Rekordest Oklahoma Cityben

Az észak-amerikai profi kosárlabda bajnokságban mára virradóra 11 találkozó került megrendezésre, melyek közül kiemelkedett az Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves derbi, ahol egy olyan show-t kaptak a nézők, amit soha nem fognak elfelejteni. Nézzük is, hogy mi történt a nyugati listavezető otthonában!

Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves 149 – 140 – kétszeri hosszabbítás után

Szerencséje volt annak, aki láthatta ezt a mérkőzést, melyre egészen biztosan jó ideig emlékezni fog még a liga. Nikola Pekovics, Michael Beasley és Ricky Rubio távollétében már az első félidőben is minden jel arra utalt, hogy Kevin Love-tól valami páratlant látunk ma este, s ez így is lett. A 11-ből 7 triplát értékesítő nagyember összesen 51 pontot szerzett, ami franchise rekord is, nem csak karriercsúcs, továbbá 14 lepattanót is összeszedett a Timberwolves legjobbja. A 45 pontos karrierrekorddal előrukkoló Russell Westbrook és a 40 ponttal, valamint 17 lepattanóval záró Kevin Durant viszont nem hagyták, hogy csapatuk újabb vereséget szenvedjen hazai pályán, előbb a rendes játékidő végén dobott Durant egy hatalmas triplát, ami győztes találat lehetett volna, ha Love nem másolja őt és egyenlít ki, ami után jöhetett az első túlóra.

A hosszabbításban már 5-tel is ment a Minnesota 46 másodperccel a periódus vége előtt, de Love egyszer lépéshibát vétett, ami által egyenlítési lehetőséghez jutott a Thunder, ezt pedig ki is használta Durant, aki egy távolival megint egalizált. A tripla duplázó Barea (25 pont, 10 lepattanó, 14 gólpassz) már nem talált a gyűrűbe, következhetett az újabb ráadás! Ott már átszaladtak Westbrookék a kicsit elfáradó és mentálisan megtört vendégeken és az idény egyik, ha nem a legnagyobb győzelmét aratták. Az összpontszám természetesen igen nagy idényrekord, olyan pedig még az NBA történelmében egyszer sem történt meg, hogy két csapattárs ugyanazon a meccsen jusson el legalább 40-40 pontig egynél több alkalommal, már pedig a Westbrook – Durant párosnak ez idén már sikerült.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 45, Durant 40, Harden 25

A Timberwolves legjobb dobói: Love 51, Barea 25, Tolliver 23