Őrült meccsek és hosszabbítások éjjele

Az észak-amerikai kosárlabdaligában mára virradóra 8 találkozó került terítékre, s az egy találkozóra jutó hosszabbítások száma elérte a felet, ami azért nem egy hétköznapi arányszám. Orlando lehet, hogy egy életre búcsúzott el Dwight Howard szolgálataitól, a Lakers két extra egyéni teljesítménynek köszönheti kétszeri ráadás után megszületett sikerét, a Denver és a Houston pedig őrült hajrákban nyert meg egy-egy nem éppen könnyű derbit. Nézzük, hogyan alakultak a mai összecsapások!

 

 

 

Orlando Magic–Miami Heat 104–98 – hosszabbítás után

Dwight Howard elképzelhető, hogy az utolsó meccsét játszotta Orlandóban, hiszen továbbra is rengeteg a pletyka körülötte, a cserehatáridőnek pedig holnap lesz vége. Annyi biztos, hogy a center nagyon összeszedte magát erre az estére, s egy 24 pontos, 25 lepattanós dupla duplával igyekezett széppé tenni az esetleges búcsúmérkőzést. Viszont azért nem fogják megdicsérni, hogy a hajrában 4 nagyon fontos büntetőt is elrontott, megadva ezzel az esélyt a floridai riválisnak, ám végül a nagyon erőlködő Miaminak csak egy hosszabbításra futotta, pedig Jamesék 14-gyel vezettek félidőben... A 28-at szóró Wade a rendes játékidőben meg is nyerhette volna övéinek a találkozót, de kísérlete leszédült a gyűrűről, így az idénycsúcsot dobó (25 pont) Jameer Nelson és társai értek be a célba győztesként egy nem mindennapi találkozó végén.

A Magic legjobb dobói: Nelson 25, D. Howard 24, Redick 17

A Heat legjobb dobói: Wade 28, Bosh 23, L. James 19

 

Memphis Grizzlies–Los Angeles Lakers 111–116 – kétszeres hosszabbítás után

Összecsapott egymással a két Gasol testvér, aminek ráadás pikantériája is volt, hiszen Pau a Grizzlies-nél kezdte pályafutását, majd éppen a ma csatázó két klub tranzakciójában cserélték el őt és azt a draftjogot, amivel végül kihúzták a játékosbörzéről öccsét, Marcot. A Rudy Gay személyében újabb neves hiányzóval „rendelkező” Memphis végig dominált a rendes játékidőben, több alkalommal volt kényelmes kétszámjegyű előnye a 25-öt szóró Speights húzta hazaiaknak, de a hajrában jött Kobe, aki összesen 34 egységig jutott, itt pedig fontos triplákat és duplákat szerzett, valamin a 37-es idénycsúcsot összehozó és nem mellesleg 16 lepattanót megszerző Bynum is korlátlan úr volt a palánkok alatt, így lehetett sansza a Lakersnek a győzelemre. A negyedik negyed végén előbb a vendégek rontottak, aztán az első ráadás utolsó pillanataiban a Grizzlies, a második túlórában viszont nem bízta a véletlenre a dolgot a Los Angeles-i alakulat és rutinból hozta a derbit.

A Grizzlies legjobb dobói: Speights 25, M. Gasol 20, T. Allen 18

A Lakers legjobb dobói: A. Bynum 37, Bryant 34, P. Gasol 14

 

Denver Nuggets–Atlanta Hawks 118–117 – hosszabbítás után

A nap legőrültebb meccsét Denverben játszották, ahol az extra napot kifogó Joe Johnson – Josh Smith páros végig nagyon szépen tartotta az Atlantát, de a sérülése után egyre inkább formába lendülő Danilo Gallinari egy pályáról kiesős triplával átvette a vezetést övéinek a rendes játékidő végén. Mikor már túlzottan is a hazaiaknak állt volna a zászló, akkor a végül 22 pontos idénycsúcsot repesztő Kirk Hinrich (aki általában nagyon biztoskezű büntetőző) elrontotta második kísérletét a vonalról, így csak a hosszabbítást tudta kicsikarni, a győzelmet már nem. A ráadásban aztán előnybe is került a Hawks, de a végén érthetetlen bakikat követtek el a vendégek, Pachulia például egy sima ziccerrel megnyerhette volna a derbit, de kísérlete még csak a gyűrűt sem érte...

A Nuggets legjobb dobói: Nene 22, Lawson 21, Harrington, Gallinari 19-19

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 34, Josh Smith 33, Hinrich 22

 

 

Sacramento Kings–Golden State Warriors 89–115

Már önmagában is meglepő a végeredmény, hát még akkor mekkora papírforma-borításnak számít, ha tudjuk: a meccs előtt nem sokkal elcserélt Monta Ellis, Ekpe Udoh, Kwame Brown trió már nem lehetett a fedélzeten, mert Milwaukee felé vette az irányt, az új érkezők, Stephen Jackson és Andrew Bogut pedig még értelemszerűen nem állhattak Mark Jackson mester rendelkezésére. A vendégeknél hatan(!) jutottak el legalább 14 pontig, amihez hasonlót emberemlékezet óta nem láttunk semmiféle kosárlabda mérkőzésen, a Kings oldalán pedig csak a 19 pontos, 12 lepattanós dupla duplát szállító Cousinst dicsérhetjük, a többiek nagyon haloványak voltak a megszokotthoz képest.

A Kings legjobb dobói: Cousins 19, T. Evans 16, I. Thomas 15

A Warriors legjobb dobói: D. Lee, Rush, Robinson 17-17

 

Dallas Mavericks–Washington Wizards 107–98

Haywood és Wright is visszatért a texasiaknál, a hazaiak nem is adtak sok esélyt a fővárosiaknak, bár a vártnál talán szorosabb ütközetet hozott a találkozó. Az első félidőben már 20 egységnél tartó Nowitzki szépen vállaira vette övéit és simán be is vitte őket a célba. Terry 24, illetve Beaubois 19 pontját érdemes még kiemelnünk, ugyanis mindketten a kispadról érkezve segítettek be a németnek, a másik oldalon csak Wall 18 pontos, 10 gólpasszos teljesítménye, valamint Booker 20 pontos, 12 lepattanós dupla duplája említhető.

A Mavericks legjobbjai: Nowitzki 27, Terry 24, Beaubois 19

A Wizards legjobb dobói: Booker 20, Wall 18, Jo. Crawford, N. Young 15-15

 

Indiana Pacers–Portland Trail Blazers 92–75

Tovább vergődik a Blazers, mely ezen az estén Marcus Cambyt is elvesztette vállsérülés miatt. A 21 pontos karriercsúcsot elérő Louis Amundson húzta vendéglátók végig kézben tartották a meccset, és mindenkit bevonva egy klasszikus csapatteljesítménnyel fektették két vállra a nagyon nagy gondokkal küzdő portlandieket. Egyedül a 17 pontos Aldridge játékában volt bármiféle akarás felfedezhető, a cserehatáridő előtt másfél nappal óriási kérdés, hogy mekkorát robbantanak a gárda játékoskeretében, esetleg kispadjánál.

A Pacers legjobb dobói: Amundson 21, Granger, George, Ge. Hill 11-11

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 17, N. Smith 10, Batum, Matthews, Ja. Crawford 9-9

 

Cleveland Cavaliers–Toronto Raptors 88–96

A Jose Calderon nélkül érkező kanadaiak szép győzelmet arattak Clevelandben, melyben nagy szerepe volt a 20 pontos, 7 gólpasszt kiosztó Jerryd Bayless-nek és a visszatérése után egyre inkább formába lendülő Andrea Bargnaninak (19 pont, 8 lepattanó). A végjátékban próbált valamit helyre tenni a korán látótávolságon kívülre kerülő Cavaliers, de a gyengén dobó Irving (17-ből 5 mezőnyből) már csodát nem tudott tenni, így a rájátszás pozícióért küzdő clevelandiek egy nem várt vereséggel „gazdagodtak”.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 20, Sessions, Gee 16-16

A Raptors legjobb dobói: Bayless 20, Bargnani 19, Barbosa 17

 

A nap hőse: A Dwight Howard – Jameer Nelson páros, mely fantasztikus játékkal vezette győzelemre az Orlandót egy igen emocionálisra sikeredett mérkőzésen.

A nap lúzere: Russell Westbrook, aki nagyjából az egyetlen ok arra, hogy miért nem igazi bajnokesélyes a Nyugati Konferenciát toronymagasan vezető Thunder. Azt az ámokfutást, amit rendezett a végjátékban, nagyon csúnyán megbüntette a Rockets.

A nap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus