Őrült végjáték a Heat - Bulls derbin

A tavalyi Keleti Főcsoport-döntő két résztvevője nem találkozott még egymással idén, de most összemérte tudását a Luol Deng és CJ Watson nélkül felálló Bulls és a legutóbb már Dwyane Wade-del is kiegészülő Miami Heat. A floridaiak próbálták fokozni a tempót, a 35 pontos, 11 lepattanós James idei talán legjobb meccsét játszotta, nagyon fontos pillanatokban tudott betalálni és most társai is akadtak, hiszen Wade gyengélkedése mellett (16-ból 4 mezőny) Chris Bosh egy 24 pontos, 12 lepattanós dupla duplát hozott össze.

Miami Heat – Chicago Bulls 97 – 93

Ugyan több alkalommal is igyekezett látótávolságon kívülre menni a Miami, de a 34 pontos Rose húzta Chicago masszív gárda lévén nem hagyta magát leszakadni, pedig némi meglepetésre a lepattanó-harcot is a hazaiak nyerték (48 – 47). A hajrá előtt már úgy tűnt, hogy az utolsó felvonásra 82 – 71-es előnnyel érkező Heat nem tudja elveszteni a derbit, de végül megmagyarázhatatlan eseménysorok után intették le győztesként Jameséket.

Két és fél perccel a végső dudaszó előtt 8 egységnyi fórral rendelkezett a Miami, de Boozer két kettessel, majd Rose egy 2+1-es akcióval el is tüntette a hátrányt, majd James újabb dobást rontott, a győzelem megszerzéséért támadó Bulls pedig faultot harcolt ki irányítója révén. Derrick Rose, a tavalyi MVP úgy állt oda a vonalra, hogy ebben a szezonban eddig 28-ból 28 büntetőt értékesített a negyedik negyedekben, ám ez alkalommal mindkét kísérlete lejött a gyűrűről! Szabálytalankodnia kellett a vendégeknek, a sértett LeBron James lett, aki ebben az idényben már vesztett el mérkőzést a vonalról való gyenge teljesítménye miatt, most is megremegett a keze, mindkét próbálkozása célt tévesztett!

Az őrület határán mozgó végjáték akkor lett csak még kuszább, amikor itt támadólepattanót szerezhetett volna a Heat, de ellentétes ítélet született az időkérési kísérlet közben, feldobással folytatódott a találkozó, mert nem tudtak dönteni a játékvezetők sem! A labda visszakerült a hazaiakhoz, újra faultolnia kellett a Chicagónak, Mario Chalmers mehetett büntetőzni, de csupán egyet tudott értékesíteni a vonalról. Rose megteremtette magának a helyzetet a túloldalon, de tempója nem ért célt, győzött a Miami!

Egy szóban érdemes kitérnünk a meccs jelenetére is, LeBron James nemes egyszerűséggel egy alley-oop zsákolásnál átugrotta(!) John Lucast, jó eséllyel az év megmozdulását láthattuk ekkor az első félidőben, amikor még nem lehetett sejteni, hogy ilyen hajrá következik.

A Heat legjobb dobói: L. James 35, Bosh 24, Wade 15

A Bulls legjobb dobói: Rose 34, Noah, R. Hamilton 11-11