SL, Orlando 5. nap, Utah 2. nap: Bemutatkozott Rosco Allen

Tegnap este lejátszották az orlandói nyári liga 5. napját, a Utah-i tornán pedig a második játéknapra került sor - a Boston Celticsnél bemutatkozott Rosco Allen is, Jayson Tatum és Bryn Forbes parádéztak, ahogy a Utah-nál Dante Exum, illetve a Pistonsnál Henry Ellenson is. Ma már 14:00-tól játszanak Orlandóban, mindkét sorozat befejeződik.

Orlando, 5. nap

Dallas Mavericks (4-0) - Oklahoma City Thunder (2-2) 96-75

A Mavs 35-12-re nyerte az első negyedet, onnan már nem volt visszaút a Thunder számára. Az eddig hibátlan texasiaknál Brandon Paul (20 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz, 3 szerzett labda) és Luis Montero (16 pont, 5/5 tripla, 5-5 pattanó és gólpassz, 3 szerzett labda) voltak a legjobbak, míg a Thundernél Dakari Johnson (18 pont) és Semaj Christon (16 pont, 8 gólpassz, 7 eladott labda) próbálták a legtöbbet tenni csapatukért, hiába.

Charlotte Hornets (2-2) - Detroit Pistons (3-1) 82-87

Szinte végig szoros mérkőzésen a negyedik negyed első felében lépett meg ellenfelétől a Pistons, és bár a Hornets visszazárkózott az utolsó percekre, egyenlíteni már nem tudtak. A győztesnél a tavalyi első körös Henry Ellenson (29 pont, 6 pattanó) most kiemelkedett, az idei első körös Luke Kennard (14 pont, 5 pattanó) és Pierre Jackson (15 pont, 6 gólpassz) voltak még mellette jók, tehát a szokásos trió húzta a szekeret, míg a túloldalon Johnny O'Bryant III (26 pont, 4 pattanó) vitte a prímet Anthony Gill-lel (15 pont, 4 pattanó) és Briante Weberrel (6-6 pont és pattanó, 7 gólpassz, 2 szerzett labda). Dwayne Baconnek ezúttal nem ment annyira (14 pont, de csak 5/17 mezőny, 4 pattanó).

Orlando Magic (2-2) - New York Knicks (4-0) 84-73

A harmadik negyed közepét leszámítva végig vezetett a Magic, és az utolsó másfél felvonásban elég megnyugtató különbséggel álltak jobban, könnyedén verték a még nyeretlen Knickst. A győztesnél Jonathan Isaac a pár nappal ezelőtti sérülése miatt nem játszott, Kalin Lucas (20 pont, 7 gólpassz, 3 szerzett labda) volt a legjobbjuk, az idei második körös Wesley Iwundu pedig ezúttal kezdőként szerepelt (5-5 pont és pattanó, 2/8 mezőny). A túloldalon a két második körös draftolt közül ezúttal Ognjen Jaramaz (12 pont) volt az eredményesebb, Damyean Dotson (8 pont, 4/11 mezőny, 4 gólpassz) most egy kicsit visszafogottabban szerepelt.

Utah, 2. nap

Boston Celtics (1-1) - San Antonio Spurs (1-1) 70-81

Nem sok minden maradt a két nappal korábbi formákból, az akkor simán kikapó Spurs most végig vezetve győzte le a két napja látott Celtics árnyékát. A győztesnél Bryn Forbes (31 pont, 6/8 tripla, 3-3 gólpassz és szerzett labda) volt messze a legjobb, Dairis Bertans (14 pont, 4/8 tripla, 4 pattanó) sem volt rossz, Dejounte Murray (5 pont, 0/10 mezőny, 10 pattanó, 4 gólpassz) pedig pocsék mezőnymutatóját egészen jó mezőnymunkával váltotta ki - az idei első körös Derrick White-nak se ment a pontszerzés. A túloldalon az 1/3-as Jayson Tatum (23 pont, 10 pattanó) nagyon magára maradt, egyedül Abdel Nader (14 pont) jutott még 10 pont fölé - Ante Zizic (6-6 pont és pattanó, 5 eladott labda) és Jaylen Brown (6 pont, 8 pattanó) is visszafogottak voltak, az idei második körös Semi Ojeleye pedig 7 pontig jutott. Bemutatkozott a Celticsnél Rosco Allen is (2 perc, 2 pont, 2 pattanó).

Philadelphia Sixers (0-2) - Utah Jazz (2-0) 94-100

A Jazz az első két és fél negyedben uralta a meccset, 24 ponttal is vezettek, az előnyükből viszont már a harmadik negyed végére is csak 14 egység maradt, a Sixers pedig az utolsó percben kétszer is feljött egyetlen pontra. Fordítani aztán már nem tudott a Philly, így nyert végül a házigazda, amelynél Dante Exum (26 pont, 10 gólpassz, 5 pattanó) volt most a legjobb Eric Griffin (14 pont, 8 pattanó) mellett, Donovan Mitchellnek (15 pont, 5/15 mezőny, 4-4 gólpassz és eladott labda) most nem ment annyira. A Sixersnél Markelle Fultz (23 pont, 5-5 pattanó és gólpassz, 6 eladott labda) sok labdát szórt el, de így is jó volt, Timothe Luwawu-Cabarrot (12 pont), Alex Poythress (17 pont, 8 pattanó) és Brandon Austin (16 pont) voltak a legnagyobb segítségei.

Ma mindkét sorozat befejeződik, az orlandói megmérettetés helyosztókkal, míg a Utah-i versengés a harmadik körrel.