Pontzuhatagra kiütés a szünet után

A Miami Heat zsinórban elszenvedett három vereség után a félidőben még úgy festett, hogy megint kikap. Ám jött a háromfejű sárkány, csak nem a sérült Wade, hanem a hosszú idő után visszatérő Mike Mille lépett fel a James - Bosh duó mellé, a floridaiak pedig hengereltek.

Miami Heat – San Antonio Spurs 120 – 98

Ezen a derbin olyan volt a két félidő, mintha két teljesen más mérkőzést játszottak volna a csapatok. A nagyszünetig képtelen volt féken tartani Danny Greent és társait a Dwyane Wade nélkül felálló Heat, 63 pontot szórt 24 perc alatt a texasi alakulat idegenben, ami egyrészt megsüvegelendő, másrészt óriási kritika a floridai védelemnek. Amikor 14 ponttal ment a Ginobilit nélkülöző Spurs, akkor kevesen várták a nagy feltámadást, pedig a harmadik etapban szó szerint a földbe döngölte ellenfelét a Miami!

Mike Miller hosszú idő után először léphetett pályára, rögtön bemutatkozott egy 6-ból 6-os(!) triplamutatóval, 18 pontot szerzett alig negyedóra játékidő alatt. LeBron James is ebben a játékrészben indult el igazán, sorban szórta a hármasokat és értékesítette a ketteseket, vezetésével egy 39 – 12-es(!) 12 percet repesztett a vendéglátó, tényleg pályán sem volt a Spurs.

Az utolsó felvonásban sem lassítottak a hazaiak, Chris Bosh is szépen gyűjtögette a pontokat, de 30 egységével „csak” másodikként zárt a 33-at szóró James mögött. A Heat 26 triplakísérletből 16-ot értékesített, ami 61,5 százalékos mutatóval ér fel, 71 – 35 arányban nyerte meg a második félidőt a floridai sztárgárda!

A Heat legjobb dobói: L. James 33, Bosh 30, M. Miller 18

A Spurs legjobb dobói: D. Green 20, T. Parker 18, Blair 13