Rajon Rondo John Stockton nyomdokain

A Boston Celtics egy nagy lépéssel közelebb került a keleti 3. kiemeléshez, a Kobe Bryantet nélkülöző, nyugati 3. Los Angeles Lakerst viszont utolérte városi riválisa, a Clippers. Az Orlando Magic valamelyest rendezte a sorokat, A Milwaukee Bucks is kapaszkodik a rájátszásért. A Memphis Grizzlies nem csak legyőzte a tavalyi bajnok Dallast, de a Maverickset igen nehéz helyzetbe is hozta.

INDIANA PACERS-BOSTON CELTICS 72–86

Rajon Rondo megint 10 gólpassz fölé jutott, tehát folytatódott az immáron 16(!) mérkőzést számláló sorozat, amihez foghatót utoljára 1995-ben láthattunk John Stocktontól, a Celtics pedig megszakította a kétmeccses vereségszériáját és hozta a Pacers elleni idegenbeli fellépést. Ray Allen egyre jobban muzsikál a kispadról beállva, 19 pontot hintett ezen az estén, közte 5 triplával, mellette az 5-öt blokkoló és támadásban is egyre hatékonyabb Greg Stiemsma is remekelt a cserék közül. A derbi valahol ott dőlt el, amikor a második negyedben az első 10 mezőnykísérletét elhibázta a 20-ig jutó Danny Granger húzta hazai gárda. A 24-et szóró Pierce és társai nem mondtak még le tehát a harmadik pozíció megszerzéséről.

A Pacers legjobb dobói: Granger 20, Da. West 16, D. Collison 13

A Celtics legjobb dobói: Pierce 24, R. Allen 19, Garnett 15

PHILADELPHIA 76-ERS-ORLANDO MAGIC 82–88

Úgy fest, tényleg teljesen elkészült az erejével és legfőképp a koncentrációjával a Sixers, a zsinórban 5 vereséggel a tarsolyában érkező, de Andersont és Turkoglut is nélkülöző Magic is elverte Philadelphiában Doug Collins legénységét. Pedig a remekül tüzelő Jodie Meeks vezetésével egy 24 – 4-es rohammal az első félidőben egyszer még át tudta venni az irányítást a vendéglátó, ám a 20 pontos, 22 lepattanós Howard és a 23 egysége mellé 12 lepattanót begyűjtő Glen Davis gondoskodtak arról, hogy a palánk alatti csatát olyan fölénnyel nyerje a floridai alakulat, amivel együtt a győzelem is garantált legyen.

A 76ers legjobb dobói: T. Young 20, Meeks 16, L. Williams 15

A Magic legjobb dobói: G. Davis 23, D. Howard 20, Redick 19

MEMPHIS GRIZZLIES-DALLAS MAVERICKS 94–89

A Memphis 24 órán belül mindkét tavalyi finalistát legyőzte, méghozzá nem is akárhogy! Már 26–6-nál eldőlőben volt a csata, alig egy negyed után, bár a borzasztó dobásokkal operáló címvédő szépen lassan visszaküzdötte magát. A 25 pontos Rudy Gay és a Mayo, Randolph, Arenas cseretrió ugyanakkor tett róla, hogy annyira azért ne legyen izgalmas a vége, így a szakadék szélére került a Mavericks, tekintve hogy nagyon jönnek alulról a rájátszásba vágyó csapatok.

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 25, Z. Randolph 15, Arenas 14

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 17, B. Wright 16, V. Carter 14

MILWAUKEE BUCKS-PORTLAND TRAIL BLAZERS 116–94

Január közepe óta most először érhette el a Milwaukee az 50 százalékos mérleget, de az első félidőben nem úgy nézett ki, hogy ez összejön a 21-et szóró LaMarcus Aldridge vezette Portland ellen. Ám a második félidőt 31(!) pontos különbséggel nyerte a Bucks, köszönhetően a 21-es szezoncsúcsot felállító Beno Udrihnak és a szintén legjobbját hozó Larry Sandersnek (14 pont, 7 lepattanó). A Jennings, Ilyasova, Ellis hármas fogat is tette a dolgát, nem volt esélye már a negyedik etapban a vendégeknek.

A Bucks legjobb dobói: Jennings, Udrih 21-21, Ilyasova 20

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 21, Matthews 14, Babbitt 12

PHOENIX SUNS-LOS ANGELES LAKERS 125-105

Kobe Bryant meglepetésre nem lépett pályára a Suns ellen sípcsontzúzódás miatt, a Phoenix pedig köszönte szépen, és nagyon simán verte a láthatóan kissé összezavarodott Lakerst (érthető: Bryant az előző és az idei alapszakaszban sem mulasztott eddig mérkőzést - ahhoz már komoly problémával kell küzdenie, hogy ne öltözzön be). Bryant közel 39 pontot átlagolt idén a Phoenix ellen, ezt lehetetlen pótolni, és a túloldalon is az ő hiánya döntött, nem is annyira a védőmunkája, hanem a jelenléte miatt: a Steve Nash - Michael Redd - Shannon Brown - Sebastien Telfair kisember-négyes felszabadultan játszva nemes egyszerűséggel szétlőtte a gyűrűt (73 pont, 11 tripla). Ezt a nagyot küzdő Lakers-nagyemberek sem tudták egyensúlyozni, akik révén pedig 54-36-ra nyerték a pattanócsatát a vendégek (Andrew Bynum 18, Pau Gasol 13 lepattanót kaparintott meg).

A Suns legjobb dobói: S. Brown 24, Redd 23, Gortat 14.

A Lakers legjobb dobói: Gasol 30, Bynum 23, M. World Peace 19.

LOS ANGELES CLIPPERS-SACRAMENTO KINGS 109-94

A Lakers vereségének a szomszédvárban örülnek a legjobban, hiszen sima győzelmükkel vesztett pontok tekintetében utolérték ellenfelüket a 3-4. helyen. A Clippers a héten idegenben is legyőzte a Kingset, most pedig hiába küzdött a szimpatikus kiscsapat (DeMarcus Cousins 20 lepattanót szedett!), nagyon rosszul dobtak - ez pedig végzetes hiba akkor, ha nem csak Chris Paul (19 pont, 15 gólpassz, 7 labdaszerzés), hanem Blake Griffin (27 pont, 14 lepattanó) és Randy Foye (25 pont, 7 tripla) is extrát játszik. Apropó Foye: a hátvéd a minap 8 triplát szórva állította be a franchise-rekordot, és ma sem volt messze tőle...

A Clippers legjobb dobói: Griffin 27, Foye 25, Paul 19.

A Kings legjobb dobói: Cousins 15, T. Evans-T. Outlaw 14-14.

GOLDEN STATE WARRIORS-DENVER NUGGETS 112-97

Váratlan vereségbe futott bele a Denver, köszönhetően annak, hogy jelenleg nincs egészséges kiscsatáruk, márpedig ez játékuk egyik legfontosabb alapja. Szerencsétlenségükre a túloldalon Dorrell Wright, Brandon Rush és Richard Jefferson is ezen a poszton bevethető, és a trió nem is tétlenkedett, 41 pontot termeltek. Mivel a palánkok alatt sem volt meggyőző a Nuggets (ami erős kritika a Warriors igen gyenge magasember-állományát tekintve), szinte törvényszerű volt a vereség. A Warriorsban heten érték el a 10 pontot, és a harmadik negyedben törték meg a Denvert - a vendégek az itt összeszedett 15 pontos hátrányt már nem tudták ledolgozni.

A Warriors legjobb dobói: B. Rush 20, Lee 17, Thompson 15.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 21, Harrington 19, Afflalo 16.

NEW ORLEANS HORNETS-MINNESOTA TIMBERWOLVES 99–90

A Hornets szurkolói nagyon mély lélegzetet vehettek, amikor Eric Gordon a hátát fájlalva elhagyta a játékteret, ám a helyi fiatal sztár visszatért és győzelemhez segítette a New Orleanst. A hazaiak legjobbja a 26 pontos, 10 lepattanós dupla duplával élete meccsét játszó Jason Smith volt, a másik oldalon szokás szerint Kevin Love (29 pont, 12 lepattanó) vitte a prímet. A 21-et dobó, 10 lepattanót megkaparintó Chris Kaman segítsége pontosan annyit ért, hogy a végén különösebb izgalmak nélkül érhetett célba a Hornets, a Beasley-vel kiegészülő Timberwolves pedig kezdi teljesen elveszteni a fonalat.

A Hornets legjobb dobói: Jas. Smith 26, Kaman 21, Vasquez 11

A Timberwolves legjobb dobói: Love 29, Beasley 20, Pekovics 11

CHARLOTTE BOBCATS-ATLANTA HAWKS 96–116

Az elvárásoknak megfelelően esélyt sem adott a liga sereghajtójának a 8 darab(!) 10 pont feletti egyéni dobteljesítményt felvonultató Hawks. A hazaiaknál az egyetlen üde színfoltot a 22-őt szóró újonc tartalékirányító, Higgins jelentette, bár BJ Mullens is tartja jó formáját (17 pont). Az Atlanta 91 százalékkal büntetőzött és 52 százalékkal tüzelt mezőnyből, ami igencsak komoly kritika a kiscsapat védekezését illetően saját környezetben.

A Bobcats legjobb dobói: Higgins 22, Mullens 17, K. Walker 10

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 18, I. Johnson 17, Jer. Pargo, Josh Smith 15-15

A nap győztese: A Memphis Grizzlies. Nem mindennapi, hogy egy csapat 24 órán belül mindkét előző évi döntőst legyőzi - ha ehhez hozzávesszük, hogy előtte az akkor még nyugati listavezető Thundert idegenben oktatták, megállapíthatjuk: ezzel a Grizzlies-zel nagyon komolyan kell számolni a közeledő playoff-ban.

A nap vesztesei: A Dallas Mavericks és a Los Angeles Lakers. Az előző három év bajnokai a nagyon szoros nyugati versenyfutásban komoly gondokkal küzdenek: a vereségek mellett egyik oldalon Kobe Bryant bizonytalan visszatérése, a másikon a nagyon rossz játék adhat okot aggodalomra.