SL, Las Vegas, 2. nap: Ball tripla-dupla, Fultz sérülés

Tegnap este és ma hajnalban lejátszották a Las Vegas-i nyári ligás torna második napját, ahol Lonzo Ball javított, tripla-duplázott, de Jayson Tatum is kiválóan játszott, az idei draft első három választottjából viszont Markelle Fultz bokasérülést szenvedett.

Las Vegas, 2. nap

Washington Wizards (0-1) - Memphis Grizzlies (1-0) 88-91

A Memphis lényegében a meccs elejétől kezdve a negyedik negyedig vezetett, a végjátékban, az utolsó percben viszont 86-83-ra már a Wizards állt jobban. Ekkor jött a Grizzlies két legjobbja, Wade Baldwin IV (19 pont, 4 pattanó) és Wayne Selden Jr. (28 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda), visszavették a vezetést csapatuknak, és nyertek is. A győztesnél a korábbi első körösök, Jarell Martin (13 pont, 6 pattanó) és Deyonta Davis (2 pont, 14 pattanó) hasznosak voltak, de 8-8 személyi hibát is beütöttek. A Washingtonnál Jared Cunningham a 26 pontjával messze a legeredményesebb volt, de Daniel Ochefu (13 pont, 10 pattanó, 5 blokk, 3 gólpassz, 2 szerzett labda) teljesítményét is ki kell emelni, és Kevin Pangos (8 pont, 3/9 mezőny, 7-7 pattanó és gólpassz) is sokoldalúan kosarazott.

Dallas Mavericks (1-0) - Chicago Bulls (0-1) 91-75

A Bulls egy félidő erejéig fej-fej mellett haladt az orlandói torna győztesével, vezettek is a félidőben, de a harmadik és a negyedik negyed egyértelműen a Dallasé volt, akik végül simán húzták be a találkozó. A győztes legjobbja Brandon Ashley (21 pont) volt, viszont bemutatkozott az együttesnél az idei 1/9-es Dennis Smith Jr. (14 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz), méghozzá kifejezetten jó produkcióval a triplákat (1/6) leszámítva, és Yogi Ferrell is hozta magát (14 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda). A túloldalon a két irányítónak, Kris Dunn-nak (11 pont, 3/12 mezőny, 4 pattanó, 3 gólpassz) és Cameron Payne-nek (11 pont, 5/15 mezőny, 1/8 tripla, 4-4 pattanó és gólpassz) sem ment a dobás és a palánk alatti befejezés sem igazán. Az idei 1/7-es Lauri Markkanen (14 pont, 8 pattanó) főleg az első félidőben volt jó, a tavaly húzottak közül Denzel Valentine (12 pont, 4 pattanó) és Paul Zipser (10 pont, 3/11 mezőny, 1/6 tripla, 5 pattanó) hasonló produkciókat nyújtottak, és a padtról Nikola Jovanovic (11 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda) volt a legjobb.

Portland TrailBlazers (1-0) - Utah Jazz (0-1) 72-63

Az első félidő hullámzó, de összességében kiegyenlített játékot hozott, aztán a harmadik negyedben a Blazers egyértelműsítette a győztes kilétét. A Portlandnél az idei első körösök közül Zach Collinsnak (10 pont, 3/13 mezőny, 7 pattanó, 4 blokk, 6 eladott labda) voltak gondjai, Caleb Swanigan (16 pont, 13 pattanó, 7 személyi hiba) jobb teljesítményt hozott, a tavaly kiválasztott Jake Layman (13 pont, 5 pattanó) nagyon hatékonyan kosarazott, és a korábbi Celtics-első körös RJ Hunter is eljutott 12 pontig. A túloldalon Donovan Mitchell (19 pont, 8/26 mezőny, 3/12 tripla, 4 szerzett labda) volt a legeredményesebb, de elképesztően sok labdát elszórt, az 1/28-as Tony Bradley pedig 10 pontot szórt.

Toronto Raptors (2-0) - Minnesota Timberwolves (0-1) 97-72

Az első félidő után még csak 7 ponttal vezetett a Raptors, aztán a harmadik felvonást 15 ponttal hozták a kanadaiak, a nap legsimább találkozóján diadalmaskodtak. A győztesnél a tegnapi jók közül Jakob Poeltl ezúttal is extra hatékony volt (15 pont, 10 pattanó), megint Pascal Siakam volt a legeredményesebb (17 pont), és Kennedy Meeks (12 pont, 5 pattanó) jutott még el 10 pontig - Justin Edwards teljesítményéről reggel már írtunk. A Minnesotánál Marcus Paige (18 pont) és Jack Gibbs (17 pont) voltak a legjobbak.

Miami Heat (1-0) - San Antonio Spurs (0-1) 75-74

A Heat a 4. perc után egyetlen egyszer vezetett a találkozó során, 4 másodperccel a vége előtt London Perrantes (12 pont, 5-5 gólpassz és eladott labda, 3 szerzett labda) dupláját követően, de így is nyertek. A győztesnél Bam Adebayo megint jobbik énjét hozta (18 pont, 10 pattanó), Zach Auguste (17 pont, 9 pattanó) volt mellette a legjobb, Trey McKinney-Jones mutatóiról pedig reggeli cikkünkben említést tettünk már. A Spursnél Bryn Forbes (18 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), illetve Rosco Allen tavalyi obradoirós csapattársa, Shayne Whittington (16 pont, 4 pattanó) voltak a legjobbak - a tavalyi első körös Dejounte Murray-nek (8 pont, 4/12 mezőny, 9 pattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) most is voltak gondjai, Davis Bertansnak (6 pont, 1/5 hármas) nem ment a dobás, az idei első körös Derrick White pedig 10 pontot szerzett.

Boston Celtics (1-0) - Los Angeles Lakers (0-2) 86-81

A Lakers kezdett jobban, az első három negyedben majdnem végig vezettek, aztán a harmadik felvonás végén átvette a vezetést a Celtics. 3 perccel a vége előtt még egál volt az állás (72-72), de a végén is jobb volt a Boston. Az 1/3-as Jayson Tatum újfent nagyon meggyőző volt (27 pont, 11 pattanó), de a második körben kiválasztott Semi Ojeleye is (19 pont, 3 pattanó), Abdel Nader (14 pont, 7 pattanó) is hasznos volt, Jaylen Brownnak (11 pont, 4/13 mezőny, 3-3 gólpassz és pattanó, 7 személyi hiba) már voltak gondjai, Ante Zizic (2 pont, 1/4 mezőny) pedig csak 10 percet játszott. A túloldalon Lonzo Ball (11-11 pont, pattanó és gólpassz, 5/13 mezőny) tripla-duplázott, de az 1/27-nél kiválasztott Kyle Kuzma (31 pont, 5/10 tripla, 9 pattanó) is parádézott - a 2/42-es Thomas Bryant 15 perc alatt 1 pattanót szerzett összesen, Ivica Zubac (7 pont, 2 pattanó) is visszafogott volt, de a nagycsapatnál is érdekelt David Nwaba (13 pont, 8 pattanó, 1/5 büntető) egészen jól játszott.

Houston Rockets (1-1) - Cleveland Cavaliers (2-0) 90-95 hosszabbítás után

A negyedik negyedig szorosan alakult a mérkőzést, aztán a Cavs elhúzott, és hiába egyenlített a végén a Houston, a ráadásban megint a Clevelandnél volt végig az előny. A győztesnél a Cavs nagycsapatánál számításba vett játékosok közül Kay Felder (16 pont, 5/18 mezőny, 6 gólpassz, 4-4 pattanó és eladott labda, 9 személyi hiba) nagyon felemás teljesítményt hozott, Edy Tavares (5 pont, 2-2 pattanó és blokk) pedig eltűnt. A túloldalon Troy Williams (21 pont, 4 pattanó) volt a legjobb megint, de Isaiah Taylor (18 pont, 6 gólpassz) sem maradt el tőle sokkal. A tavalyi második körös Chinanu Onuaku (10 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda, 2-2 gólpassz és blokk) és az idei második körös Isaiah Hartenstein (11 pont, 6 pattanó) is jól játszottak, a nemrég igazolt Zhou Qi (2 pont, 0/6 mezőny, 0/6 tripla, 3-3 pattanó és blokk, 4 eladott labda, 7 személyi hiba) viszont nem.

Philadelphia Sixers (1-0) - Golden State Warriors (0-1) 95-93

A Warriors csak a harmadik negyedben tudott ellépni ellenfelétől, egyébként végig fej-fej mellett haladt a két gárda, és Larry Drew II (8 pont, 6 gólpassz) 7 másodperccel a vége előtt szerzett duplájával győzött a Sixers. Vezéráldozattal járt a siker, mert Markelle Fultz (8 pont, 3/12 mezőny) egy elég komoly bokaficamot szenvedett el, le is kellett vinni a pályáról. A legeredményesebb a tavalyi első körös, nemrég szerződtetett Furkan Korkmaz (15 pont) volt, az idei második körben draftolt Jonah Bolden (11 pont, 10 pattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) pedig ezúttal is nagyon sokoldalúan játszott. A túloldalon Pat McCaw (25 pont, 5/11 tripla, 4 pattanó, 5 eladott labda) volt a vezér, Jabari Brown (16 pont, 3-3 pattanó és szerzett labda) is hozzátette a magáét, és az idei második körös Jordan Bell (8 pont, 4 pattanó, 2 blokk) is hozta magát 13 játékperce alatt - a tavalyi első körös Damian Jones 13 pontot és 3 blokkot hozott a konyhára.