Óriási fordítás a Lakerstől, vesztett a Spurs

Mára virradóra 12 mérkőzést bonyolítottak le a tengerentúli profiligában, ahol a keleti középcsapatoknak nem volt jó napjuk, hiszen bukott a Brooklyn, Indiana, Atlanta trió, de a ligaelső San Antonio is vesztett Detroitban, s a Chris Pault és Chauncey Billupsot visszakapó Clippers is tovább csúszik a lejtőn. A Los Angeles-i gárda a címvédő Miami otthonában maradt alul, míg a másik "hollywoodi" alakulat, a Lakers mínusz 19 pontról fordított mumusa, a Charlotte csarnokában. A 35 pontos James Harden vezette győzelemre a Houstont a Portland ellen, a Memphis pedig a nap másik nagy rangadóját nyerte meg a Golden State bánatára. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

Washington Wizards - Brooklyn Nets 89 - 74

Az egyre inkább színtelen-szagtalan Nets egy újabb felettébb szürke produkcióval állt elő Washingtonban, ahol a Wizards ennek megfelelően alaposan el is verte a 20 pontos Deron Williams fémjelezte brooklyniakat. A fővárosiaknál John Wall (15 pont, 9 gólpassz), valamint Nené (20 pont, 11 lepattanó) vitték a prímet, újabb nagyvadat ejtett tehát a sokáig csak ligautolsóként kullogó Washington.

A Wizards legjobb dobói: Nené 20, Webster 16, Wall 15

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 20, Joe Johnson 14, B. Lopez 13

 

Charlotte Bobcats - Los Angeles Lakers 93 - 100

Felettébb érdekes mérkőzést láthatott a nagyérdemű Charlotte-ban, ahol a hazai klub birtokolja a valaha volt legjobb alapszakasz-mérleget a Lakers, mint franchise ellen a liga aktív csapatait tekintve. Kobe Bryant csak előkészíteni akart az egész első félidőben, s a vendégek ásza nulla ponttal állt két játékrész után, a társak viszont elképesztő betlit mutattak támadásban, így 19 egységnyi fórhoz jutott a dupla duplázó Mullens (20 pont, 12 lepattanó) húzta Bobcats. A fordulás után viszont jöttek a pontok és a gólpasszok is Bryanttől, végül 20 ponttal, 7 lepattanóval és 8 gólpasszal vitte be a célba a Pau Gasolt nélkülöző aranysárga-lila-hadat, ezzel újra három győzelemnyire van a Lakers az 50 százalékos küszöbtől.

A Bobcats legjobb dobói: Mullens, Henderson 20-20, Walker 18

A Lakers legjobb dobói: Bryant 20, Nash, Clark 17-17

 

Indiana Pacers - Toronto Raptors 98 - 100 - hosszabbítás után

Elképesztő körülmények között kapott ki a 15 legutóbbi hazai mérkőzését kivétel nélkül megnyerő Pacers saját közönsége előtt. A negyedik negyednek nyolcas fórral vághatott neki a Vogel-legénység, amiből az utolsó 10 másodpercre is maradt négy pontnyi, ám egy torontói dupla után David West az alapvonali bedobást igen buta módon odaajándékozta a kanadaiaknak, Amir Johnson pedig a dudaszó pillanatában egalizált, jöhetett a túlóra! Az extra percekre is maradtak fordulatok, majd a 26 pontos, 14 lepattanós Paul George hibája döntött, s mivel az ő labdáját kidobta a gyűrű, diadalmaskodott a 23 pontos, 5 labdát szerző, s pillanatokkal korábban a győztes kosarat is értékesítő Rudy Gay vezette Toronto.

A Pacers legjobb dobói: Da. West 30, George 26, Stephenson 11

A Raptors legjobb dobói: Gay 23, DeRozan 22, Valanciunas, Bargnani, A. Johnson 14-14

 

Atlanta Hawks - New Orleans Hornets 100 - 111

Az élete első tripla dupláját összehozó Greivis Vasquez (21 pont, 11 lepattanó, 12 gólpassz), valamint a 27 pontos idénycsúcsot szállító Eric Gordon vezetésével megszakította négymeccses idegenbeli buktaszériáját a Hornets, a 23-at szóró Josh Smith fémjelezte Hawks így hazai környezetben kapitulált a nyugati kiscsapat ellen. A Hawks triplavetője, Kyle Korver most is betalált távolról, ezzel meg is döntötte a vonatkozó klubrekordot zsinórban 43 olyan mérkőzéssel, melyen sikerült legalább egy hárompontost értékesítenie.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 23, J. Teague 21, Korver 17

A Hornets legjobb dobói: E. Gordon 27, Vasquez 21, R. Anderson 19

 

Detroit Pistons - San Antonio Spurs 119 - 109

A Rodeo Road Tripje első vereségét szenvedte el az egyébként 11 zsinórban megszerzett győzelemmel a tarsolyában érkező Spurs Detroitban, ahol az újonc Andre Drummond hátsérülés miatt kidőlt a sorból. Most nagyon hiányzott a texasiaknak a Duncan, Ginobili páros, hiszen Greg Monroe a palánk alatt terrorizálta a ligaelsőt (26 pont, 16 lepattanó, 5 gólpassz), míg Brandon Knight hátvéd posztról szórt be 24 egységnyit. Tony Parker ma is villogott, de az ő 31 pontos, 8 gólpasszos teljesítménye mellé most nem igazán tudtak felnőni a kiegészítőemberek.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 26, Knight 24, Villanueva 21

A Spurs legjobb dobói: Parker 31, K. Leonard 16, D. Green 15

 

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 119 - 108

A Cavaliers újra komoly ponttermés kíséretében diadalmaskodott, most a Magic volt az áldozat, mely sorozatban 12. találkozóját bukta el, ami a Redick, Turkoglu, Davis, Harrington négyesfogat tartós hiányzása miatt annyira nem is meglepő. A 24 pontja mellett 8 gólpasszt is kiosztó Kyrie Irvingen kívül nagyot játszott a 18-at dobó Speights is, de több átlagon felüli teljesítmény jött még más kiegészítőemberektől is, nem volt kérdéses a clevelandi győzelem, pedig Nikola Vucsevics egy 25 pontos, 13 lepattanós dupla duplával profi pályafutása egyik legjobb produkcióját mutatta be.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 24, Speights 18, T. Thompson 16

A Magic legjobb dobói: Vucsevics 25, Afflalo 23, Nicholson 21

 

Miami Heat - Los Angeles Clippers 111 - 89

Chris Paul és Chauncey Billups is hosszabb hiányzás után térek vissza a Clippersnél, ám összesen 10 pontig és 6 gólpasszig jutott a két játékszervező, így esélye sem volt a Los Angeles-i gárdának Miamiban, pedig még Blake Griffin és Jamal Crawford is vállalták a játékot pár mérkőzésnyi távollét után. A hazaiaknál Dwyane Wade betegen is kitett magáért, 20 pontot, 6 lepattanót és 7 gólpasszt tett a közösbe, ami LeBron James 30 egysége mellett nagyon is kellett a diadalhoz. A Heat fantasztikus, 27-ből 15-ös triplamutatót hozott össze ezen a játéknapon.

A Heat legjobb dobói: L. James 30, Wade 20, Chalmers 18

A Clippers legjobb dobói: Jordan 17, Ja. Crawford, Griffin 13-13

 

Memphis Grizzlies - Golden State Warriors 99 - 93

A Memphis fontos győzelmet aratott hazai környezetben a rivális Golden State ellen, pedig a vendégeknél Stephen Curry (32 pont, 8 gólpassz) és a 26 pontos David Lee is megállíthatatlanok voltak ezen a játéknapon. A 12 pontos Austin Daye úgy fest, fontos tagja lehet a Grizzlies cseresorának, míg a kezdők közül a 17 egységig jutó Tony Allentől jött nem várt ponttermés, így a két belső vezér, Zach Randolph (16 pont, 12 lepattanó) és Marc Gasol (20 pont, 11 lepattanó) be is tudták vinni a célba a hazaiakat.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 20, T. Allen 17, Z. Randolph 16

