirányítók remeklése volt, Mike James, akit csak vésztartaléknak szerződtetett a Bulls Rose kidőlése miatt, ma 9 ponttal és 10 gólpasszal hozta messze legjobbját az utóbbi éveket tekintve, azért került sor egyáltalán a pályára lépésére, mert a harmadik számú egyes, John Lucas szintén sérülés miatt maradt távol. A ma kezdőirányítóként szerepet kapó CJ Watson 11 ponttal és 9 gólpasszal zárt... A Thibodeau rendszer valami hihetetlen módon épít az irányítók teljesítményére, de senki sem gondolta volna, hogy az MVP távollétében ennyire jól fognak produkálni a tartalékok.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 23, Deng 22, R. Hamilton 20

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 22, Mullens 17, Higgins 10

 

Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128 – 95

Az abszolút kiszámíthatatlan Kings ma a legrosszabb arcát mutatta védekezésben és semmiféle ellenállást nem volt képes kifejteni a Grizzlies ellen. A padról érkező, 22 pontig jutó OJ Mayo-val együtt 4 20 felett termelő embere volt a hazaiaknak, ráadásul Speights 12 pontos, 15 lepattanós dupla duplával jelentkezett, Marc Gasol még idei első tripláját is értékesítette. A Memphisen egyáltalán nem látszik mostanság Zach Randolph hiánya, mintha „egy dudással a csárdában” jobban menne Hollins mester legénységének – legalábbis a tavalyi, illetve az idei példa eddig ezt mutatja – utalva Rudy Gay, majd az említett Randolph kidőlésére és ezzel együtt a csapatjáték és az elért eredmények erős feljavulására. A vendégeknél egyébként Evans megint rosszabb napot fogott ki, Marcus Thornton pedig csupán 2 egységig jutott, Jimmer Fredette viszont 20 pontos karriercsúcsot hozott össze, de ez még csak a Kings szép halálához sem volt elegendő.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 23, Conley, Mayo 22-22, M. Gasol 20

A Kings legjobb dobói: Fredette 20, Greene, Cousins 19-19

 

New Orleans Hornets – Dallas Mavericks 81 – 83

Ha tavaly valaki elereszti azt a mondatot, hogy idén Delonte West és Lamar Odom 16 – 16 pontjával nyer a Dallas Mavericks New Orleansban Vince Carter távollétében, akkor arra az illetőre igen furcsán néztek volna, pedig a Dirk Nowitzkit legalább négy meccsre elvesztő texasiak esetében most valóban ez volt a helyzet. Sokáig szorosan alakult a találkozó, de egy nagy futás következtében 10 pont körüli előnyt tudott összeszedni a Mavericks, majd a végjátékban nagyon feljött a feltámadó és 19 pontot szerző Carl Landry húzta Hornets, de végül az irányító, Jack elleni fault taktika bejött a záró momentumokban, így értékes idegenbeli sikert aratott a Dallas. Az mindenképp pozitív, hogy Emeka Okafor is feltámadni látszik, 16 pontos, 17 lepattanós dupla duplával zárta az ütközetet, már csak Chris Kaman 3 pontja és 1 lepattanója aggasztó New Orleans-i szempontból.

A Hornets legjobbjai: C. Landry 19, Okafor 16, Jack, Ariza 12-12

A Mavericks legjobbjai: Odom, De. West 16-16, Marion 14

 

Houston Rockets – San Antonio Spurs 105 – 102

A zsinórban hatodik sikerére készülő Rockets szépen kihasználta, hogy a vendégek a pihenőt kapó Tim Duncan nélkül érkeztek Houstonba, bár az élete meccsét játszó Tiago Splitter (25 pont, 10 lepattanó) gondoskodott róla, hogy a nézők se maradjanak izgalmak nélkül. A győzelem egyik legfőbb letéteményese most is Samuel Dalembet volt, aki ezen az estén 12 pontja mellett 6 blokkjával emelkedett ki a mezőnyből. A találkozót lezáró kosarat egyébként Goran Dragic dobta, a szlovén kisember is idei egyik legjobbját produkálta 14 dobott ponttal és a fontos találattal. A 25 pontos Kevin Martin mellett 5 további hazai játékos dobott 10 felett, míg a másik oldalon a 24 pontos, 13 gólpasszt kiosztó Tony Parker és a 16-ot szóró Matt Bonner nyújtott értékelhetőt. Ahhoz képest, hogy hatalmas különbség volt a két texasi gárda mutatója közt két héttel ezelőtt, mára majdnem utolérte a Rockets a Spurst.

A Rockets legjobb dobói: Kev. Martin 25, Dragic, Lowry 14-14

A Spurs legjobbjai: Splitter 25, T. Parker 24, Bonner 16

 

Utah Jazz – Minnesota Timberwolves 108 – 98

Abszolút nem hétköznapi esemény, ha egy csapat úgy kap ki idegenben, hogy nyolc embere is eljut legalább 8 pontig, de a Minnesotával ez most megtörtént, ahogy az is, hogy Kevin Love ebben a szezonban először nem érte el a dupla duplát. A statisztikakirályok párharcát is megnyerte utóbbival szemben a 26 pontos, 9 lepattanós Paul Millsap, aki az utolsó negyedben 12 egységnyit összeszorgoskodva vezette diadalra a vendéglátókat. Beasley és Barea továbbra sem állhatott Rick Adelman mester rendelkezésére, de a 17 pontja mellé 11 gólpasszt is kiosztó Ricky Rubio, valamint az egyik legjobb újoncnak várt Derrick Williams (15 pont, 8 lepattanó) versenyben tartották a Timberwolvest, viszont többre nem tellett ezen az estén.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 26, A. Jefferson. C Miles 18-18

A Timberwolves legjobbjai: Rubio 17, Love, Der. Williams 15-15

 

A nap hőse: Danilo Gallinari visszament egykori hazájába és próféta lett – csak a Knicks és a New York-iak legnagyobb bánatára ezt Carmelo Anthony és legénysége ellen tette, Denver mezben.

A nap lúzere: A New York Knicks érdemli ki ezt a címet, de akár a szezon lúzerei is lehetnének D'Antoni mester tanítványai, talán nem is kell tovább ragoznunk azt a szituációt, amit a Denver elleni mérkőzéssel kapcsolatban és az idénybeli bukdácsolásukat illetően már részleteztünk feljebb, illetve korábban.

A játéknap legszebb jelenetei:

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus