SL, Orlando, 3. nap, Utah 1. nap: Tatum és Fultz párbaja

Az orlandó nyári liga harmadik és a Utah-i torna első napját rendezték meg tegnap este és ma hajnalban - összecsapott egymással az 1/1-es Markelle Fultz és az 1/3-as Jayson Tatum, mindketten kifejezetten jó teljesítményt nyújtottak, Tatum győztes kosárral nyitott. Az 1/13-as Donovan Mitchell parádézott a Jazzben, az egy hellyel később kiválasztott Bam Adebayo pedig a Heatnél, az 1/6-os Jonathan Isaac viszont lesérült.

Orlando, 3. nap

New York Knicks (0-3) - Oklahoma City Thunder (2-0) 87-99

A Thunder lényegében csak a találkozó legelején nem vezetett, utána végig náluk volt az előny, és magabiztosan győzték le a Knickst. A New Yorknál megint Chasson Randle (20 pont) volt a legjobb, a második körben választott Damyean Dotson ezúttal 13 pontig és 5 pattanóig jutott. Az Oklahoma Citynél a Josh Huestis (26 pont, 7 pattanó), Dakari Johnson (21 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz), Markel Brown (20 pont) trió parádézott leginkább.

Orlando Magic (1-2) - Dallas Mavericks (2-0) 76-86

Az első negyedet még 13 ponttal nyerte a Magic (28-15), a félidő végére azonban egál volt az állás, a harmadik negyedet pedig 11 ponttal a texasiak húzták be, akik itt szerzett előnyükkel célba is értek. A floridaiaknál az 1/6-os Jonathan Isaac csak 12 percet játszott (9 pont, 3 pattanó, 2 blokk), mert csípősérülés miatt idő előtt abbahagyta a találkozót. A második körben húzott Wesley Iwundu hozta nagyjából, amit eddig is (8 pont, 5 pattanó), a legjobbjuk pedig Marcus Georges-Hunt volt (20 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz). A Mavsnél Dwight Buycks (20 pont, 4 pattanó) és Brandon Paul (18 pont, 5 pattanó) mellett ezúttal Christian Wood volt kiemelkedő (17 perc, 16 pont, 4 pattanó, 3 gólpassz).

Indiana Pacers (3-0) - Miami Heat (0-3) 86-83

A Heat a második negyedével 10 pontos előnyt szerzett a félidőre, ezt viszont a harmadik felvonás első felében le is adták, a Pacers pedig a záró 10 perc elején meglépett ellenfelétől, és ha nem is túl nagy különbséggel, de az utolsó percekben végig vezetve győztek. A Miaminál Bam Adebayo kiemelkedett a többiek közül (29 pont, 11 pattanó, 2 blokk), viszont a túloldal sokkal több lábon állt, az 1/18-as TJ Leaf (19 pont, 10 pattanó) mellett Joe Young (17 pont, 6-6 pattanó és gólpassz) és Jarnell Stokes (14 pont, 7 pattanó) is dicsérhető volt - az ex-körmendi Trey McKinney-Jonesnak most kevésbé ment a pontszerzés (7 pont, 3/11 mezőny, 5 pattanó).

Utah, 1. nap

Boston Celtics (1-0) - Philadelphia Sixers (0-1) 89-88

Az elején a Philly, a második negyedben pedig a Boston vezetett, utóbbiak 10 ponttal is. Az egál félidei állás után a Celtics kezdte jobban a harmadik felvonást, de a Sixers még ebben a 10 percben elhúzott 15 ponttal (71-56). Előnyük azonban nem tartott ki a végéig, a szoros végjátékban pedig az idei 1/3-as, a negyedik negyedben 11 pontot szóró Jayson Tatum (21 pont, 7 pattanó, 3 gólpassz, 5 szerzett labda) 5.7 másodperccel a vége előtt döntött egy középtávoli tempóval, így nyert egy ponttal a Celtics. A Bostonnál Tatum mellett Jaylen Brown játszott más szinten, mint a többiek (29 pont, 13 pattanó), a padról a tavaly kiválasztott Abdel Nader (13 pont, 7 pattanó) hozott kifejezetten sok pluszt, Ante Zizic 9 ponttal és 5 pattanóval, a második körben draftolt Semi Ojeleye pedig 5 ponttal mutatkozott be. A túloldalon a tavaly húzott Timothe Luwawu-Cabarrot (16 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és az idei 1/1-es Markelle Fultz (16 pont, 3 blokk) voltak a legeredményesebbek.

San Antonio Spurs (0-1) - Utah Jazz (1-0) 74-87

A házigazda Jazz lényegében végig vezetett a találkozón, a második félidőben pedig már folyamatosan nagy különbséggel, nem volt kérdés a győzelmük. Az idei 1/13-as Donovan Mitchell volt a Utah legjobbja ma hajnalban (23 pont, 5 gólpassz, 3 szerzett labda), Dante Exum is hasznos volt (18 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz), az első kör végén, 1/28-án húzott Tony Bradley pedig 8 pontig, 5 pattanóig és 2 blokkig jutott bemutatkozásként. A túloldalon nem voltak Mitchelléhez és Exuméhoz hasonló teljesítmények - Davis Bertans (12 pont, 3 pattanó), a korábbi első körös Livio Jean-Charles (10 pont, 5 pattanó), Bryn Forbes (12 pont, 3 pattanó) és az idei 1/29-es Derrick White (13 pont, 3 gólpassz) voltak a legjobbak, de Dejounte Murray például csak 6 pontot és 5 gólpasszt kapart össze 3 szerzett labda mellett.