A Warriors legjobb dobói: Curry 32, D. Lee 26, K. Thompson 9

 

Houston Rockets - Portland Trail Blazers 118 - 103

James Harden ma is megállíthatatlan volt, 35 pontot szórt, 11 gólpasszt osztott ki, s még 7 lepattanója is volt, mellette a texasiak többi kezdőembere is szépen hozta, ami elvárható, Omer Asik a maga 13 lepattanójával stabilitást adott odabent, Jeremy Lin remekül szervezte a játékot, Parsons és Patterson pedig összesen egy "Hardennyit" tettek a közösbe 36 pontjukkal. Az oregoniaknál LaMarcus Aldridge 31 pontot szórt és 11 lepattanót kaparintott meg, sőt, még Nicolas Batum (24 pont) is elkapta a fonalat, de sokkal nagyobb lendülettel játszott a Rockets, s ez győzelmet is ért.

A Rockets legjobb dobói: Harden 35, Parsons 20, Patterson 16

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 31, Batum 24, Lillard 18

 

Oklahoma City Thunder - Phoenix Suns 127 - 96

Ahhoz képest, hogy szoros volt az első félidő, nem akármilyen kiütés lett a derbi vége, pedig Kevin Durant is "csak" 21 pontot ért el a Phoenix ellen. A 18-as idénycsúcsot szállító Thabo Sefolosha, valamint a szintén idei legjobbját hozó Kendrick Perkins (17 pont, 9 lepattanó) is kitett magáért, ezt pedig nem bírta el a 25-öt szóró Michael Beasley húzta Suns.

A Thunder legjobb dobói: Durant 21, Sefolosha 18, Perkins, Westbrook 17-17

A Suns legjobb dobói: Beasley 25, Dragic 19, J. O'Neal 12

 

Minnesota Timberwolves - New York Knicks 94 - 100

Hiába Ricky Rubio idei legjobb játéka (18 pont, 11 gólpassz), a 36-ot dobó Carmelo Anthony elhomályosította a hazaiak fiatal spanyol ászának produkcióját és győzelemre vezette vele a New Yorkot, mely tapad a Miamira a Keleti Konferencia élén. A Minnesota egészséges vezérei elég dicséretesen teljesítettek, viszont a Kirilenko, Love, Roy, Budinger négyesfogat ma is nagyon hiányzott az Adelman-legénységnél, így csak bravúr közelbe jutott a Timberwolves.

A Timberwolves legjobb dobói: Ridnour 20, Derrick Williams 19, Rubio 18

A Knicks legjobb dobói: Anthony 36, JR Smith 15, Stoudemire, Felton, Novak 11-11

 

Utah Jazz - Chicago Bulls 89 - 93

A Bulls back-to-back érkezve javított ott, ahol az utóbbi 11 vendég gárdából 10 nem állta ki a próbát. Az egykori Jazz-játékos, Carlos Boozer sokáig csak szenvedett a 32 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Al Jefferson és 21-et dobó Paul Millsap gyűrűjében, majd a hajrában zsinórban szerzett 9 pontot, amivel végül célba is ért a Chicago. A Derrick Rose-t és Kirk Hinrich-ot még mindig kényszerből jegelő Thibodeau-legénység újabb extrát kapott Nate Robinsontól (18 pont, 9 gólpassz), aki több, mint 46 percet tartózkodott a parketten ezen az estén.

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 32, Millsap 21, Foye 14

A Bulls legjobb dobói: Boozer 19, N. Robinson 18, Deng 15

 

A nap hőse: Rudy Gay, aki győztes duplájával idegenben süllyesztette el a Pacers "hajóját", eddig remekel a Toronto vezéreként a Memphisből elhozott bedobó.

A nap lúzere: David West, aki egy elképesztően buta passzal adta meg az esélyt a Torontónak az egalizálásra a rendes játékidő végén, majd végül a hosszabbításban ki is kapott a Pacers.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus