SL, Las Vegas, 1. nap: Lonzo Ball halvány bemutatkozása

Ma hajnalban elkezdődött a Las Vegas-i nyári ligás torna, ahol bemutatkozott az 1/2-es Lonzo Ball is, de pocsék dobóteljesítménnyel, Brandon Ingram pedig kisebb sérülést szenvedett a Clippers elleni hosszabbítás előtt. Jó meccset játszott egymás ellen De'Aaron Fox Kingse és Josh Jackson Sunsa, a Raptors a végjátékban fordított, a Rockets végig vezetve múlta felül a Denvert, a Cavs kiütötte a Bucksot, míg a Brooklyn majdnem elszórakozta előnyét a Hawks ellen.

Las Vegas, 1. nap

Toronto Raptors (1-0) - New Orleans Pelicans (0-1) 96-93

A Raptors a második negyed első fele után háromszor vezetett összesen a meccsen. A harmadik negyed végén, illetve a hajrában egy-egy párperces periódusig, de az utolsó bő egy percre 93-89-es Pelicans-vezetéssel fordultak a felek. Ekkor jött azonban a kanadaiak három legjobbja, Kennedy Meeks (15 pont, 9 pattanó), Pascal Siakam (24 pont) és Fred VanVleet (18 pont, 9 gólpassz), és az ő kosaraikkal fordítottak a kanadaiak, és nyertek. A három említett mellett a tavalyi első körös Jakob Poeltl (12 pont, 10 pattanó) dupla-duplázott, az ex-Albás Justin Edwards pedig nem lépett pályára. A túloldalon a tavalyi draft 33. választottja, Cheick Diallo (27 pont, 10 pattanó) kiemelkedett, Quinn Cook (16 pont) volt még jó.

Milwaukee Bucks (0-1) - Cleveland Cavaliers (1-0) 53-82

Az első negyed második felében meglépett ellenfelétől a Cavs, és nem is volt kérdés egy pillanatig sem a győztes kiléte, a Bucks pocsék támadójátékot mutatott be. Rashad Vaughn (12 pont) elfogadható volt, Gary Payton II (10 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz, 5 szerzett labda) sokoldalúan játszott, ahogy az idei első körös DJ Wilson is (11 pont, 4/13 mezőny, 5 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk), de Thon Maker (4 pont, 1/8 mezőny, 5 pattanó) például nagyon gyenge volt. A túloldalon sem voltak kiemelkedő teljesítmények, de mindenki hozzátette a magáét - a két legérdekesebb emberük közül Edy Tavares (12 pont, 8 pattanó) kifejezetten hasznos volt, Kay Feldernek a pontszerzéssel azért volt gondja (10 pont, 2/11 mezőny, 0/6 tripla, 4 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk).

Brooklyn Nets (1-0) - Atlanta Hawks (0-1) 75-72

A Brooklyn a második negyed második felében lépett el a Hawkstól, de majdnem elszórakozták a meccset a végére - egyetlen pont is volt a különbség az utolsó percben, az Atlantának egy esélye volt átvenni a vezetést, a végén pedig egy sansza egyenlíteni, de egyik sem jött össze. A Netsnél a nagycsapatban érdekeltek közül Archie Goodwinnek (14 pont, 6 pattanó) ment leginkább, a pontszerzéssel volt gondja Caris LeVertnek (12 pont, 3/9 mezőny, 6/10 büntető, 6 pattanó), Rondae Hollis-Jeffersonnak (7 pont, 3/9 mezőny, 6 pattanó) és Isaiah Whiteheadnek (14 pont, 5/17 mezőny, 4/8 büntető, 5 pattanó) is, Spencer Dinwiddie (10 pont, 3-3 pattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) legalább sokoldalú volt. A túloldalon DeAndre Bembry (22 pont, 4 pattanó, 3 szerzett, 7 eladott labda) kiemelkedett, de 73-72-nél ő adta el a játékszert, mellette a másik tavalyi első körös, Taurean Prince (14 pont, 5/15 mezőny, 5-5 pattanó és eladott labda) volt a legjobb pontszerzésben, nála viszont sokkal hasznosabban játszott az idei 1/19-es John Collins (8 pont, 12 pattanó). A Hawksnál az ex-Albás Winston Shepard nem lépett pályára.

Los Angeles Clippers (1-0) - Los Angeles Lakers (0-1) 96-93 hosszabbítás után

Elég szoros meccset játszott egymással végig a két Los Angeles-i együttes. A rendes játékidő végén Brandon Ingram (26 pont, 3-3 gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda) egyenlített, de egy görcs miatt kihagyta a hosszabbítást, ahol már a Clippers irányított. A győztesnél az idei draft 48. helyén kiválasztott Sindarius Thornwell (26 pont, 5 pattanó) és a tavalyi első körös Brice Johnson (23 pont, 7 pattanó, 3 blokk) voltak a legjobbak, az egykor a Lakersnél is megforduló Kendall Marshall (11 pont, 11 gólpassz) pedig dupla-duplázott. A túloldalon Ivica Zubac visszafogott volt (5 pont, 4 pattanó), az idei draft 42. helyén kihúzott Thomas Bryant már jóval jobb (13 pont, 5 pattanó), az 1/2-es Lonzo Ballnak viszont nagyon nem ment a játék (5-5 pont és gólpassz, 4 pattanó, 2/15 mezőny, 1/11 tripla).

Houston Rockets (1-0) - Denver Nuggets (0-1) 102-99

Nem tudott elhúzni ellenfelétől a Rockets, de az egész mérkőzés folyamán ők álltak jobban minimálisan, döntetlen is csak egyszer volt az állás 0-0 után. A tavaly a Houstonnál már bemutatkozó Troy Williams (29 pont) parádézott, de a tavalyi draft 43. helyén kiválasztott, nemrég aláiratott Zhou Qi (17 pont, 6 pattanó) is nagyon jó volt. A coloradóiaknál a két tavalyi első körös, Malik Beasley (29 pont, 6 pattanó, 12/30 mezőny, 3/12 tripla) és Juancho Hernangomez (21 pont, 8 pattanó, 7 eladott labda) mellett Robert Carter Jr. (17 pont, 6 pattanó) emelkedtek ki a többiek közül, bár előbbi kettőnek voltak bőven hibái is. Az idei 1/24-es Tyler Lydon 6 ponttal (2/6 mezőny) és 4 pattanóval kezdett.

Phoenix Suns (1-0) - Sacramento Kings (0-1) 89-85

Három negyedig egy háromperces periódust leszámítva végig fej-fej mellett haladt a két gárda, aztán a negyedik felvonás elején ellépett egy kicsit a Suns, és onnan végig vezetve győzött. A Phoenixnél a 2/32-es Davon Reed (17 pont) volt a leghatékonyabb pontszerzésben, a legeredményesebb pedig Marquese Chriss (19 pont, 9 pattanó, 5/17 mezőny, 8 eladott labda) és Josh Jackson (18 pont, 8 pattanó, 6/17 mezőny), de a hatékonysággal főleg Chrissnek voltak komoly gondjai - a tavalyi 1/4-es Dragan Bender (11 pont, 5 pattanó, 4/13 mezőny, 7 személyi hiba) gyengébb volt náluk. A túloldalon támadásban De'Aaron Fox (18 pont, 7/16, 3 pattanó, 4 gólpassz, 5 szerzett labda) és Buddy Hield (16 pont, 6/16 mezőny, 0/6 tripla, 5 pattanó) vitték a prímet, a padról pedig az 1/15-ös Justin Jackson (18 pont) kifejezetten hatékonyan kosarazott. A magasemberek közül Skal Labissiere (10 pont) hozott egy nagy átlagot, Georgios Papagiannis (0 pont, 11 pattanó, 2-2 gólpassz és blokk) viszont pont nélkül maradt 28 perc alatt, és a tavalyi 1/22-es Malachi Richardson (8 pont, 2/7 mezőny) is visszafogott volt.