Rajon Rondo 20 gólpasszal tért vissza

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra 8 mérkőzést rendeztek meg, s most az öldöklő végjátékok helyett inkább néhány fantasztikus egyéni performansz került a fókuszba. A Boston Celtics egymeccses kényszerpihenő után visszakapta vezérét, Rajon Rondót, aki 20 gólpassz kiosztásával jelezte, hogy már jól van a pár napja kifordult bokája, míg a Denvert nagyon megverő San Antonio Spurs argentin ásza, Manu Ginobili először jutott el idén 20-ig - igaz ő pontokban. A csapatsikereket illetve a Miami megint nyert Wade nélkül idegenben, a Los Angeles Clippers pedig esélyt sem hagyott a Chicagónak. Nézzük, hogyan alakultak az egyes találkozók!

 


A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Boston Celtics - Toronto Raptors 107 - 89

A visszatérő Rondo 20 gólpasszával már zsinórban 33. meccsén jutott el legalább 10 asszisztig, míg az újonc Sullinger (12 pont, 11 lepattanó) először dupla duplázott rövidke NBA-pályafutása alatt, a Boston pedig simán verte az idén meglepetésre megint nagyon gyengélkedő Torontót - a vendégek mentségére legyen mondva, hogy legjobbjuk, Kyle Lowry még most sem térhetett vissza sérüléséből. A "20-as szám napján" Jason Terry éppen eddig jutott pontokban, kezdőként nagyon megy neki új klubjában, pedig alapvetően cserének érkezett.

A Celtics legjobb dobói: Terry 20, Pierce 19, Garnett 15

A Raptors legjobb dobói: Bargnani, Lucas 15-15, DeRozan, Calderon, Kleiza, Ross 10-10

 

Washington Wizards - Utah Jazz 76 - 83

Nagy gondok vannak Washingtonban - és ez nem csak John Wall és a brazil Nené hiányzása miatt van így: a Wizards nyolcadik idei alapszakasz-meccsén sem talált olyan csapatot, melyet le tudott volna győzni, pedig a Jazz pocsék idegenbeli mérleggel érkezett a fővárosba. A vendégeknél Corbin mester jól érezte, hogy egy kis változtatás szükséges, s Derick Favorst a kezdőbe nevezte, ezzel extra magas ötöst küldött a pályára a feldobásnál, a lepattanó-harcot ennek megfelelően 60 - 44-re nyerte is a Jazz, s a találkozót is hozta, megszerezvén második győzelmét idén otthonától távol. A 21 pontos, 13 lepattanós dupla duplát szállító Al Jefferson kiváló formája tart, de a legutóbb megsérülő Mo Williams is bírta az iramot (12 pont, 6 gólpassz) - amerikai kifejezéssel élve talán a Utah is ledobta ezzel a győzelemmel "a majmot a hátáról".

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 20, Ariza 16, AJ Price, Okafor 8-8

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 21, Hayward 15, Mo Williams 12

 

Charlotte Bobcats - Memphis Grizzlies 87 - 94

Lehetett sejteni, hogy hiába jelenlegi ligaelső a Memphis és hiába volt tavaly a bajnokság legrosszabb alakulata a Charlotte, most a szintén pozitív mérleget magáénak tudó keleti kiscsapat otthonában nagy harc lesz a győzelemért. Így is lett, a 20-at szóró Mike Conley viszont megnyerte a kulcspárharcot Kemba Walkerrel szemben, bár a hazaiak vezére a második félidőben még egyszer el tudott indulni és szépen felhozta övéit, de a fordításra már nem maradt idő és energia, zsinórban nyolcadszor is célba ért a Grizzlies, Bobcats pedig visszaesett 50 százalékra.

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 18, K. Walker 17, Sessions, Kidd-Gilchrist 12-12

A Grizzlies legjobb dobói: Conley 20, Z. Randolph 18, Gay 16

 

Cleveland Cavaliers - Dallas Mavericks 95 - 103

Rengeteget profitál abból idén a továbbra is Dirk Nowitzki nélkül felálló Dallas, hogy Rick Carlisle mester szót ért az új szerzeménnyel, OJ Mayóval, ugyanis a Memphisből érkezett hátvéd ezen az estén is kevés, de minőségi dobásból ért el 19 pontot. Mellette a társak is csipkedték magukat, heten jutottak el legalább 9 egységig as vendégeknél, ez pedig egy gyengélkedő Varejaóval (4 pont, 7 lepattanó) és egy (Booby Gibsont leszámítva) nem túl termelékeny kispaddal rendelkező Cleveland ellen idegenben is elég volt az üdvösséghez, pláne, hogy a 26-ot szóró Kyrie Irving egy ideig kényszerből az öltözőben tartózkodott, ugyanis megfájdult a keze, igaz, visszatérte után még fel tudta egyszer éleszteni a Cavaliers, de a végén tapasztaltabb volt a Mavericks.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 26, Waiters, D. Gibson 16-16

A Mavericks legjobb dobói: Mayo 19, Kaman 15, D. Collison, V. Carter 14-14

 

Milwaukee Bucks - New Orleans Hornets 117 - 113

A Bucks kicsit döcögősen hozta ezt a kötelező győzelmet, ennek pedig legfőbb oka a túloldalon játszó 1/1-es, Anthony Davis 28 pontos karriercsúcsa, az újonc ráadásul 11 pattanót is lekapott, igazi úr volt a festékben az ifjonc, bár a Bucks veterán centere, Samuel Dalambert (15 pont, 8 lepattanó) is kezdi visszanyerni tavalyi formáját. Ugyanakkor az Ellis - Jennings - Dunleavy shooter-trió szét dobta, illetve futotta az ellenfelet, 61 pont és 24 gólpassz érkezett a három tűzkezűtől, erre már nem volt válasza az Eric Gordon nélkül érkező New Orleansnak.

A Bucks legjobb dobói: Ellis, Jennings 22-22, Dunleavy 17

A Hornets legjobb dobói: A. Davis 28, R. Anderson 20, Vasquez 13

 

San Antonio Spurs - Denver Nuggets 126 - 100

Hogyan reagál a San Antonio, ha kiesik az egyik kezdőembere (Kawhi Leonard), illetve a második legjobb cserejátékosa (Gary Neal)?! 126 dobott ponttal! A texasiak támadógépezete lassan a félelmetes jelzőt is "kevesli", hiszen Gregg Popovich mester sok év védekezés-előtérbe helyezés után az elmúlt szezonokban és idén is egyre inkább a sok dobott pontra épít, ezt pedig most alaposan megemlegette a remek védőkkel felvértezett Nuggets is, mely már csak 40 százalékos mérleget tudhat magáénak, ami a nehéz sorsolás ismeretében is kiábrándító. Manu Ginobili kicsit nehézkesen rázódott vissza a ritmusba, miután az évet egy apró sérüléssel kezdte, de már a csúcson van, jelezte ezt 20 dobott pontjával és 4 gólpasszával.

A Spurs legjobb dobói: Ginobili 20, Blair 19, D. Green 15

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 15, Faried 14, Lawson, C. Brewer 13-13

 

Los Angeles Clippers - Chicago Bulls 101 - 80

A nagy küzdelem elmaradt Los Angelesben is, a kicsit bizonytalanul startoló Clippers immáron a Nyugati Főcsoport harmadik helyén áll, pedig Chauncey Billups és Grant Hill még le sem ütötték idén a labdát. A kalkulálható vereség ellenére is még pozitív tartományban tanyázik a Bulls, s legalább Carlos Boozer (22 pont, 12 lepattanó) is dolgozik azért, hogy a csapat vezetése ne használja fel az ő elküldésére az amnesztia-kiskaput az idény végén, bár a túloldalon Blake Griffin (26 pont, 10 lepattanó) brillírozását ő sem tudta megakadályozni...

A Clippers legjobb dobói: Griffin 26, Ja. Crawford 22, M. Barnes 13

A Bulls legjobb dobói: Boozer 22, Deng, R. Hamilton 14-14

 

Phoenix Suns - Miami Heat 88 - 97

A Suns sem tudta megfékezni a Dwyane Wade-et be sem vető Heatet, pedig még LeBron James is pihenőt kért egy kis időre, ugyanis erősen küzd az influenzával a tavalyi MVP, ugyanakkor 21 pontjával és 7 lepattanójával ezen az estén is remekelt, de kellett ehhez a sikerhez Chris Bosh is, aki 11-ből 9-es mezőnymutatóval ért el 24 pontot, valamint leszedett 9 lepattanót is. A 4 pontos, 6 lepattanós Marcin Gortat kisebb gödörben van, de az argentin Scola is csupán 3 pontot tudott összekaparni, a magasemberek ennyire gyenge teljesítményével pedig nem lehetett reális sansza a Sunsnak.

A Suns legjobb dobói: Mark. Morris 16, Beasley, S. Brown 14-14

A Heat legjobb dobói: Bosh 24, L. James 21, Battier 12

 

A nap hőse: Rajon Rondo, aki 6 pontja mellett 20 gólpasszt osztott ki és 33. alapszakasz-mérkőzésén jutott el egyhuzamban legalább 10 asszisztig, mellyel a liga történetében a harmadik legjobb jelenleg a vonatkozó rangsorban Magic Johnson és John Stockton mögött.

A nap lúzere: A Phoenix Suns belső duója, Marcin Gortat és Luis Scola. Az arizonaiak egy ponton verhették volna meg a címvédőt, méghozzá a palánk alatt, ehhez képest 7 pont és 7 lepattanó érkezett összesen(!) ettől a duótól.

 

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus