Rubio - extra, Reggie Jackson a hős

A vasárnapi játéknapon összesen hat találkozó került megrendezésre az észak-amerikai profiligában, melyek közül kiemelkedett két nyugati rangadó, azaz a Thunder – Spurs csata, mely végül a vártnál simább hazai győzelmet hozott, valamint a Lakers és a Grizzlies összecsapása, melyen a két stabil rájátszónak jósolt együttes mellett egy patinás testvérharcot is láthattunk a gyűrű alatt. Nézzük, hogyan alakultak az egyes derbik – a Gasolok „belharcáról” külön posztban emlékezünk meg „A nap meccse” rovatunkban.



Washington Wizards – Minnesota Timberwolves 72 – 93

A feldobás előtt már tudtuk, hogy egy rossz sorozat meg fog szakadni, hiszen a Minnesota már bő hét éve nem nyert a fővárosban mérkőzést, Flip Saunders fiai pedig az egész idei szezonban nyeretlenek. Ezen felül az is érdekes előzmény volt, hogy a Timberwolves eddig összesen egy meccset játszott idén hazai csarnokán kívül, Washingtonban a második vendégszereplésükön azért így is abszolút őket tekintettük esélyesebbnek. A várakozások be is igazolódtak, a szokás szerint mindig dupla-dupláig és minimum 20 pontig jutó Kevin Love vezetésével és a 14(!) gólpasszos karriercsúcsot felállító Ricky Rubio hathatós segítségével a harmadik találkozóját nyerte meg Rick Adelman legénysége a 2011 – 2012-es évadban.

Ugyan szép jelenetekben nem volt hiány hazai oldalon, de hagy némi kívánnivalót maga után a Wizards szervezettsége, Saunder mester alatt nem tudjuk elképzelni, hogy még mindig ne inogna a kispad, teljesen szedett-vedett társaságra emlékeztet a mezőny egyetlen nyeretlenje, azaz a Washington. Azt mindenképp hozzá kell tennünk, hogy a Minny továbbra is JJ Barea nélkül küzd, ráadásul Michael Beasley játékát sem erőltették ma idegenben, két összecsapás vár a következő 48 órában a Wolves-ra, s ennél csak nehezebb meccseik lesznek a „farkasoknak”. Az mindenesetre biztató, hogy ezen a némileg könnyedebb találkozón hat emberük is elérte a 11 pontot, illetve a cserecenternek szánt Nikola Pekovic is pályára került a fővárosban. A Wizards, idénykezdési negatív rekordja immáron nyolc vesztes partit számlál győzelem nélkül. Náluk egyébként bemutatkozott Jan Vesely is, de egyelőre nem kapott túl sok percet (9), ennyi idő alatt 2 pontig jutott.

A Wizards legjobb dobói: Booker, Young 14 – 14 pont, Wall, Blatche 10 – 10 pont

A Timberwolves legjobb dobói: Love 20 pont, Williams 14 pont, Ellington, Rubio, Ridnour 13 – 13 pont, Tolliver 11 pont



Sacramento Kings – Orlando Magic 97 – 104

A jelenkor kosárlabdájában – főleg az NBA-ben – erősen kihaló félben vannak az igazán nagy testű, ponterős centerek, de ez egy olyan párosítás volt, ahol a liga legjobb, illetve legígéretesebb ötös posztos játékosa nézett farkasszemet egymással. Dwight Howard és DeMarcus Cousins csatáját érdekes módon nagy fölénnyel nyerte a Kings elképesztően tehetséges, ám igencsak fegyelmezetlen nagyembere, igaz,  úgy nem könnyű produkálni, hogy a vendégek vezére gyakorlatilag három negyeden keresztül padozni kényszerült a korán beütött faultok miatt. Howard – írd és mondd – 5 pontig és 4 lepattanóig jutott 20 játékperce alatt, így nem véletlen, hogy elég nyögvenyelősre sikeredett az Orlando diadala. A szupersztár helyén Glen Davis első igazán kiemelkedő produkcióját mutatta be új klubja színeiben, 20 pontot szórt, amivel Jason Richardson (22 pont) a második legeredményesebb vendég játékos volt ezen az estén.

