Söpört a Heat és a Spurs, újra nyert a GSW!

Mára virradóra akár három párharc is véget érhetett volna az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, de "csak" a Miami Heat és a San Antonio Spurs zárta le a saját sorozatát, mégpedig a Milwaukee Bucks, illetve az elképesztő csalódást jelentő szezont záró Los Angeles Lakers otthonában. A texasiaknál még Tracy McGrady is visszatért, ő első ízben tapasztalhatja meg, milyen a második körben játszani. A Boston Celtics viszont életben maradt, Kevin Garnették az eltiltott JR Smith nélküli New Yorkot verték el hosszabbítás után, míg a játéknap leglátványosabb csatáját a Golden State nyerte, mely már 3-1-es előnnyel rendelkezik a Denverrel szemben. Jöjjenek a részletek!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Boston Celtics(7.) - New York Knicks(7.) 97 - 90 - hosszabbítás után

Talán már későn, de a Boston veteránjai végre olyan felfogásban, illetve eredményességgel tudtak játszani, ahogy azt elvárta volna tőlük a korábbi találkozókon is a közvélemény, ennek eredményeként már 20 pontos előnye is volt a hetedik kiemeltnek a harmadik etap elején, ám nagyon leállt a gépezet és a Knicks JR Smith nélkül is vissza tudott kapaszkodni, sőt, a 27-et szóró Raymond Felton főszereplésével a negyedik játékrész derekán már az előnyt is megszerezte a Woodson-legénység! A Celtics még időben kapcsolt és Paul Pierce (29 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) vezetésével nem hagyta veszni a derbit, de a zöldek ásza elhibázta a potenciális győztes dobást a rendes játékidő utolsó másodpercében, így következhetett a hosszabbítás!

A rengeteget vállaló Carmelo Anthony (35-ből 10 mezőnyből, 20-ból 16 a vonalról) ugyan eljutott 36 egységig, de ezt a hajrát elerőlködte, így a büszke "kelták" célba értek és nem hagyták, hogy saját közönségük előtt söpörje ki a csapatot a Knicks, így három nap múlva a Madison Square Gardenben még megpróbálhatja a lehetetlent a Jeff Green (26 pont, 6 lepattanó) és Kevin Garnett (13 pont, 17 lepattanó, 6 gólpassz) húzta Boston, ám akkor a ma eltiltás miatt hiányzó JR Smith is a pályán lesz a New Yorknál. A mai derbihez visszakanyarodva ki kell emelni a hosszabbítás hazai hősét, Jason Terry-t, aki először játszott nevéhez méltóan ebben a playoffban (18 pont, 10-ből 7 mezőnyből, 4 gólpassz).

A Celtics legjobb dobói: Pierce 29, J. Green 16, Terry 18

A Knicks legjobb dobói: Anthony 36, Felton 27, Shumpert 12

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 1 a Knicks javára.

Milwaukee Bucks(8.) - Miami Heat(1.) 77 - 88

Dwyane Wade kisebb térdfájdalmai okán nem vállalta ezt az ütközetet, de LeBron James (30 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) gondoskodott arról, hogy a társakat is szépen bevonva már ma lezárja a párharcot a gyengécske Bucks ellenében. A hazaiaknál Brandon Jennings (3 pont, 1 gólpassz) a nagy szavak után elképesztően rosszul játszott, Monta Ellis 21 pontja, valamint a padról beálló Dunleavy 17-es termése a jól védekező Sanders produkciójával pedig annyira volt csupán elég, hogy három negyeden keresztül látótávolságon belül maradjon a playoffba egyedüliként negatív mérleggel bekerülő Milwaukee, de a címvédő söprését nem volt képes elkerülni a Boylan-legénység. A floridaiak várhatják, ki nyeri a Bulls és a Nets csatáját, az ottani győztes lesz ugyanis a Heat ellenfele a második körben.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 21, Dunleavy 17, Redick 10

A Heat legjobb dobói: L. James 30, R. Allen 16, Haslem 13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 0 a Heat javára.

Los Angeles Lakers(7.) - San Antonio Spurs(2.) 82 - 103

Bekövetkezett az, amitől tartottak a Lakers szurkolói, az általuk az év elején talán még joggal is bajnoknak várt kedvencek kiestek az első körben, méghozzá söpréssel. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ennyire tartalékos kerettel talán az is csoda, hogy ma csak ennyivel kaptak ki Mike D'Antoni fiai a Tiago Splittert kényszerből jegelő San Antoniótól, hiszen nem elég, hogy Kobe Bryant, Steve Nash, Steve Blake és Jodie Meeks korábban kidőltek a sorból, mára már Metta World Peace sem tudott átöltözni, Dwight Howard pedig korán kiállíttatta magát két technikaival és a levonulása közben látottakat elnézve könnyen lehet, hogy utoljára láttuk őt a Los Angeles-is sztárcsapat mezében.

A Spurs a 23-at szóró Tony Parker által végig diktálta a tempót és a rengeteg pihentetés mellett még az is belefért a vendégeknél, hogy az eddig a találkozókra sem nevezett Tracy McGrady (5 perc, 1 gólpassz, 1 szerzett labda) játékával is visszatérjen az NBA-be, ráadásul pályafutása során először jutott a második körbe. A 26 percet pályán töltő Parker játszotta a legtöbbet a Spursnél, mely a mai diadala után várhatja, hogy a Warriors vagy a Nuggets lesz-e az ellenfele egy hét múlva a második fordulóban.

A Lakers legjobb dobói: P. Gasol 16, Goudelock 14, Jamison 12

A Spurs legjobb dobói: Parker 23, K. Leonard, Blair 13-13

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 0 a Spurs javára.

Golden State Warriors(6.) - Denver Nuggets(6.) 115 - 101

Hihetetlen, de most sem tudott fogást találni a David Lee-t idénre elvesztő GSW-n a Nuggets, mely nagyon simán kapitulált Oaklandben és egy vereségnyire került az első körös kieséstől. Steph Curry (31 pont, 7 gólpassz) megint úgy vállalta a játékot, hogy a találkozó előtt edzeni sem tudott, ráadásul az utolsó perceket már a padon töltötte, ugyanis belenyúltak a szemébe és nem volt már értelme őt pályán hagyni, Marck Jackson fiai akkorra majd 20 ponttal vezettek ugyanis. A vendégeknél Ty Lawson (26 pont, 6 gólpassz) és a jól kezdő Igoudala (19 pont, 8 lepattanó) hozták magukat, de a kezdő többi tagja halovány volt coloradói oldalon, míg a Warriors rengeteg támaszt kapott, még az agyonsérült Andrew Bogut (12 pont, 5 lepattanó) is csúszott-mászott minden egyes szabad labdánál, Jarrett Jack (21 pont, 9 gólpassz) pedig Curry-vel együtt vezér volt a parketten, a Golden State hat embere jutott el legalább 12 egységig.

A felek úgy mehetnek vissza Denverbe, hogy a Nuggets már nem veszíthet, a hatodik kiemeltnek pedig három lehetősége is lesz lezárni a párharcot. George Karl ma is alkalmazkodni szeretett volna a hazaiak játékához és szerkezetéhez, s ma látványosan ez lett a harmadik kiemelt veszte, elképesztően nehéz helyzetben van tehát a Nuggets.

A Warriors legjobb dobói: Curry 31, Jack 21, Landry 17

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 26, Igoudala 19, C. Brewer 14

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3 - 1 a Warriors javára.

A nap hőse: Újfent Steph Curry, aki sérülten játszva is tarthatatlan, 31 pontot ért el 16-ból 10-es mezőnymutatóval, ráadásul az utolsó percekben már nem is volt szükség a játékára, hiszen addigra kiütötte a Denvert a Golden State.

A nap lúzere: Dwight Howard, aki elképesztő hisztit vágott le a Lakers hattyúdala alatt, jutalma két technikai és kiállítás lett. Azt már meg sem említjük, hogy összesen 2 mezőnykísérletig jutott 20 játékperce alatt egy ennyire tartalékos csapatban...