SL, Orlando, 1. nap: McKinney-Jones szép bemutatkozása

Tegnap este megrendezték az orlandói nyári liga első napjának négy meccsét - a Thunder az utolsó pillanatokban fordított a Pistons ellen, a Charlotte végig vezetve győzte le a Heatet, a Pacersnél pedig az ex-körmendi Trey McKinney-Jones szépen mutatkozott be.

Charlotte Hornets - Miami Heat 74-67

A Charlotte 27-18-ra nyerte az első negyedet, és innentől kezdve végig vezetve győzött, nem forgott veszélyben a sikerük. A győztesnél a nagycsapatban is érdekelt Treveon Graham (16 pont, 13 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda), illetve a február óta szintén Charlotte-ban játszó Briante Weber (17 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) voltak a legjobbak - az idei draft 2/40-ese, Dwayne Bacon 9 pontig jutott 3 pattanóval. A Heatnél Okaro White (20 pont, 8 pattanó) mellett az idei 1/14-es Bam Adebayo (14 pont, 10 pattanó, 3 blokk) volt a legjobb.

Orlando Magic - Indiana Pacers 74-85

A Pacers a félidőben már nem kevesebb mint 18 ponttal vezetett (44-26), viszont a harmadik negyedet 10 ponttal a házigazda nyerte, a negyedik felvonás elején pedig egyenlítettek is. Innen megint erősített az Indiana, így nyert végül 11 ponttal. A győztesnél az ex-körmendi, a korábbi nyári ligákban az Atlantánál, a Miaminél és a San Antoniónál játszó Trey McKinney-Jonesnak jól ment a játék (11 pont, 3 pattanó), a legjobbak pedig Travis Leslie (20 pont, 8 pattanó) és Naz Long (16 pont) voltak, a tavalyi drafton kiválasztott Georges Niang viszont térdsérülést szenvedett. A túloldalon az idei draftoltak közül az 1/6-os Jonathan Isaacnek voltak gondjai támadásban (7 pont, 2/10 mezőny, 8 pattanó, 2 blokk), a 2/33-nál húzott Wesley Iwundu pedig hasonló teljesítményt nyújtott (8 pont, 2/7 mezőny, 5 pattanó).

New York Knicks - Dallas Mavericks 75-80

Az első negyedet még 9 ponttal nyerte a Dallas, de a második felvonás közepétől fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az utolsó 5 percben lépett el ellenfelétől a Mavs, és végül 5 ponttal nyertek. A Knicksnél az 1/8-as Frank Ntilikina nem játszott (az első edzésen sérülést szenvedett, igaz, nagyobb baja nincs), a 2/58-on húzott Ognjen Jaramaz pont nélkül maradt (3-3 pattanó és gólpassz), a 2/44-es Damyean Dotson pedig 10 pontig jutott (3/9 mezőny, 2/7 tripla, 8 pattanó) - a legeredményesebb Chasson Randle volt (14 pont). A Mavsnél Dwight Buycks kiemelkedett a mezőnyből (16 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 7 szerzett labda), mellette Cat Barber (14 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Jameel Warney (10 pont, 8 pattanó, 2 blokk) voltak a legjobbak.

Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 92-91

A Thunder gyakorlatilag kétszer vezetett az egész meccsen. Először két és fél perccel a vége előtt 84-83-nál, majd a végén 87-91-ről fordítottak Daniel Hamilton (17 pont, 6 pattanó) két büntetőjével, majd 2 másodperccel a vége előtt dobott 2+1-ével 92-91-re. A győztesnél Vince Hunter (21 pont, 7 pattanó) és Dakari Johnson (18 pont, 10 pattanó) voltak még kiemelkedőek, az idei 1/21-es Tarrence Ferguson nem lépett pályára. A túloldalon a tavalyi első körös Henry Ellenson (21 pont, 9 pattanó) és az idei 1/12-es Luke Kennard (16 pont, 4/6 tripla) vitték a prímet.