SL, Las Vegas, 5. nap: Jordan Bell 5-by-5-ja

Ma hajnalban lejátszották a Las Vegas-i nyári ligás torna 5. napját, az utolsó "alapszakaszmeccseket". A legnagyobb figyelmet a Golden State Warriors újonca, Jordan Bell kapta, aki 5-by-5-ot ért el a Minnesota Timberwolves ellen - így is kikaptak azonban -, míg a Utah Jazznél Donovan Mitchell 37 pontos idei SL-csúcsot dobott, és 8 szerzett labdával beállította a Las Vegas-i tornarekordot is.

Las Vegas, 5. nap

San Antonio Spurs (2-1) - Portland TrailBlazers (1-2) 99-85

A Spurs az első pár percet leszámítva végig vezetett, a második félidőben végig komolyabb különbséggel. A texasiaknál megint Bryn Forbes (35 pont, 5-5 pattanó és eladott labda, 4 gólpassz) volt a legjobb, mellette Olivier Hanlan (16 pont) és Cory Jefferson (13 pont, 5 pattanó) voltak még kifejezetten hasznosak, a tavalyi és az idei első körösök, Dejounte Murray és Derrick White pedig nem játszottak - Davis Bertansnak nem igazán ment a játék (5 pont, 1/8 mezőny, 1/7 tripla, 3-3 pattanó és eladott labda, 2-2 gólpassz és szerzett labda). A túloldalon a két idei első körös közül Zach Collinsnak (4-4 pont és pattanó) megint nem ment voltak jó statisztikái, de az első félidőben megsérült, Caleb Swanigan (19 pont, 13 pattanó) viszont kifejezetten jó volt.

Utah Jazz (0-3) - Memphis Grizzlies (3-0) 81-84 hosszabbítás után

A meccs elején a Utah vezetett, aztán a harmadik negyedben már szinte végig a Memphis, de a végjátékban Travis Leslie (8 pont, 9 pattanó) két másodperccel a vége előtt egyenlített. A hosszabbításban aztán végig a Grizzlies állt jobban, így győztek. A Jazznél az első körös Donovan Mitchell (37 pont, 8 szerzett, 5 eladott labda) egészen meggyőző teljesítményt nyújtott, ezúttal nemcsak tüzelt, de töltött is előtte, idei tornacsúcsot szórt, a 8 szerzett labdája pedig rekordbeállítás a Las Vegas-i Summer League tornákat tekintve - mellette Eric Griffin (12 pont, 11 patanó, 3 gólpassz, 2 szerzett labda, 4 blokk) produkcióját kell még kiemelni. A győztesnél az idei 2/45-ös Dillon Brooks (24 pont, 6 pattanó) borzasztóan hatékonyan játszott, Wayne Selden Jr. (17 pont, 6 pattanó) és Wade Baldwin IV (15 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda, 8 fault) is jócskán elmaradtak tőle - Deyonta Davis (4 pont, 5 pattanó, 4 blokk) most is inkább a mezőnymunkában jeleskedett, Jarell Martin (9 pont, 1/10 mezőny, 8 pattanó) felemás teljesítményt nyújtott.

Chicago Bulls (1-2) - Washington Wizards (0-3) 82-73

A Chicago majdnem a teljes meccs alatt elég nagy különbséggel vezetett, és bár az utolsó 5 percre egypontos különbséggel fordultak csak a felek, onnan megint meglépett a Bulls. A győztesnél Lauri Markkanen (20 pont, 10 pattanó) és Denzel Valentine (15 pont, 6/21 mezőny, 6 pattanó, 4 gólpassz) jobbak voltak, mint legutóbb, de főleg Valentine esetében igaz, hogy a dobószázaléka egészen botrányos volt ezen a találkozón is - a legjobb egyébként Antonio Blakeney (23 pont, 4/5 tripla, 8 pattanó) volt. A túloldalon Sheldon Mac (20 pont) emelkedett ki, és Daniel Ochefu (9 pont, 10 pattanó) is egész hasznos volt.

Philadelphia Sixers (1-2) - Boston Celtics (3-0) 83-88

A Celtics a harmadik negyed közepéig vezetett, aztán a Sixers átvette az irányítást egy időre. Az utolsó 2 percre egállal fordultak a felek, majd jött Demetrius Jackson (14 pont, 4 gólpassz) és Jayson Tatum (15 pont, 6/15 mezőny, 6 pattanó), a Celtics pedig behúzta ezt a meccset is. A győztesnél a két vezér mellett Ante Zizic (12 pont, 13 pattanó, 5 eladott labda) volt a legjobb, a padról pedig a második körös Jabari Bird (15 pont, 8 pattanó) tett még hozzá sokat a sikerhez - Rosco Allen produkciójáról reggel már beszámoltunk. A Sixersnél a tavalyi első körös Timothe Luwawu-Cabbarot (16 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz), Melo Trimble (13 pont) és az idei második körös Jonah Bolden (13 pont, 8 pattanó) voltak a legeredményesebbek - Furkan Korkmaznak (5 pont, 2/7 mezőny) nem ment most.

Miami Heat (2-1) - Dallas Mavericks (3-0) 73-78

A Dallas a harmadik negyed végén és a negyedik felvonás elején lépett meg a Heattől, annak a periódusnak köszönhetően húzták be az összecsapást. A győztesnél az idei 1/9-es Dennis Smith Jr. (16 pont, 5 gólpassz, 3-3 pattanó, szerzett és eladott labda), valamint Yogi Ferrell (23 pont, 4 pattanó) vitték a prímet, míg a floridai csapatban az 1/14-es Bam Adebayo (13 pont, 9 pattanó, 3 gólpassz, 5 eladott labda) és Okaro White (17 pont, 11 pattanó, 5 eladott labda) mellett a padról Gian Clavell (18 pont) voltak a vezérek - Trey McKinney-Jones mutatóiról külön írtunk reggel.

Golden State Warriors (0-3) - Minnesota Timberwolves (2-1) 76-78 hosszabbítás után

Nagyon hullámzó volt végig a meccs, hol az egyik, hol a másik együttesnek volt jobb periódusa. Charles Cooke (11 pont) a Minnesotának egyenlített 5 másodperccel a vége előtt, CJ Williams (14 pont, 6 pattanó, 3 szerzett labda) pedig a második hosszabbítás elején megszerezte a győztes kosarat is a Timberwolvesnak. A győztes legjobbja Matt Costello (14 pont, 15 pattanó) volt, Marcus Paige-nek (13 pont, 5/16 mezőny, 8 gólpassz, 5 pattanó) és Perry Ellisnek (13 pont, 5/15 mezőny, 7 pattanó, 3 gólpassz) voltak gondjai támadásban a dobásokkal. A Golden State-nél Pat McCaw (20 pont, 4 pattanó) és Brice Alford (16 pont, 5 pattanó) voltak a legeredményesebbek, de az egész nap legbrutálisabb számsorát a 2/38-as Jordan Bell hozta, 5-by-5-ot csinált (5-5 pont, gólpassz és szerzett labda, 11 pattanó, 6 blokk).