Paprikás és pikáns meccsek hajnala

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 12 mérkőzést rendeztek meg, s a meccsdömping részeként több, nem csak a játék miatt érdekes találkozót vívtak meg. Steve Nash a Los Angeles Lakers tagjaként nem tudott győztesen visszatérni Phoenixbe, a Suns megszakította tehát Kobe Bryanték jó sorozatát, a Minnesota Timberwolves és a Los Angeles Clippers ütközete pedig több kiállítással tarkított találkozó volt, melyet végül a Los Angeles-iek nyertek meg. A játéknap "all-star gáláját" a Denver húzta be, méghozzá a Houston ellen, a Boston pedig második mérkőzését is megnyerte az egész évre kieső Rajon Rondo nélkül, ráadásul parádés játékkal rukkolt ki a Rivers legénység a Sacramento ellen. Nézzük, mit érdemes még tudnunk erről a játéknapról!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Philadelphia 76ers - Washington Wizards 92 - 84

A Sixers bedarálta a lelkes Washingtont, a 21 pontos Jrue Holiday, valamint a 12 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállító Spencer Hawes klasszisa a végjátékban sok volt a fővárosiaknak, akik a megint erős dupla duplát szállító Emeka Okafor (15 pont, 17 lepattanó) benti dominanciájára építve sokáig meccsben voltak Philadelphiában, de a negyedik negyed közepét igencsak megnyomta a vendéglátó.

A 76ers legjobb dobói: Holiday 21, N. Young 18, T. Young, L. Allen 14-14

A Wizards legjobb dobói: Nené 16, Okafor, Webster 15-15

 

Indiana Pacers - Detroit Pistons 98 - 79

A közvetlenül a mérkőzés előtt elcserélt Tayshaun Prince, Austin Daye páros természetesen már nem, a megszerzett Jose Calderon pedig még nem öltözhetett be a detroitiaknál, az Indiana ennek megfelelően korán hajrázott és nyert egy könnyed mérkőzést a Frank-legénység ellen hazai környezetben. Roy Hibbert (18 pont, 11 lepattanó), Lance Stephenson (12 pont, 11 lepattanó) és Tyler Hansbrough (14 pont, 11 lepattanó) is dupla duplát értek el a Pacersnél, a Pistons csak a 18-at dobó Greg Monroe-tól kapott átlagon felüli egyéni teljesítményt, így pedig sansza sem lehetett idegenben a hármas vereségszériát megszakító Indiana otthonában.

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Ge. Hill 15, Da. West, Hansbrough 14-14

A Pistons legjobb dobói: Monroe 18, Stuckey 14, W. Bynum 13

 

Boston Celtics - Sacramento Kings 99 - 81

Bár gyengécske ellenféllel játszott, de bizonyította a Boston azt, miért is volt érdemes bizakodónak maradnia a csapatnak Rajon Rondo egész szezonra történő kiesése után, hiszen a labdát gyönyörűen járatva, hatékonyan kosárlabdázva iskolázta le a Celtics azt a Kingst, melytől Sacramentóban még nagy pofont kapott pár hete. A második negyedben franchise idénycsúcsot jelentő 37 pontot termelt a vendéglátó, melynek legjobbja a 16 pontos, 10 lepattanós dupla duplát szállító Paul Pierce volt, aki láthatóan hatékonyabb a Rondo nélküli játékrendszerben. A hazaiak számára az egyetlen rossz hír Jared Sullinger kidőlése volt, az újonc már az első negyedben kiszállt a játékból, s nem is térhetett vissza a parkettre. A vendégeknél csak a 19 pontos, 11 lepattanós Tyreke Evans emelhető ki.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 16, Garnett 13, Bass, J. Green, Terry 12-12

A Kings legjobb dobói: T. Evans 19, Cousins 13, T. Robinson 11

 

New York Knicks - Orlando Magic 113 - 97

A zsinórban 30. mérkőzésén is legalább 20 pontig jutó Carmelo Anthony a liga egyik legpatinásabb franchise-ának rekordere lett a mai, "kicentizett" 20 pontos, 7 lepattanós, 5 gólpasszos produkciójával, Tyson Chandler pedig ugyanennél a számsornál még egy ponttal jobb is volt, úgyhogy nem fenyegette már veszély a végjátékban a Knicks újabb diadalát. A Magic tűzkezű hátvédje, JJ Redick 29 pontot termelt, ám Glen Davis lábtörése meg is pecsételte a magát sokáig jól tartó vendég gárda sorsát.

