Nyeregben a Bulls, lépéselőnyben a Jazz

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 9 mérkőzés került terítékre. Az ászokat már pihentetik az élcsapatok, a kicsik viszont továbbra is hatalmas tülekedésben vannak a még kiadó rájátszás-helyekért és természetesen pozicionálás is csak még bonyolultabbá teszi több, már biztos playoff-résztvevő jövőképét. Nézzük is, hogyan áll a helyzet a mai találkozók után!

Utah Jazz–Orlando Magic 117–107 – hosszabbítás után

Az első negyed után 36–23-ra vezető Magic végül le kellett, hogy mondjon az esetleges 5. pozíció megszerzéséről, mivel a Harris, Jefferson páros vezette Jazz hatalmas csatában, hosszabbítás után verte el a floridaiakat, ezzel pedig számszakilag nem, de reálisan behozhatatlan hátrányba került Stan Van Gundy legénysége az Atlantával szemben. A győztes Utah így nagyon nagyozót lépett az utószezon irányába, legalábbis csak a saját kezében van a sorsa és egy-egy győzelemmel megelőzi a Rockets, Suns párost.

A hihetetlenül fordulatos percek után egy Harris-blokkal végződő rendes játékidő után már teljesen elkészült mentálisan a Magic és a hosszabbításban csak egy csapat volt a pályán, a Dwight Howardot pedig már biztosan az egész idényre elvesztő floridaiak számára ezzel gyakorlatilag az is biztossá vált, hogy majd a Pacers jut ellenfélül az első körben.

A Jazz legjobb dobói: D. Harris, Al Jefferson 21-21, Millsap 18

A Magic legjobb dobói: Nelson 23, R. Anderson, J. Richardson 21-21

Milwaukee Bucks–New Jersey Nets 106–95

A Bucks „neccesen” ugyan, de egyelőre életben tartotta matematikai esélyét a rájátszásra, miután a Deron Williams és Brook Lopez személyében legjobbjait nélkülöző Nets a végére elfáradt, így besétálhatott a győzelem kapujába a hazai gárda. A 17 pontos, 17 lepattanós dupla duplát szállító Ilyasova mellett a 30 pontja mellett 6 lepattanót és 6 gólpasszt is a közösbe tevő Brandon Jennings volt a hős, de ez is már csupán a veszett fejsze nyele a Milwaukee-nak, csak akkor lehet rájátszó a Skiles-legénység, ha minden további meccsét nyeri, a Sixers pedig az összest bukja.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 30, Ilyasova 17, Gooden 16

A Nets legjobb dobói: G. Wallace 18, M. Brooks 17, G. Green 16

Houston Rockets–Golden State Warriors 99–96

A látszat ellenére annyira nem volt kérdéses a zsinórban hat elvesztett meccs után újra nyerő Rockets diadala. Az idényközben kezdővé avanzsáló Dragic, Lee duó megint vezérként tudott tündökölni, ráadásul most minden pályára lépő houstonitól kaptak hathatós segítséget, úgyhogy a 24-et szóró Klay Thompson és társai lógó orral kellett, hogy távozzanak a Rockets otthonából – ami csak részben igaz, hiszen a playoffról már rég lemondó GSW ezzel még jobb draftpozícióba kerülhet. A texasi gárda ugyan le van maradva egy hajszállal, de ezzel minden reménye megmaradt a 8-be jutásra.

A Rockets legjobb dobói: C. Lee 20, Dragic 18, Scola 13

A Warriors legjobb dobói: K. Thompson 24, Rush 19, Jenkins 16

Memphis Grizzlies–Portland Trail Blazers 93–89

A Zach Randolph-ot pihentető Memphis viszont valamennyit kellett, hogy izguljon, hiszen a Felton, Aldridge, Batum trió nélkül érkező Blazers szépen feljött a hajrában. JJ Hickson (23 pont, 13 lepattanó) és Jamal Crawford (21 pont, 3 szerzett labda) tartotta a lelket az oregoniakban, a másik oldalon pedig a 21 pontos Gay pedig meccsmentő dobásblokkolással jelentkezett az utolsó pillanatokban, ezzel elérhető közelségbe került a Grizzlies számára a 3-4. hely megszerzése.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 21, Mayo 14, Speights 13

A Blazers legjobb dobói: Hickson 23, Ja. Crawford 21, Matthews 16

Chicago Bulls–Dallas Mavericks 93–83

Derrick Rose megint újra szerelést ölthetett a chicagóiaknál, Jason Kidd pedig pihenőt kapott a Bulls ellen, ráadásul 1-esben tovább nőttek a címvédő gondjai, amikor Roddy Beaubois ujja csúnyán kiment. Ám éppen a francia kisember tartotta versenyben a vendégeket a későbbiek során, ám a győzelemtől igen messze állt a 17-ig jutó Nowitzki fémjelezte Dallas. A 22 egységnyit a közösbe tevő Luol Deng, a továbbra is kiváló dobóformát mutató Hamilton, illetve a mindig jól pattanózó Boozer, Noah páros hozta a mérkőzést a Bullsnak, ezzel és a Heat bukásával eldőlt, hogy az első kiemelés Keleten a Chicagóé!

