Simán nyerte a 7. csatát és döntős a Heat!

Mára virradóra eldőlt, hogy a Keleti Konferenciából melyik gárda jut be az észak-amerikai profi kosárlabdaliga nagydöntőjébe, s nem is borult a papírforma, hiszen a Miami Heat elverte saját közönsége előtt a harmadik kiemelt Indiana Pacerst. Az viszont egyáltalán nem volt várható, hogy gyakorlatilag kiütéssel nyerje a mindent eldöntő derbit az alapszakasz győztese, márpedig a sorozatban eddig hősiesen küzdő Vogel-legénység a legsimább vereségét pont a legnagyobb nyomás alatt szenvedte el, így csak részben tudta emelt fővel zárni egyébként fantasztikus idényét. Jöjjenek a részletek!

Miami Heat(1.) - Indiana Pacers(3.) 99 - 76

Az első negyedben inkább a Pacers irányította az események alakulását, ám rengeteg, szám szerint kilenc eladott labdával "rukkolt ki" a vendég gárda 12 perc után, így kisebb csodának volt mondható a két egységnyi indianai fór. A 32 pontos LeBron James fémjelezte Heat viszont momentumot szerzett a nyitó etap végén, amit egy 33-16-os második játékrésszel kamatoztatott, félidőben 15 pont volt a felek közt, Paul George (7 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) és Roy Hibbert (18 pont, 8 lepattanó) ráadásul a faultokat óriási tempóban gyűjtötték, nagyon rosszak voltak tehát a Vogel-tanítványok kilátásai.

A fordulást követően sem lassított a Miami, Dwyane Wade (21 pont, 9 lepattanó) végre újra régi önmagára emlékeztetett, az első félidőben 10 pontos Ray Allen és a 9 ponttal, valamint 8 lepattanóval dupla dupla közelébe jutó Chris Bosh néminemű feljavulásával könnyedén célba is ért a címvédő, mely három nap múlva a San Antonio Spurs ellen kezdheti meg a nagydöntőt, ráadásul pályaelőnyből teheti mindezt. A Pacers összeroppant a teher alatt, ami eddig nem volt jellemző George Hillékre, most viszont egyszer is elég volt ritmust váltania a bajnoknak, nem volt egyszerűen válasza a kulcsemberek faultjai, illetve gyenge játéka miatt az így is kellemes meglepetésként értékelhető Indianának.

A Heat legjobb dobói: L. James 32, Wade 21, R. Allen 10

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Da. West 14, Ge. Hill 13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 3 a Heat javára.

A nap hőse: LeBron James, aki nagyon összeszedett játékkal lépett elő vezérként támadásban és védekezésben egyaránt, 32 dobott pont, 8 leszedett pattanó, 4 gólpassz, 16-ból 15 értékesített büntető és 17-ből 8-as mezőnyözés állt a neve mellett a lefújáskor.

A nap lúzere: Bár lehetetlen lenne egyedül az ő nyakába varrni a vereséget, de Paul George, aki korai kipontozódásáig mindössze 7 pontra, 7 lepattanóra és 9-ből 2-es mezőnymutatóra volt képes, illetve LeBron Jamest sem igazán tudta korlátozni abban, hogy csapatát bevigye a célba.