SL, Las Vegas, 3. nap: Dennis Smith Jr. is becsengetett

Ma hajnalban lejátszották a Las Vegas-i nyári ligás torna harmadik játéknapját - a Dallasban robbantott az 1/9-es Dennis Smith Jr., az Atlantánál John Collins, Ante Zizic pedig lehozta legjobb meccsét a Boston Celticsnél.

Las Vegas, 3. nap

Atlanta Hawks (1-1) - New Orleans Pelicans (0-2) 84-82

A Hawks egy végig szoros és fordulatos meccset nyert meg Ryan Kelly két büntetőjével a végén. A győztesnél a két tavalyi első körös, DeAndre Bembry (17 pont, 7 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda), valamint Taurean Prince (16 pont, 5 eladott labda) mellett az idei első körös John Collins (22 pont, 10 pattanó) volt a legeredményesebb, Bembry és Collins ráadásul borzasztóan hasznosan játszottak összességében is. A Pelicansnél Cheick Diallo (23 pont, 10 pattanó, 3-3 blokk és eladott labda) megint dupla-duplázott, mellette Quinn Cook (25 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) emelkedett még ki nagyon a többiek közül.

Phoenix Suns (1-1) - Dallas Mavericks (2-0) 77-88

A Dallas 30-18-ra nyerte az első negyedet, és onnan a Phoenix megközelíteni sem tudta ellenfelét. A győztesnél az idei 1/9-es Dennis Smith Jr. (25 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 5 eladott labda) volt a vezér, kifejezetten jó teljesítményt nyújtott, a túloldalon viszont az 1/4-es Josh Jacksonnak (15 pont, 6/18 mezőny, 1/7 tripla, 9 pattanó, 7 fault) és a tavalyi 1/4-es Dragan Bendernek (10 pont, 3/11 mezőny, 1/7 tripla, 7 pattanó, 6 személyi hiba) sem ment támadásban. Marquese Chriss (12 pont, 3/10 mezőny, 10 pattanó, 7 eladott labda) legalább dupla-duplázott, a legjobb pedig Hanga Ádám egykori csapattársa, Mike James (19 pont, 4/5 tripla, 7 pattanó, 6 eladott labda) volt.

Milwaukee Bucks (1-1) - Brooklyn Nets (1-1) 88-83

A szoros összecsapás negyedik negyedében szinte végig a Bucks vezetett, és bár nagyobb különbséggel nem tudtak meglépni, így is nyertek. A Milwaukee nagyon összeszedte a Cavs elleni meccshez képest a támadójátékát, Rashad Vaughn (31 pont, 8 pattanó) vitte a prímet, az idei első körös DJ Wilson (16 pont, 6 pattanó) és a nemrég aláiratott Sterling Brown (16 pont, 5 pattanó, 2-2 gólpassz, szerzett labda és blokk) is jól játszottak, Thon Maker (8 pont, 3/10 mezőny, 8 pattanó, 3 blokk) viszont támadásban megint szenvedett. A Brooklynnál Caris LeVert (18 pont, 9/18 mezőny, 7 pattanó, 3 gólpassz) volt a legeredményesebb, a nagycsapatban érdekeltek közül Isaiah Whiteheadnek (12 pont, 4/13 mezőny) most nem ment a játék, Rondae Hollis-Jefferson (8 pont, 2/9 mezőny, 12 pattanó) viszont összességében hasznos volt, Spencer Dinwiddie (11 pont) pedig nem nyújtott rossz produkciót.

Minnesota Timberwolves (1-1) - Denver Nuggets (0-2) 90-71

A Minnesota végig vezetett a találkozó során, a második félidőben már ez a 20 pont körüli differencia is állandósult a két együttes között. A győztesnél Perry Ellis (19 pont) és Charles Cooke (15 pont) voltak a legeredményesebbek, de Matt Costello (12 pont, 15 pattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) volt összességében a leghasznosabb. A túloldalon Malik Beasley (20 pont) és Juancho Hernangomez (18 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak, az idei első körös Tyler Lydon (2 pont, 1/5 mezőny, 4 pattanó) megint nem nyújtott túl sok maradandót.

Utah Jazz (0-2) - Los Angeles Clippers (2-0) 67-86

Az első negyedet még 18-9-re nyerte a Jazz, aztán a második felvonás közepén fordult a kocka, a félidőben 12 ponttal már a Clippers vezetett, a fordulás után pedig semmilyen kérdés nem volt a győztes kiléte felöl. A Los Angeles-ieknél most nem kellett túltolni a kezdőket, mint a Lakers elleni meccsen, a második körös Sindarius Thornwell (4 pont, 1/5 dupla) nem is volt jó, a tavalyi első körös Brice Johnson (14 pont, 6 pattanó) viszont egészen hasznos volt - legjobbjuk Jamil Wilson (18 pont, 5 pattanó) volt. A túloldalon Donovan Mitchellt ezúttal nem küldték pályára, a másik első körös, 1/28-as Tony Bradley (16 pont, 9 pattanó) viszont nagyjából az egyetlen értékelhető teljesítményt hozta a csapatban.

Portland TrailBlazers (1-1) - Boston Celtics (2-0) 64-70

A Boston végleg a második negyed elejétől lépett meg ellenfelétől, és ilyen szoros is csak az utolsó negyedben lett a találkozó, esélye nem volt a Blazersnek a fordításra. A Celticsnél is visszafogott teljesítmények érkeztek ezúttal, Jayson Tatum (11 pont, 4/11 mezőny, 7 pattanó) és Jaylen Brown (13 pont, 4/13 mezőny, 8 pattanó) is leginkább a pattanózásuknak köszönhetően voltak hasznosak, a második körös Semi Ojeleye (9 pont, 3/9 mezőny és tripla, 5 pattanó) is hasonlóan szerepelt, Ante Zizic (9 pont, 11 pattanó, 4 blokk) viszont az eddigiekhez képest és egyébként is kifejezetten jó volt - Rosco Allen teljesítményéről reggel írtunk már. A túloldalon a két első körös közül Caleb Swanigan (12 pont, 4/12 mezőny, 7 pattanó) volt a jobb, Zach Collins (5 pont, 1/7 mezőny, 3/6 büntető, 6 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) inkább csak sokoldalú volt, mint hasznos - így is jobb volt, mint a nagycsapatban érdekelt Jake Layman (7 pont, 1/13 mezőny), Pat Connaughton (11 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) legalább hozott egy átlagos szintet.

Memphis Grizzlies (2-0) - Sacramento Kings (0-2) 81-75

A Memphis a második negyed közepén robbantott, és bár a záró 10 perc közepén visszajött 2 pontra is a Kings, fordítani vagy egyenlíteni nem tudott. A Grizzliesnél a Jarell Martin (21 pont, 10 pattanó), Wade Baldwin IV (12 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Wayne Selden Jr. (21 pont, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) trió messze kiemelkedett a többiek közül - a tavalyi 2/31-es Deyonta Davis (4 pont, 2/6 mezőny, 7 pattanó, 3 szerzett labda) ezúttal is inkább a mezőnymunkából vette ki a részét. A Sacramentónál Skal Labissiere (13 pont, 8 pattanó) volt ezúttal a legjobb, De'Aaron Fox (17 pont, 6/12 büntető, 5-5 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) nagyon felemás produkciót nyújtott, Buddy Hield (12 pont, 4/14 mezőny, 4 pattanó) ezúttal nem volt jó, Justin Jackson (4 pont, 2/13 mezőny, 0/8 tripla) egyenesen pocsékul játszott, Georgios Papagiannis (5 pont, 7 pattanó) pedig kicsit elszürkült a többiek mellett.

Philadelphia Sixers (1-1) - San Antonio Spurs (1-1) 95-101

A Spurs lényegében végig jobban állt az összecsapás során, és bár az utolsó 3 és fél percben majdnem elszórakozták az előnyüket, 15 pontról visszajött 4 egységre a Sixers, ennél közelebb nem jutott a Philly. A San Antoniónál Bryn Forbes (35 pont) nagy meccset hozott, Davis Bertans (20 pont, 4/6 tripla) is kifejezetten jól kosarazott, Dejounte Murray (14 perc, 5 pont, 2/7 mezőny) viszont most sem volt túl meggyőző, az idei első körös Derrick White pedig nem lépett pályára. A túloldalon Aaron Harrison (14 pont), Furkan Korkmaz (12 pont, 5/13 mezőny) és Alex Poythress (10 pont, 6 pattanó) voltak a legeredményesebbek.