Óriási fordítás után életben a Miami sorozata!

Mára virradóra 11 felvonásos meccsdömpinggel jelentkezett az észak-amerikai profiliga, vagyis az NBA, s az est legnagyobb kérdésesei a lehető legváratlanabb módon dőltek el. A Kyrie Irving, Anderson Varejao, Dion Waiters trió nélkül felálló Cavaliers már 27(!) ponttal is vezetett a zsinórban 24. győzelmét begyűjteni igyekvő Miami ellen, de a Clevelandbe ma egy tripla duplával visszatérő LeBron James megmentette a ligaelsőt és annak sikerszériáját is. Egy pöci-dobás döntött a nap rangadóján, azaz a Memphis és az Oklahoma City derbijén, ahol egyébként is csak hosszabbítás után ért célba a Grizzlies, de a Boston is ugyanúgy kapott kis New Orleansban, mint a tavalyi finalista. A Brooklyn nagy diadalt aratott Dallasban, a visszatérő Carmelo Anthony-val a sorban pedig győzött otthon a New York. Jöjjenek a részletek!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Charlotte Bobcats - Toronto Raptors 107 - 101

Ilyet sem írhattunk le november óta: győzelmi szériában a Bobcats! A még így is vastagon ligautolsó Charlotte-iak ráadásul zsinórban harmadszor nyertek saját közönségük előtt, most a 25 pontos Rudy Gay fémjelezte Torontót sikerült elkapnia a Dunlap-legénységnek a 25-öt termelő Byron Mullens, valamint a 21 egységgel záró Gerald Henderson főszereplésével.

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 25, G. Henderson 21, B. Gordon 16

A Raptors legjobb dobói: Gay 25, DeRozan 19, Lowry, Valanciunas 18-18

 

Cleveland Cavaliers - Miami Heat 95 - 98

Teljesen irreális dolgok mentek végbe Clevelandben, ahol a papíron teljesen sansztalan, ráadásul három legjobb játékosuk (Irving, Varejao, Waiters) távollétében teljesen inkompetensnek hitt Scott-tanítványok már 21-gyel mentek a félidőben a 23 meccse veretlen Miami ellen, majd a harmadik etapban még hat egységnyit közé is pakoltak. Mikor már mindenki azt hitte, hogy pont LeBron James korábbi állomáshelyén szakad meg a bajnok sorozata, akkor maga az MVP élesztette fel a Hetet és egy tripla duplával (25 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz) felhozta csapatát, majd a záró játékrész derekán már a fordítás is összejött a Miaminak. A hajrában már nem volt elég mentális ereje az előny visszavételéhez a Wayne Ellington (20 pont) húzta hazai alakulatnak, így már 24-es szériában van a címvédő Heat.

A Cavaliers legjobb dobói: Ellington 20, T. Thompson 18, Livingston 14

A Heat legjobb dobói: L. James 25, Chalmers 17, Wade, Bosh, Battier 11-11

 

New York Knicks - Orlando Magic 106 - 94

A térdét leszívató Carmelo Anthony egy hét kihagyás után 21 ponttal és 8 lepattanóval jelezte, hogy már rendben van, s elképesztően tartalékos csapata a papírformának megfelelően el is verte a gyengécske, ráadásul ma az eltiltott Nikola Vucsevics nélkül felálló Orlandót. A New York-iaknál JR Smith is sokat tett a sikerért, 22 pont és 7 lepattanó érkezett a csereembertől.

A Knicks legjobb dobói: JR Smith 22, Anthony 21, Ken. Martin, Novak 11-11

A Magic legjobb dobói: Nicholson, T. Harris 14-14, Udrih 13

 

Atlanta Hawks - Milwaukee Bucks 98 - 90

Az 5 pontos, 1 gólpasszos Monta Ellist élete talán legrosszabb meccsébe kergette bele a később lesérülő DeShawn Stevenson, így a Milwaukee-nak sok sansza nem lehetett már az érdemi periódusokban, fontos rangadót nyert az Atlanta, mely igyekszik elkerülni a nyolcadik keleti kiemelést, melyet most éppen a Bucks birtokol. Larry Sanders (19 pont, 14 lepattanó, 4 blokk) ugyan egyre jobban produkál, ám a 26 pontos, 15 lepattanós dupla duplát összehozó Al Horford így is hatalmasat játszott a palánk alatt, Jeff Teague (27 pont, 11 gólpassz) pedig kis túlzással lejátszotta a pályáról Brandon Jennings-et (21 pont, 5 gólpassz).

A Hawks legjobb dobói: J. Teague 27, Horford 26, D. Harris 15

A Bucks legjobb dobói: Jennings 21, Sanders 19, Redick 18

 

Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder 90 - 89 - hosszabbítás után

Egy őrült meccs, őrült hajrája egy őrült dobással zárult le - ezzel pár szóban össze is tudnánk foglalni a nap rangadójának lényegét. A Memphis-t a rendes játékidő végén Jerryd Bayless mentette meg egy elég nehéz triplával, aztán a túlórában Kevin Durant (32 pont, 8 lepattanó), átvette a staféta botot és újra előnyhöz juttatta a zsinórban második vereségét elkerülni igyekvő OKC-t. Az utolsó támadásnál viszont Zach Randolph-ra (15 pont, 18 lepattanó) maradt a döntés, s bár a hazaiak nagyembere hibázott, Marc Gasol (14 pont, 15 lepattanó) összeszedte a labdát és egy közelivel megnyerte a derbit övéinek!

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 24, Z. Randolph 15, M. Gasol 14

A Thunder legjobb dobói: Durant 32, Westbrook 32, Kev. Martin 17

 

New Orleans Hornets - Boston Celtics 87 - 86

Sokáig úgy festett, hogy a Celtics az újra hadra fogható Kevin Garnettel (20 pont, 6 lepattanó) a sorban behúzza a kötelezőt, ám végül elfogyott a szufla a vendégekből, s abszolút ki-ki meccs lett a találkozóból a negyedik negyedre. Az utolsó pillanatokban Anthony Davis harcolta ki, hogy visszapöcizhesse a labdát egy támadó lepattanó után, s be is talált, amit a játékvezetők kis hezitálás után érvényesnek is ítéltek meg, így nagy skalpot gyűjtött be a 21-et szóró Ryan Anderson vezette NOH.

A Hornets legjobb dobói: R. Anderson 21, E. Gordon 18, Vasquez 13

A Celtics legjobb dobói: Pierce 28, Garnett 20, J. Green 13

 

Houston Rockets - Utah Jazz 100 - 93

A nyugati playoff harc miatt hatványozottan fontos mérkőzést vívott egymással a rájátszás-helyét bebiztosítani igyekvő Houston és a legjobb nyolcba beférni igyekvő, de mostanság csapnivalóan teljesítő Utah. A Jazz bánatára a találkozó Texasban került megrendezésre, s az idegenben már sorozatban hetedszer bukó Corbin-legénység nem is tudott bravúrt elérni, célba ért az 53 pontot a közösbe tevő Harden, Lin páros fémjelezte Rockets. A 27-et szóró Hayward húzta Utah ezennel már csak 50 százalékon áll és egyre nagyobb a hátránya a Lakers mögött.

A Rockets legjobb dobói: Harden 29, Lin 24, Parsons 10

A Jazz legjobb dobói: Hayward 27, Al Jefferson18, Millsap 16

 

Dallas Mavericks - Brooklyn Nets 96 - 113

Bár annak fényében furcsának tűnhet, hogy meglepetésnek tituláljuk a Nets dallasi győzelmét, hogy a győztes sokkal jobb mérleget, illetve pozíciót birtokol jelenleg, ám a Mavericks az utóbbi időben lendületet vett és szépen tartja (egyébként minimális) playoff-ba jutási reményeit, míg a nyolc meccses idegenbeli túrára induló Brooklyn eléggé hullámzóan produkál ebben az időszakban. A texasi illetőségű Deron Williams viszont csak a második félidőben 26 pontot szórva magabiztos diadalra vezette övéit, s a Nets centere, Brook Lopez (38 pont, 11 lepattanó) is igencsak hatékony volt ezen az estén.

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 38, Deron Williams 31, Blatche 14

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 16, Kaman 14, M. James 12

 

San Antonio Spurs - Golden State Warriors 104 - 93

A Spurs sorozatban 29. alkalommal győzte le hazai pályán a Warriorst, ezzel életben maradt a liga ilyen jellegű leghosszabb sorozata. A 24-et szóró Steph Curry mellé érdemben senki sem tudott felnőni ezen a játéknapon a GSW-nél, ráadásul a Golden State irányítója megragadt 3 gólpassznál, tehát most neki sem sikerült túl jól mozgatnia a társakat. A Parkert még mindig kényszerből jegelő San Antonio legjobbja most is Tim Duncan volt, aki egészen fantasztikus számokat hozott - 25 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz, 4 blokk.

A Spurs legjobb dobói: Duncan 25, Splitter 17, Ginobili 16

A Warriors legjobb dobói: Curry 24, Jack 14, H. Barnes 13

 

Phoenix Suns - Washington Wizards 79 - 88

A két gárda rövid időn belül másodszor is találkozott, s a Wizards idegenben is felülmúlta a Marcin Gortat után Jermaine O'Nealt is sérülés miatt elvesztő Sunst. A legutóbb keleten még a hét játékosának is megválasztott John Wall 19 ponttal és 8 gólpasszal rukkolt ki, Goran Dragic pedig hiába zárt 18 egységgel és 11 assziszttal, ő phoenixi irányító kevesebb segítséget kapott a társaktól.

A Suns legjobb dobói: Dragic, W. Johnson 18-18, J. O'Neal 12

A Wizards legjobb dobói: Wall 19, Nené 17, Seraphin 16

 

Los Angeles Clippers - Philadelphia 76ers 101 - 72

A Clippers a minap meglepő vereséget szenvedett Sacramentóban, ezt pedig most a Philadelphia bánta, melyen minden dühét kitöltötte a nyugati harmadik helyre hajtó Los Angeles-i gárda. Chris Paul (19 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz, 5 szerzett labda) és a társak is hozták az elvárható szintet, így igazi kiütés és látványos kosárshow lett ebből a párosításból.

A Clippers legjobb dobói: Paul 19, C. Butler 14, W. Green 13

A 76ers legjobb dobói: Hawes 16, T. Young 13, Turner 12

 

A nap hőse: LeBron James, aki 25 pontos, 12 lepattanós, 10 gólpasszos tripla duplájával hozta vissza 27(!) egységnyi hátrányból a Miamit és célba ért egykori sikerei helyszínén, Clevelandben.

A nap lúzere: Bár 27 pontos harmadik negyedbeli előnyről kikapni hazai környezetben sem dicsőség a Cavaliers számára, de "volt mentsége" a celvelandi együttesnek, míg a Dallas nagyon fájó és sima pofonba szaladt bele saját közönsége előtt a Brooklyn ellen, így a texasiaké ma ez a cím.

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus