Rose lesérült, majd megnyerte a meccset

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 12 összecsapást rendeztek, közte igazán pikáns derbikkel és érdekesen alakuló papírforma-meccsekkel. A New York Knicks egy félidőre nagyon összeállt és hátrányból fektette két vállra a Clevelandet, erről a Nap Meccse rovatunkban már olvashattatok részletesebben is. Kobe Bryant maszkot öltött, de ez is csak motiválta a játékban, simán diadalmaskodott a Lakers a Love nélküli Minnesota ellen. Rajon Rondo már a harmadik tripla dupláját szállította az idényben, Durant és Westbrook pedig újabb fontos derbit nyert meg a Thundernek. Nézzük, milyen érdekességek történet még az igencsak eseménydús játéknapon!

San Antonio Spurs–Chicago Bulls 89–96

Miután Manu Ginobili továbbra sem játékra képes, csak majdnem minden csillag lehetett jelen a két élcsapat texasi rangadóján, ráadásul egy pár percre úgy festett, hogy a tavalyi MVP-től is el kell búcsúznunk erre az estére. Derrick Rose Tony Parkerrel ütközött csúnyán és térdét fájlalva hagyta el a játékteret. Ám visszatért és 29 dobott ponttal vezette győzelemre övéit a cseppet sem könnyen bevehető Spurs „várban”. Ez az egynegyedes remeklések találkozója volt, hiszen Rose az elsőben szórt 11-et, Duncan a harmadikban 12-őt (és szedett mellé 7 pattanót), Gary Neal pedig 15 egységnyit tett be a közösbe csak a záró etapban, ezzel próbálva visszahozni a vendéglátókat, de az ő mutatványa már nem hozott effektív hasznot, azaz fordítást és győzelmet, az óriási akarattal és összpontosítással játszó Chicago hatalmas diadalt aratott San Antonióban.

A Spurs legjobb dobói: Neal 21, Duncan 18, D. Green, T. Parker 11-11

A Bulls legjobb dobói: Rose 29, C. Watson 12, Noah, Deng 10-10

Philadelphia 76ers–Oklahoma City Thunder 88–92

Kevin Durant 23 pontja, illetve Russell Westbrook 22 pontos, 13 gólpasszos dupla duplája újabb értékes győzelmet eredményezett a Thundernek, mely zsinórban 6 diadalnál tart, a Spencer Hawest még mindig nélkülöző Sixers pedig 6-ot vesztett legutóbbi 7 fellépéséből. A derbi krónikája igen érdekesen alakult, hiszen a vendégek sokáig kontrollálták a meccset, ám a záró etap utolsó felében nagyot hajrázott a Philadelphia és 5-tel is mentek már Iguodaláék, mikor 5 minutum volt már csak hátra. Onnantól viszont erősen behúzta a kéziféket Doug Collins legénysége, senki sem tudott előlépni vezérré támadásban, Durant pedig kritikus pillanatban dobott triplát. Még az is belefért az OKC-nek, hogy előbb a 16-ot szóró Harden hibázzon el két büntetőt, majd Durant dobja mellé a másodikat, ugyanis Westbrook megszerezte a támadólepattanót 3 egységnyi előnynél, 5 szekundummal a végső dudaszó előtt.

A 76ers legjobb dobói: Iguodala, Holiday 18-18, T. Young 16

A Thunder legjobb dobói: Durant 23, Westbrook 22, Harden 16

Memphis Grizzlies–Dallas Mavericks 96–85

A vereségnél rosszabb hír a dallasi szurkolók számára, hogy Dirk Nowitzki már az első félidőben befejezte a mérkőzést hátfájdalmai miatt, addig egyébként összesen 1 pontig jutott. Ám érdekesség, hogy csapata addig egész jól állt, sőt, még egy lapáttal rá is tett a német sztár kiválása után és a 18 pontos Terry vezetésével haladt a győzelem felé. Csakhogy tudjuk a Memphisről, ők az igazi comeback csapat, tehát nincs az a hátrány, aminél feladnák, sőt, inkább ebben a szituációban élnek igazán és szigorított csapatvédekezésükkel bedarálják az ellenfelet. Így jártak most a texasiak is, a 20 pontja mellet 10 gólpasszt is kiosztó Conley, valamint a 22 pontos, 11 lepattanós, 4-et blokkoló, 5-öt asszisztoló Marc Gasol főszereplésével újabb nagy diadalt aratott a Grizzlies Zach Randolph napokon belüli visszatérése előtt.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 22, Conley 20, Gay 18

A Mavericks legjobb dobói: Terry 18, Beaubois 16, Haywood 10

Atlanta Hawks–Golden State Warriors 82–85

Nem kis meglepetés született Atlantában, a Joe Johnsonnal kiegészülő Hawks kikapott a Stephen Curryt még mindig kényszerből jegelő Warriors ellen, mindezt hazai pályán „követte el” Larry Drew csapata. David Lee nagyon élt támadásban és a palánk alatt is, 22 pontos, 12 lepattanós performansszal állt a vendégek élére, de Monta Ellis 24 pontja és 8 gólpassza is a kiemelkedő kategóriába tartozik, a vendéglátóknak pedig épp az volt a legnagyobb gondjuk, hogy senki sem hozott átlagon felülit, Johnson a maga 18 egységével egyértelműen a legeredményesebb volt. Ugyanakkor nem szabad elfelejteni, hogy három dupla dupla is született a hazaiak kezdőötösében (Williams, Pachulia, Smith), de ez nem sokat ért, miután Teague a legfontosabb támadást elrontotta a végjátékban.

A Hawks legjobb dobói: Joe Johnson 18, Teague 15, Josh Smith 14

A Warriors legjobb dobói: Ellis 24, D. Lee 22, Udoh 12

Denver Nuggets–Portland Trail Blazers 104–95

Ty Lawson visszatért, Gallinari, Nené és Fernandez még nem, de a Nuggets így is simán diadalmaskodott, köszönhetően a kiegészítőemberek fantasztikus produkciójának. Faried újabb dupla duplát szállított (13 pont, 10 lepattanó), Harrington pontosan ugyanilyen mutatókat produkált, Mozgov 14 ponttal megállta a helyét kezdőcenterként, volt 9 lepattanója is, nyolcan jutottak 8 egység felé hazai oldalon, a portlandieknél csupán a 21-ig jutó Crawford és a 20-at dobó Aldridge hozta a tőle elvárhatót, ráadásul a cserecenter, Kurt Thomas ijesztő agyrázkódást szenvedett rögtön a találkozó elején.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 18, Mozgov 14, Faried, Harrington 13-13

A Blazers legjobb dobói: Ja. Crawford 21, Aldridge 20, Matthews 11

Boston Celtics–Milwaukee Bucks 102–96

Nem szép játékkal, de egyelőre újra a győzelmi ösvényre lépett a Boston. Azt is hozzá kell tenni, hogy átlagon aluli ellenfelekkel szemben, de 24 órán belül második győzelmüket szerezték Doc Rivers fiai, ráadásul a tegnap 0 pontot szerző Rondo ezen a derbin 15 ponttal, 11 lepattanóval és 10 gólpasszal idénybeli 3. tripla dupláját is teljesítette! További jó hír a Celtics szurkolóinak, hogy Kevin Garnett 25-öt szórt és 10 lepattanót szerzett, igen jó formában van a veterán nagyember, akit eddig elkerülnek a sérülések. A Stephen Jacksont és Andrew Bogutot nélkülöző Bucks ezzel együtt kiválóan helyt állt, sőt, még győzelmi esélyei is voltak a vendégeknek egy 13 – 0-s futást követően, de időben kapcsolt a vendéglátó.

A Celtics legjobb dobói: Garnett 25, Bass 16, Rondo, R. Allen 15-15

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 25, Gooden 23, Dunleavy 10

Los Angeles Lakers–Minnesota Timberwolves 104–85

Kevin Love nélkül félkarú óriás volt csupán az utóbbi meccseken jó formát mutató Timberwolves, ráadásul Ricky Rubiótól is csak a gólpasszok jöttek (9), a pontok nem (3). Ezzel szemben a "Rip Hamilton jelmezt" öltő (értsd: orrtörése miatt arc-, illetve orrvédő maszkot felvevő) Kobe Bryant 31 pontot szórt és megállíthatatlan volt, még 8 assziszt is érkezett tőle. A harmadik negyedet 18-as különbséggel nyerte a Lakers, Bynum 13 pontos, 13 lepattanós dupla duplája is kellett az egyértelmű sikerhez.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 31, P. Gasol 15, A. Bynum 13

A Timberwolves legjobb dobói: Webster, Beasley 14-14, A. Randolph 12

Utah Jazz–Houston Rockets 104–83

Paul Millsap nélkül is simán verte a sokkal jobb mutatóval rendelkező texasiakat a Jazz. CJ Miles 27 pontja, Devin Harris régen látott jó játéka (19 pont), illetve Jefferson dupla duplája (14 pont, 10 lepattanó) elég volt, mivel Lowry (13 pont, 6 gólpassz, 8 eladott labda) és Martin (6 pont, 10-ből 2 mezőnyből) irdatlan nagy betlit mutatott be a túloldalon, a Houston egyetlen értékelhető produkcióját Scola mutatta be (18 pont, 10 lepattanó).

A Jazz legjobb dobói: C. Miles 27, D. Harris 19, Al Jefferson, J, Howard 14-14

A Rockets legjobb dobói: Scola 18, Dragic 14, Lowry 13

Washington Wizards–Orlando Magic 95–102

Majdnem tökéletes csapatteljesítmény kellett a Magictől ahhoz, hogy idegenben elverje a 33 pontos Wall húzta fővárosiakat, akiknél JaVale McGee immáron csak a kispadról érkezik számtalan fegyelmezetlenségi bakija után. Ryan Anderson 23-at szórt, ráadásul 15 pattanót is letépett, de nem ő volt egyedül kiemelkedő, Howard 14 pontos, 12 lepattanós dupla duplát tudott felmutatni, a floridaiak pedig 36-ból 15 triplát dobtak be, a lepattanó párharcot pedig 48 – 36 arányban nyerték meg, ráadásul 7 vendég játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt. Csak az utolsó negyedben gyűrte maga alá a Washingtont Stan Van Gundy legénysége.

A Wizards legjobb dobói: Wall 33, Jo. Crawford 18, McGee 9

A Magic legjobb dobói: Anderson 23, Redick 15, D. Howard 14

Detroit Pistons–Charlotte Bobcats 109–94

Igazi roncsderbi volt papíron, hiszen két olyan csapat találkozott, mely mindent akar idén, csak meccseket nyerni nem, de végül a 24 órával korábban hazai pályán összesen 68(!) pontot dobó Pistons most 109 egységgel nyert meccset közvetlen „vetélytársa”, a 17-et dobó Maggette húzta Bobcats ellen. A találkozót a Detroit nyerte, az egyes draftcetlihez viszont a Charlotte került (még) közelebb. Greg Monroe 19 pontja mellett karriercsúcsot jelentő 20 lepattanót kapott le, Stuckey lassan klasszisnak nevezhető ennyi termékeny este után (29 pont), Lawrence Frank csapata 3 bukta után diadalmaskodott újra.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 29, Knight 20, Monroe 19

A Bobcats legjobb dobói: Maggette 17, D. White 15, R. Williams 14

New Orleans Hornets–Toronto Raptors 84–95

Vezérei nélkül kiálló, általában jól küzdő, viszont nagyon ritkán célba érő alakulatok néztek farkasszemet New Orleansban, s végül a 21 pontot szóró, 5 triplát értékesítő Kleiza húzta kanadai gárda örülhetett 48 perc után. A találkozó végig szorosan alakult, de a 20 pontos Belinellit és a 17-et szóró, 10 pattanót letépő Kamant leszámítva senki sem hozott átlagon felüli teljesítményt a hazaiaknál, ez pedig kevés volt a Bargnani távollétében több jó dobóteljesítménnyel is kirukkoló Raptors ellen.

A Hornets legjobb dobói: Belinelli 20, Kaman 17, Ariza, Ayon 11-11

A Raptors legjobb dobói: Kleiza, DeRozan 21-21, Barbosa 15

A nap hőse: A korábban sokszor elővett Mike D'Antoni, aki egyelőre csak erre az estére, de megtalálta összes játékosa számára az ideális helyet a rotációban, nem is véletlen, hogy ilyen szép diadalt aratott a Knicks.

A nap lúzere: Az Atlanta Hawks, mely Joe Johnsonnal a fedélzeten is képes volt hazai pályán elbukni a Steph Curryt nélkülöző Warriorstól, nem semmi az a hullámzás, amit Larry Drew fiai bemutatnak ebben az idényben (is).