A Bulls legjobb dobói: Deng 22, Hamilton 19, Boozer 12

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 17, Beaubois 16, V. Carter 15

Miami Heat–Washington Wizards 84–86

Miamiban is úgy vélik, sokkal fontosabb a pályaelőnynél a megfelelő pihentségi állapot, ezért Spoelsra mester nem nevezte a találkozóra a James, Bosh duót, ráadásul Dwyane Wade pillanatok alatt megsérült és többet nem is léphetett pályára ezen az estén, úgyhogy a Heat borzasztóan tartalékosan küzdhetett a dicsőségért. Ám a végén Mike Miller, a hazaiak legjobbja (16 pont, 10 lepattanó) kihagyta a potenciális meccsnyerő triplát, így a 22-őt dobó Cartier Martin és társai diadalittasan vonulhattak le a parkettről a lefújás után. John Wall, a 13 pontos, 13 gólpasszos dupla duplát összehozó irányító is jelentős szerepet játszott abban, hogy a floridaiaknak ne maradjon több esélye a Konferencia megnyerésére a mai este után.

A Heat legjobb dobói: M. Miller, Chalmers 16-16, Pittman 12

A Wizards legjobb dobói: C. Martin 22, Seraphin 17, Wall 13

Indiana Pacers–Philadelphia 76ers 106–109 – hosszabbítás után

Tökéletesen mindegy volt az eredmény a már biztosan harmadikként végző Indanának, mely egy 7-es győzelmi széria után kezdhette meg ezt az összecsapást, ám a 32 pontig, illetve 12 lepattanóig jutó David Westék nem adták könnyen a bőrüket a Sixers ellen, mely már ma biztosíthatta volna matematikailag a PO-részvételét, amennyiben nyer és a Bucks kikap.

A wisconsiniak ugyan diadalmaskodtak a későbbiek során, de lényeg, ami lényeg: a 20-at szóró Brand húzta Collins-tanítványok könnyen végezhetnek a 7. keleti pozícióban is, főleg mivel a Knicks úgy fest, el szeretné kerülni az első körben a Heatet, a két gárda pedig ugyanolyan mérleget tudhat magának jelenleg.

A találkozó krónikáját illetően elmondhatjuk, hogy a Pacers a rendes játékidő végén George révén megszerezhette volna a győzelmet, de az ifjonc triplája célt tévesztett, csak úgy, mint Danny Grangeré, aki a ráadás végén próbált távolról egyenlíteni.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 32, Hansbrough 17, George 16

A 76es legjobb dobói: Brand 20, L. Williams 19, Iguodala 16

Phoenix Suns–Denver Nuggets 107–118

Azon kívül, hogy Steve Nash Oscar Roberstont megelőzve jött fel a gólpassz-örökranglista 5. helyére, nem sok jó dolog történt az arizonaiakkal ezen a játéknapon. Az időközben Channing Frye-t is elvesztő Suns ugyanis vesztett a Nuggets ellen, s ezzel lépéshátrányba került a riválisokkal szemben a playoffért folytatott küzdelemben. Az 5-ből 5 tripláját értékesítő Ty Lawson (29 pont, 10 gólpassz) és a most is hatalmasat melózó Faried (18 pont, 14 lepattanó, 3 blokk) ezzennel biztosította a rájátszásbeli részvételét, sőt, akár könnyen maradhat is a ma megkaparintott 6. pozícióban.

A Suns legjobb dobói: S. Brown 28, Gortat 18, Telfair 15

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 29, Afflalo 19, Faried 18

A nap hőse: Devin Harris, aki egy kulcsfontosságú blokkot mutatott be a negyedik negyed végén, s 21 dobott ponttal vezette győzelemre a Jazzt.

A nap lúzere: A Phoenix Suns, melynek semmi sem jött össze Nash történelmi előzését leszámítva, hazai pályán került nehéz helyzetbe az arizonai együttes a playoff-harcban.