A hazaiak nem sokkal tudatosabban, de lényegesen felszabadultabban kosárlabdáznak, mióta Westphal mesternek el kellett hagynia a gárdát, Keith Smart viszont így második meccsén az első vereségét gyűjtötte be, de ez az a helyzet, amikor valóban emelt fővel hagyhatta el a játékteret a vesztes fél. A vendéglátók legjobbja, Tyreke Evans alaposan ráijesztett mindenkire a második negyed végén, amikor csúnyán kiment a bokája és láthatóan nagy fájdalmak közepette kellett elhagynia a parkettet. Végül nagy meglepetésre őt is láthattuk a nagyszünet után, sőt, a Kings legjobbja volt a maga 28 pontjával és 8 gólpasszával, ő is egészen más szinten produkál az edzőcsere óta – arról nem is beszélve, hogy az addig 50 százalék körüli(!) büntetőzése hirtelen óriásit javult, ez is jól jelzi, mekkora mentális gondok lehettek itt Paul Westphal regnálása alatt.

A találkozó utolsó negyedében egyébként szinte támadásonként változott a vezető fél kiléte, de a végjátékban sokat számított, hogy Howard már a pályán lehetett, a vele szemben álló Cousins pedig dupla-dupla ide vagy oda, 5 személyi hibával puhábban tudott csak játszani a palánkok alatti darálóban. Ezen felül tulajdonképpen azzal nyert a Magic, hogy kihasználta a Sacramento tranzíciós védekezésének majdnem teljes hiányát, két olyan kosarat kaptak a hazaiak a végjátékban, melyet csak egy kicsit több figyelem árán simán elkerülhettek volna. A floridaiak, ha nem is brillíroztak, de végre idegenben is meggyőző teljesítményt tudtak nyújtani, legalábbis egy szinte Howrad nélküli siker az náluk mindig is az erőn fölüli performansz kategóriájába fog tartozni.

A Kings legjobb dobói: Evans 28 pont, Cousins 16 pont, Hickson 14 pont, Thornton 13 pont, Thompson 10 pont

A Magic legjobb dobói: Richardson 22, Davis 20, Anderson 19, Wafer 12, Turkoglu 11



Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs 108 – 96

A megbízható csereirányítóját, Eric Maynort az egész szezonra elvesztő OKC-nél nagy volt az ijedtség, de a zöldfülű Reggie Jacksonról nagyon gyorsan kiderült, akár tökéletesen helyettesítheti is a csúnya sérülést összeszedő játékmester, hiszen 11 ponttal és 4 gólpasszal jelentkezett a kispadról érkezve. Azok után, hogy a Spurs Manu Ginobili nélkül is kemény rangadókat nyert meg a vártnál nagyobb magabiztossággal, most kénytelen volt fejet hajtani a nagyobb lendület és a Thunder előtt. Az idén hatalmasat előre lépő Blair-nek nem igazán ment a palánk alatti harcban (7 pont, 4 lepattanó) azok után, hogy nemrég dupla-duplákat és 20 pont feletti dobóteljesítményeket szállított. Gary Neal 18 pontjával magasan a texasiak legeredményesebbje tudott lenni, ez pedig sokat elárul arról, mennyi energiát fektetett be a San Antonio ebbe az idegenbeli találkozóba.

Az összkép persze akkor teljes, ha eláruljuk: a szokásosnál lényegesen kevesebbet vállaló, de nagyon precízen és hasznosan produkáló Durant (21 pont, 10 lepattanó, 7 gólpassz) vezetésével korán megugrott a Thunder, a kispadról érkezők remeklésével pedig tartotta is fórját a fiatalabb, lendületesebb hazai gárda. Az utóbbi szezonok abszolút pontkirályának emberemlékezet óta nem volt olyan meccse, ahol 10 dobásnál kevesebbel próbálkozott volna, de most ez is elég volt a 21 pontos performanszhoz és a sima győzelemhez. James Hardennek továbbra sincs gyenge estéje ebben a szezonban, ez alkalommal csupán egy egységnyivel maradt el „Durantula” mögött a házi pontlistán. A vendégeknél az újonc Kawhi Leonard első igazán jó estéjén van túl, 13 pontos, 10 lepattanós dupla-duplával segített be csereként, de a Spurs hármas győzelmi szériája így is a múlté már.

A Thunder legjobb dobói: Durant 21 pont, Harden 20 pont, Westrbook 13 pont, Collison 12 pont, Jackson 11 pont, Ibaka 10 pont

A Spurs legjobb dobói: Neal 18 pont, Jefferson, Leonard 13-13 pont, Duncan 11 pont, Splitter 10 pont



Phoenix Suns – Milwaukee Bucks 109 – 93

Steve Nash-re nem ismertünk rá pár nappal korábban, annyira gyenge estéi voltak, ám mára újra extra teljesítménnyel rukkolt ki, 10 pontos, 17 gólpasszos produkcióval vezette győzelemre a Suns-t, mely ezzel a diadallal már 50 százalékos mérleget tudhat magának a gyenge rajt után. Az Anderw Bogut személyében legjobb játékosát nélkülöző Bucks továbbra is nyeretlen nyugati túráján, de ez nem meglepő ennyi hiányzóval (Mbah a Moute, Udrih és Dunleavy is sérült az ausztrál center mellett). Tobias Harris 15 egységével a legjobb volt vendég oldalon, Stephen Jackson és Carlos Delfino most is tudásuk alatt teljesítettek, amit meg is érzett a gyengélkedő Milwaukee.

A hazaiaknál Nash mellett a 18-at szóró Gortat emelhető ki elsősorban, a „lengyel kalapács” nem találkozott méltó ellenféllel a gyűrű közelében ezen az estén, hiszen Drew Gooden is csak szenvedett a vendégeknél (12-ből 3 mezőny, 8 pont, 6 lepattanó). Az újonc Morris ezen az estén is kiemelkedő volt, 13 pont és 10 lepattanó állt a neve mellett, nem sokan hittük volna, hogy Markieff jobb lesz a fivérénél, ráadásul ennyivel. Mint a „régi szép időkben”, hét Phoenix-játékos ért el kétszámjegyű dobóteljesítményt. Az arizonai gárdánál úgy fest, most érték magukat túl a rövid felkészülési időszak nehézségei után Alvin Gentry legényei – mind egyénenként, mind pedig csapatként.

A Suns legjobb dobói: Gortat 18 pont, Frye 16 pont, Brown, Hill 14-14 pont

A Bucks legjobb dobói: Harris 15, Livingston 12, Leuer 11



Portland Trail Blazers – Cleveland Cavaliers 98 – 78

A Blazers otthon továbbra is legyőzhetetlennek tűnik, a Rose Garden lesz ebben a szezonban a legnehezebben bevehető vár, ezt gyakorlatilag már most nyugodtan ki lehet jelenteni. Az idei 1/1-es, Kyrie Irving nagyon jól produkált (21 pont, 4 lepattanó, 4 gólpassz), de társa nem igazán akadt, így csak ideig-óráig tudta tartani a lépést a pozitív mutatóval érkező Cavaliers. Gerald Wallace úgy tűnik, hogy egy este észrevehetetlen, a következő estén viszont extra, most az utóbbival folytatódott a sorminta (16 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda), de nála is eredményesebb volt az Aldridge – Matthews duó.

A három említetten kívül a többiek igencsak keveset tettek hozzá az összprodukcióhoz a hazaiaknál, legalábbis ami a pontokat illeti, ettől függetlenül egy újabb nagyon meggyőző teljesítményt hozott a Portland, mint csapat, továbbra is az egyik legerősebb nyugati alakulatnak tűnnek McMillan mester fiai. A Cavs ugyan 20 ponttal kapott ki, de azzal együtt is masszív kiscsapat benyomását keltették, hogy Irving-en kívül mindenki más gyengélkedett. Már "csak" 50 százalékon áll a Cleveland, de ezzel a gárdával messze nem fognak olyan alárendelt szerepet játszani, mint tavaly.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 28 pont, Matthews 24 pont, Wallace 16 pont, Batum 11 pont

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 21 pont, Casspi, Thompson 10-10 pont


A nap hőse: Az újonc Reggie Jackson kapja ma ezt a címet, mivel eddig szinte nulla tapasztalattal kellett helyettesítenie a korábbi csereirányítót, Eric Maynort, aki egész évre kidőlt. Ha stabilan hozni fogja azt a 11 pontot és 4 gólpasszt, amit ma sikerült a közösbe tennie, nem gyengül lényegesen a Thunder.

A nap lúzere: A Washington Wizards csapata és edzője, Flip Saunders „megosztva” kapják a napi citromdíjat, teljesen kilátástalanul játszott ma is a fővárosi alakulat, mely tele van tehetségekkel, ráadásul hazai pályán buktak fájóan simán a nem éppen élcsapatnak tekinthető Minnesota ellen.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus