Pierce: A hősök a PO-ban születnek

A Philadelphia 76ers azonnal kihasználta Derrick Rose kiesését, újabb fontos áldozatot szedett a sűrű menet, Josh Smith is kidőlt, Kobe Bryant másodszor is 30 felet termelt

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 3 mérkőzés szerepelt a műsorban, s bizony két meglepetés is történt a tengerentúlon. Az első kiemelt Chicago Derrick Rose után a pályaelőnyt is elvesztette a Philadelphiával szemben, a Boston Celtics Ray Allen és az eltiltott Rajon Rondo nélkül is nyerni tudott Atlantában, ahol Josh Smith térdsérülés miatt kidőlt. A Lakers viszont megvédte hazai pályáját és már 2–0-s fórban van a Denverrel szemben. Nézzük, mit érdemes még tudnunk a legutóbbi játéknappal kapcsolatban!

Atlanta Hawks (5.)–Boston Celtics (4.) 80–87

A még mindig sérült Ray Allen és az egy meccsre elmeszelt Rajon Rondo távollétében igencsak tartalékosan lépett fel a Celtics Atlantában, de ez sem akadályozta meg a 36 pontos, 14 lepattanós Paul Pierce-t és társait, hogy már a rajtnál kinyilvánítsák: mindenképpen hozni akarják a második mérkőzést, hogy a pályaelőny innentől kezdve a bostoniaknál lehessen.

Ugyan a 22-őt szóró Joe Johnsonék utána két negyeden keresztül uralták az eseményeket, volt már kétszámjegyű fórja is a hazaiaknak a harmadik etapban, de a hatalmas energiával játszó Bradley, a dupla duplázó Garnett (15 pont, 12 lepattanó) és a labdát Rondo távollétében legtöbbet kezelő Pierce a negyedik negyedben gyakorlatilag leszedték a pályáról a vendéglátókat, ráadásul percekkel a lefújás előtt Josh Smith ki is szállt térdsérülés miatt, úgyhogy a Rivers-legénység célba ért és egyenlített a párharcban.

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 22, Teague 18, Josh Smith 16

A Celtics legjobb dobói: Pierce 36, Garnett 15, Bradley 14

A négy győzelemig tartó párharc állása: 1–1

Chicago Bulls (1.)–Philadelphia 76ers (8.) 92–109

A Rose-t egész idényre elvesztő ligaelső 20 percig kézben tartotta az események alakulását, aztán a 25 gyorsindításból szerzett pontot elérő Sixers átrohant a hazaiakon és nagyon magabiztosan nyerte meg a derbit. Evan Turner (19 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz) és Spencer Hawes visszaállítása a kezdőbe telitalálat volt Doug Collins mestertől, ráadásul a kispadról így is érkezett elég pont, mivel Lou Williams 20-at szórt. A hős mégsem a felsoroltak közül került ki, ugyanis Jrue Holiday 26 pontjával jelezte: nagyon nem mindegy, hogy Derrick Rose vagy CJ Watson áll vele szemben a védőoldalon… Hatalmas nyomás lesz a vezérét vesztett Chicagón a két philadelphiai mérkőzésen.

A Bulls legjobb dobói: Noah 21, Lucas 15, CJ Watson 12

A 76ers legjobb dobói: Holiday 26, L. Williams 20, Turner 19

{youtubejw width="620"}7ATC_jaj_zA{/youtubejw}

Los Angeles Lakers (3.)–Denver Nuggets (6.) 104–100

A végeredmény szoros csatát sejtet, de a Lakers és a Nuggets második Los Angelesben lejátszott mérkőzése sem hozott kiegyenlített küzdelmet. A 38 ponttal villogó Kobe Bryant és a festékben most elsősorban támadásban feltartóztathatatlan (27 pont, 9 lepattanó, 2 blokk) Andrew Bynum főszereplésével végig lőtávon kívül maradt a harmadik kiemelt a hatodiktól. A denveriek számára egyetlen dolog lehet bíztató két meccs után: most legalább már 52–48 arányban meg tudták nyerni a lepattanó párharcot.

A nyitó derbin hatalmasat betliző Ty Lawson most egyértelmű vezér volt (25 pont, 7 gólpassz), ám hiányzott mellőle legalább még egy klasszisteljesítmény a vendégeknél. Az eddig látottak alapján kisebb csoda lenne, ha a coloradóiak kétszer is vernék otthonukban a következő két fellépésen a Lakerst, márpedig amennyiben ez nem jön össze George Karl fiainak, úgy érdemben véget is ér a párharc.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 38, A. Bynum 27, Sessions 14

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 25, Faried 14, Gallinari, C. Brewer 13-13

A négy győzelemig tartó párharc állása: 2–0 a Lakers javára

A nap hőse: Paul Pierce, aki 36 pontjával és 14 lepattanójával igazi vezér volt és kis túlzással egyedül vitte be a célba a Bostont Atlantában.

A nap lúzere: Az Atlanta Hawks, mely a mérkőzés és a hazai pálya előnye mellett Josh Smith-t is elvesztette a Celtics ellen.