SL, Las Vegas, 8. nap: A búcsúzók napja

Ma hajnalban megrendezték a Las Vegas-i nyári ligás torna 8. játéknapját, az utóbbi két napban legyőzött csapatok utolsó meccseit - a legponterősebb teljesítmény a Golden State-től érkezett.

Las Vegas, 8. nap

Houston Rockets - Atlanta Hawks 86-92

A Rockets az első három negyed nagy részében vezetett, aztán a 32. percben fordult a kocka, onnantól már végig az Atlanta állt jobban. A Hawksnál Taurean Prince és DeAndre Bembry sem játszottak, az idei 1/19-es John Collins (7 pont, 5 pattanó) most visszafogott volt, a legjobbak pedig Trent Lockett (17 pont, 5 pattanó, 3 gólpassz), Bryce Cotton (12 pont) és Diamond Stone (12 pont) voltak - Winston Shepard teljesítményéről reggel írtunk már. A túloldalon a Troy Williams (13 pont, 4 gólpassz), Chris Johnson (17 pont, 5 pattanó) duó mellett ezúttal LJ Leak (19 pont) vitte a prímet - a két nagy, Chinanu Onuaku (8 pont, 7 pattanó, 2 blokk) és Zhou Qi (5 pont, 1/6 mezőny, 8 pattanó, 3 szerzett labda, 2 blokk) most sem váltották meg a világot.

Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 73-80

A Wizards a harmadik negyed elején már 13 ponttal is vezetett, de amíg ők nagyon leálltak, addig a Timberwolves végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, az utolsó 7 percre pedig végleg átvették az irányítást. A fővárosiaknál Danuel House Jr. (13 pont, 5 pattanó) és Marcus Keene (12 pont) voltak a legeredményesebbek, míg a győztesnél Perry Ellis (12 pont), Matt Costello (14 pont, 11 pattanó), Marcus Paige (11 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), illetve Charles Cooke (13 pont, 4 pattanó) voltak a vezérek.

Utah Jazz - Milwaukee Bucks 97-76

Az első negyed végétől kezdve folyamatosan nőtt a differencia a két fél között, tükösimán győzött a Utah, akinél ezúttal az 1/13-as Donovan Mitchell pályára sem lépett, az 1/28-as Tony Bradley (19 pont, 8 pattanó) viszont a Jazz legjobbja volt - mellette James Southerland (16 pont, 7 pattanó), az előző idényben a FIBA Europe Cup miatt Magyarországon többször is megforduló Spencer Butterfield (11 pont, 6 pattanó, 3 gólpassz), Mitch Creek (10 pont, 6 pattanó), Tyrone Wallace (12 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda, 2 blokk) és Eric Griffin (11 pont, 4 pattanó) is jók voltak még. A túloldalon a nagycsapatban érdekeltek közül Sterling Brown hozott egy vonalat, Rashad Vaughn (4 pont, 2 gólpassz) sem volt sokkal jobb, DJ Wilson is sokat erőlködött (8 pont, 3/10 mezőny), Thon Maker pedig pályára sem lépett - Gary Payton II (12 pont, 4 pattanó, 3 szerzett labda) és az Orlandótól nemrég kitett Stephen Zimmerman (12 pont, 6 pattanó) voltak a legjobbak.

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 109-100

Szoros első félidő után a második 20 percben már szinte végig a Warriors vezetett. A Golden State-nél Jordan Bell és Pat McCaw sem játszottak, a nagcsapatnál szintén érdekelt Damian Jones (11 pont, 10 pattanó, 3 blokk, 5 pattanó) hasznos volt, Dylan Ennis (35 pont, 8/11 tripla, 7 pattanó) azonban kiemelkedett az egész mezőnyből. A túloldalon a tavalyi első körös Brice Johnson (17 pont, 5 pattanó), Jawun Evans (17 pont, 6 gólpassz) és Jaron Johnson (18 pont) vitték a prímet.

New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 91-96

A Denver a második negyed közepétől kezdve szinte végig jobban állt, de 3 és fél perccel a vége előtt még 87-86-ra a Pelicans vezetett - innen fordított a Nuggets és húzta be a meccset. A győztesnél Juancho Hernangomez, Tyler Lydon és Malik Beasley sem játszott, távollétükben a második körös Monte Morris (17 pont, 6 gólpassz) és Dallas Moore (16 pont, 3 pattanó) voltak a legeredményesebbek. A Pelicansnél a Quinn Cook, Cheick Diallo, Frank Jackson trió közül mindenki ült ezúttal, így a Peter Jok (22 pont), Jalen Jones (21 pont, 12 pattanó, 5 eladott labda), Isaiah Cousins (14 pont, 6/16 mezőny, 5 pattanó, 7 gólpassz), James Young (16 pont) négyes próbálta meg húzni a New Orleans szerekét, de hiába.

Philadelphia Sixers - Chicago Bulls 82-99

A Bulls a második negyed első felében vette át az irányítást, hamar komoly előnyre tettek szert, amit végig őriztek, az utolsó percekben pedig még növeltek is. A chicagóiaknál már Lauri Markkanen sem játszott a Kris Dunn, Cameron Payne, Paul Zipser trió mellett, de nem lépett pályára a tegnap szerződtetett Antonio Blakeney sem - Denzel Valentine-nak (21 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz, 4 eladott labda) ezúttal jól ment a játék, mellette Brady Heslip (28 pont, 8/15 tripla) és Ryan Arcidiacono (18 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz) voltak még kiemelkedőek. A túloldalon a nagycsapatban érdekeltek közül Furkan Korkmaznak (22 pont, 8 pattanó) jó meccse volt, Jonah Boldennek (4 pont, 1/8 mezőny, 5 pattanó, 2 gólpassz) nem ment a dobás, de a szintén idei második körös Mathias Lessort (1-1 pont, gólpassz, blokk, 6 pattanó) is eltűnt kicsit - Melo Trimble-t (16 pont) lehet még kiemelni Korkmaz mellett.

Sacramento Kings - Phoenix Suns 93-87

A Phoenix a záró negyed kezdetéig gyakorlatilag folyamatosan vezetett, ott azonban fordult a kocka, és hiába jött vissza ellenfelére a végjátékban, fordítani már nem tudott a Suns, így nyert a Kings. A Sacramentónál a legutóbb bokasérülést szenvedő De'Aaron Fox nem játszott, ráadásul Georgios Papagiannis (6 pont) is lesérült ezúttal - Justin Jackson (29 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz) és Nazareth Mitrou-Long (21 pont, 6 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda) voltak a legjobbak, de Skal Labissiere (12 pont, 5 pattanó) sem volt rossz, és a Ludwigsburggal Szolnokon is megforduló Jack Cooley (13 pont, 11 pattanó) sem. A túloldalon a Josh Jackson, Dragan Bender, Marquese Chriss trió ült, így megint Mike James (25 pont, 2/10 tripla, 6 pattanó, 4 gólpassz) volt a legjobb, bár ugyanúgy nem ment neki a dobás, ahogy az idei második körös Davon Reednek (17 pont, 4/15 mezőny, 2/10 tripla, 4 pattanó, 3 gólpassz) sem.

Cleveland Cavaliers - Toronto Raptors 78-75 hosszabbítás után

Egy nagyon fordulatos meccs rendes játékidejének végén Andrew White III (18 pont, 6 pattanó) egyenlített a Cavsnek 6 másodperccel a végső dudaszó előtt. Jöhetett a ráadás, amiben pedig TJ Williams (21 pont) és Sir'Dominic Pointer (14 pont, 8 pattanó, 6 gólpassz, 7 szerzett labda, 2 blokk) vezetésével már végig a Cleveland vezetett. A győztesnél Kay Felder nem játszott, Edy Tavers (10 pont, 11 pattanó, 3 blokk) pedig egyik legjobb meccsét hozta az idei nyári ligában. A túloldalon minden érdekes játékos pihent már - Kennedy Meeks (18 pont, 9 pattanó, 3 gólpassz) és Jalen Reynolds (12 pont, 6 pattanó, 3 blokk, 2-2 gólpassz és szerzett labda) voltak a legjobbak, Justin Edwards mutatóiról pedig reggel írtunk már.