SL: Orl 3. nap, Utah 1. nap: Az 1/1 görcsös bemutatkozása

Az orlandói nyári ligás torna mellett elkezdődött Utah-ban is a Summer League - egymás ellen mutatkozott be az 1/3, Jaylen Brown és az 1/1, Ben Simmons, aki görcs miatt idő előtt szállt ki a meccsből.

Orlando Summer League, 3. nap

Orlando White - Dallas Mavericks 92-85

A "fehér" hazai csapat az első negyedben szerzett 8 pontos előnyt, gyakorlatilag végig azt tartották meg. Egyik csapatban sem dúskálnak az NBA-hez túlságosan köthető játékosok - egyetlen egy olyan ember sincs a két gárdában, aki jelenleg igazolt játékos lenne, vagy most draftolták volna. A győztesnél 6-an szereztek 10 és 14 pont között, de igazán kiemelkedő teljesítmény nem volt, míg a Dallasnál Vander Blue 23 pontját lehet leginkább kiemelni.

Detroit Pistons - Orlando Blue 73-68

A Detroit megnyerte második meccsét is a tornán, igaz, ezúttal közel sem nyújtottak olyan lehengerlő játékot, mint két nappal ezelőtt - az utolsó percben 1 pont volt csak a különbség a végig szoros meccsen, aztán kibüntetőzte a végét a Pistons. A két igazán érdekes játékos, Stanley Johnson (8 pont, 10 pattanó, 2/14 mezőny, 4 eladott labda) és Henry Ellenson (10 pont, 7 pattanó, 2/11 mezőny) pocsékul dobott, hiába voltak dicsérhető elemek játékukban. A győzelmet leginkább Lorenzo Brownnak (19 pont, 6 szerzett labda) köszönhetik, míg a túloldalon Nick Johnson (19 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz, 4 szerzett labda) volt egyedül kiemelkedő.

Oklahoma City Thunder - Charlotte Hornets 74-78

Az első negyedben szerzett 9 pontos előnyt a Hornets, és hiába nyerte az utolsó felvonást 6-tal a Thunder, végül Aaron Harrison (19 pont, 3 pattanó, 4 gólpassz, 2 blokk, 6 eladott labda) végjátékának köszönhetően nyert a Charlotte - rajta kívül Brandon Paul (17 pont, 4/8 tripla, 11 pattanó, 2-2 szerzett labda és blokk), valamint Mike Tobey (14 pont, 6 pattanó) voltak igazán jók. A túloldalon Cameron Payne és Mitch McGary sem játszottak, nélkülük Semaj Christon vitte a prímet (23 pont, 4/15 mezőny, 14/18 büntető, 6 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda).

Utah Summer League, 1. nap

Philadelphia Sixers - Boston Celtics 94-102

Utah-ban is elkezdődött a nyári ligás torna, méghozzá egy nem is akármilyen meccsel, hiszen az 1/1-es Ben Simmons az 1/3-as Jaylen Brownnal nézett farkasszemet egymással. Szoros mérkőzést játszott egymással a Celtics és a Philly, 4 perccel a vége előtt még 92-91 volt csak a Bostonnak, onnan gyakorlatilag büntetőkkel nyerte meg az összecsapást a Celtics. Ben Simmons görcs miatt idejekorán befejezte a találkozót, egyébként azt hozta, amit várhattunk tőle: gyengén dobott, de sokoldalú volt (10 pont, 2/9 mezőny, 8 pattanó, 5 gólpassz). Christian Wood (20 pont, 5 pattanó) volt a Sixers legjobbja, a rendes csapatban is érdekeltek közül pedig Timothe Luwawu (13 pont), Richaun Holmes (13 pont, 5 blokk), TJ McConnell (5 pont, 2/8 mezőny, 7 pattanó, 7 gólpassz, 3 eladott labda) és James Webb (10 pont, 4 pattanó) is nyújtott egy nem jó, de elfogadható teljesítményt.

A túloldalon Jaylen Brown rengeteget támadta a gyűrűt (16 pont, 2/7 mezőny, 11/17 büntető, 6 pattanó), és a két tavalyi első köröst, RJ Huntert (17 pont, 3/6 tripla, 7 pattanó) és Terry Roziert (18 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) lehet dicsérni. Az idei első körös Guerschon Yabusele visszafogott volt (5 pont, 1/5 mezőny, 6 pattanó), a két éve választott James Young továbbra is semmi különös (8 pont, 2/2 tripla, 6 pattanó), az idei második körösök közül viszont Ben Bentil egészen jó volt (11 pont, 6 pattanó), Demetrius Jackson is kihasználta a 15 percét (8 pont), még ha Abdel Nader (3 pont) és a tavalyi második körös Marcus Thornton (2 pont) nem is nagyon csináltak semmit. A tavaly a drafton el nem kelő Malcolm Miller (14 pont) is a jobbak közé tartozott.

Utah Jazz - San Antonio Spurs 69-90

Az első negyed után állva hagyta ellenfelét a Spurs, amelyben a két nagycsapatban is érdekelt játékos, Kyle Anderson (25 pont, 7 pattanó, 3 gólpassz, 4 szerzett labda) és Jonathon Simmons (18 pont, 1/7 tripla, 4 eladott labda) mellett Bryn Forbes (16 pont, 8 pattanó). Az idei első körben választott Dejounte Murray nem játszott. A túloldalon Trey Lyles a dupla-duplája ellenére sem volt túl hatékony (13 pont, 4/14 mezőny, 12 pattanó, 4 eladott labda), Pleiss Tibi még ennyit sem csinált (7 pont, 4 pattanó), az ex-szolnoki Aaron Craft pedig nem lógott ki se lefelé, se felfelé (8 pont).