A Knicks legjobb dobói: T. Chandler 21, C. Anthony 20, Felton15

A Magic legjobb dobói: Redick 29, Nelson 21, Vucsevics 12

 

Atlanta Hawks - Toronto Raptors 93 - 92

A Toronto a találkozó előtt elcserélt Jose Calderon, Ed Davis párosra már, az érkező Rudy Gay-re pedig még nem számíthatott Atlantában, de így is 13 pontos előnyt épített a kanadai alakulat a 23-at szóró DeMar DeRozan főszereplésével, ám jött a 20 pontos, 11 lepattanós Josh Smith, illetve a megint kulcsfontosságú triplákat értékesítő Kyle Korver és fordulat a kocka. A hazaiak egy igencsak véleményes jelenet után úszták meg a végjátékot, Al Horfordra nagyvonalúan nem fújta faultot a játékvezetők minimális atlantai előnynél, így hiába a nagy erőfeszítés vendég részről, jelenleg 14(!) győzelemnyire van a Raptors az 50 százalékos küszöbtől, s vélhetően már most elúszott számára a playoffba jutás reális lehetősége.

A Hawks legjobb dobói: Horford 22, Josh Smith 20, Korver 17

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 23, Lucas 19, A. Anderson 15

 

Brooklyn Nets - Miami Heat 85 - 105

A Miami harmadszor is elverte idén a Brooklynt, valamiért hiába néz ki jól ez a párosítás a Nets szemszögéből, a gyakorlatban a James, Wade páros védhetetlen Joe Johnsonék számára. A címvédő két sztárja összesen 45 pontot termelt, a hazaiaknál pedig Deron Williams csupán 9 pontot, 5 gólpasszt és 6 eladott labdát tudott felmutatni a bajnok ellen. A leendő all-star, Brook Lopez 21 pontja kevés volt a koncentráltan, s nagy energiával játszó floridaiak ellen.

A Nets legjobb dobói: B. Lopez 21, Joe Johnson 16, Blatche 12

A Heat legjobb dobói: L. James 24, Wade 21, Bosh 16

 

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 88 - 104

Idén negyedszer találkozott egymással a két csoportrivális, s kivétel nélkül mindig, így most is a vendég gárda diadalmaskodott. Jim Boylan másodszorra már nem tudta győzelemre vezetni a wisconsiniakat egykori klubja ellen, a Carlos Boozert nélkülöző chicagóiaknál megint a 24 pontot szerző Nate Robinson parádézott, a másodéves Jimmy Butrer pedig 18 ponttal szállt be a kispadról, erre Brandon Jenningsnek (18-ból 6 mezőnyből) pedig nem nagyon volt válasza, sőt, végül ki is állíttatta magát a fegyelmezetlen irányító. A beteg Larry Sanders helyén kezdő Samuel Dalembert 14 pontos, 13 lepattanós dupla duplája viszont kellemes meglepetés volt hazai oldalon, igaz, összességében nagyon keveset mutatott ma a Milwaukee.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 18, Jennings 15, Dalembert 14

A Bulls legjobb dobói: N. Robinson 24, J. Butler 18, T. Gibson 14

 

Minnesota Timberwolves - Los Angeles Clippers 90 - 96

Nikola Pekovics és Alekszej Sved mellett a vezetőedző, Rick Adelman is ma térhetet vissza a Minnesotánál, de egy érthetetlen módon feszült mérkőzésen végül alulmaradt a Timberwolves a Chris Paul nélkül is fegyelmezetten kosárlabdázó Clippers ellen. A vendégeknél Matt Barnest állították ki a Stiemsmával való megmozdulása után, majd a hazaiak centerét is kiküldték a játékvezetők, mivel ő Grant Hillen akart elégtételt venni, igencsak sportszerűtlen módon. Blake Griffin 26 pontos, 13 lepattanós dupla duplája, valamint DeAndre Jordan 16 egysége, s 12 lepattanója volt a kulcs, a Minnesotánál csak a 17-et dobó, s 12 pattanót lekapó Pekovics hozott átlagon felülit.

A Timberwolves legjobb dobói: Pekovics 17, Kirilenko, Barea 14-14

A Clippers legjobb dobói: Griffin 26, C. Butler 19, Ja. Crawford 17

 

San Antonio Spurs - Charlotte Bobcats 102 - 78

A nap kiütése a San Antonióhoz kapcsolódik, a Tim Duncan nélkül kiálló, de már újra Gregg Popovich vezette texasiak ráadásul időközben elvesztették a rosszul lépő Manu Ginobilit is, ám a 22-őt szóró Tony Parker, illetve a 18 egységig jutó Kawhi Leonard bevitték a célba a Spurst, mely sorozatban 14. hazai találkozóját nyerte meg, s hamarosan hosszú idegenbeli túrára indul. A vendégek magasemberei újfent kiábrándító produkciót nyújtottak, nem véletlen tehát a 24 pontos különbség.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 22, K. Leonard 18, D. Green 17

A Bobcats legjobb dobói: Sessions 20, K. Walker 16, E. Gordon 11


 

Denver Nuggets - Houston Rockets 118 - 110

Tovább javította egyébként is fantasztikus hazai mérlegét a Nuggets, mely nem szakadt meg védekezésben, viszont a 118 dobott pontja sok volt a 22-őt szóró Jeremy Lin húzta Rockets számára. A houstoniaknál elképesztően régóta nem esett meg, ami ma igen, nem James Harden volt a gárda legjobb dobója. A "szakállkirály" egy ponttal maradt csak el Lintől, a denverieknél pedig a 27-et dobó Danilo Gallinari vitte a prímet. A 18 lepattanót szerző Asik keménységére alapozva még előnnyel fordulhatott a negyedik etapra a Houston, ám végül több ereje maradt a Karl-legénységnek, mely 35 pontot szórt az utolsó 12 percben.

Nuggets legjobb dobói: Galinai 27, Faried 19, Lawson 16

A Rockets legjobb dobói: Lin 22, Harden, Parsons 21-21

 

Utah Jazz - New Orleans Hornets 104 - 99

Borzasztóan kezdte ezt a mérkőzést is a Jazz, de időben ébredtek Corbin mester fiai, akik végül a 47 pontos Jefferson, Millsap duó vezetésével célba értek. A back-to-back fellépésé miatt Eric Gordont pihentető Hornets kétszámjegyű előnnyel is rendelkezett az első félidőben, de a fordulás utánra elfogyott a Williams-legénység lendülete. A 17 pontos, 13 gólpasszos Greivis Vasquez így is szépen kihasználta, hogy nem volt ott a hazaiaknál még most sem Mo Williams, de ez a győzelem kicsikarásához nem volt elég.

A Jazz legjobb dobói: Millsap 25, Al Jefferson 22, Favors 15

A Hornets legjobb dobói: Vasquez 17, R. Anderson 16, R. Lopez 15

 

Phoenix Suns - Los Angeles Lakers 92 - 86

A Lakers hét mérkőzésből álló idegenbeli túrára indult, s máris odalett a hármas győzelmi sorozat a Los Angeles-ieknél. Kobe Bryant 17 ponttal és 9 gólpasszal sokáig élen tartotta a vendégeket, ám hiába ment már bő kétszámjegyű előnnyel is a D'Antoni-legénység, a 27-es idénycsúccsal előrukkoló Michael Beasley-t képtelenek voltak levédeni World Peace-ék, Bryant pedig kihagyta a potenciális egyenlítő ziccert a Lakersnél, így nyert Steve Nash volt csapata, a Suns. A korábbi kétszeres MVP egyébként 11 ponttal és 2 gólpasszal tért vissza egykori sikerei helyszínére, s nagy ovációval fogadta őt a phoenixi közönség. A Los Angeles-iek megint elvesztették Dwight Howardot, akinek a rossz válla fájdult meg.

A Suns legjobb dobói: Beasley 27, Gortat 14, Scola 12

A Lakers legjobb dobói: Bryant 17, World Peace 15, P. Gasol 14

 

A nap hőse: Carmelo Anthony, aki zsinórban harmincadszor jutott el legalább 20 pontig, s győzelemre is vezette a New Yorkot.

A nap lúzere: Greg Stiemsma, aki képtelen volt uralkodni magán és egy legendás veteránt, Grant Hillt ütött el sérülésveszélyesen, aminek kiállítás lett a jutalma.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus