Sorozatban nyolcadik győzelmét aratta a Thunder

Hat összecsapást rendeztek ma az NBA-ben, melyek közül a legszorosabb csatát a Thunder és a Hawks mérkőzése hozta – ismét Kevin Durant volt a mérleg nyelve. A Phoenix 24 óra alatt kétszer győzött idegenben, Brooklynnak viszont sok volt a pihenő nélküli ismétlés. A Clippers nagyon simán verte a sereghajtót, a Wolves Chicagóban győzött, de elvesztette egyik legjobbját, a Kings pedig továbbra sem tudja pótolni hiányzóit.

Philadelphia 76ers - Phoenix Suns 113-124

Újabb siker idegenből. Tegnap a Cleveland otthonában 18 pontos hátrányból állt fel és nyert a Suns, ma nem nehezítették meg ennyire a saját dolgukat. 40 pontot termeltek az első negyedben, onnan pedig már csak kapaszkodni tudott a 76ers.

A hátvédek nem hallgatnak. Precíz estét produkált a Green - Dragic duó, ami győzelmet ért a vendégeknek. Green szezoncsúcs-beállítást jelentő 30 pontot hintett (12-ből 10 mezőnyből, 4/5 hárompontos, 3 blokk), Dragic szintén alig hibázott, 24 pontja (9/13 mezőny, 3/4 hárompontos) mellé azonban még kiosztott 7 gólpasszt is.

A cserepad csendes, újra csendes. A hazai cserejátékosok nem tudtak a kezdők nyomába érni, Hiába hozott össze a Hawes-Young-Turner-MCW négyes 81 pontot, a cseréktől csak 22 egység érkezett, szemben a Suns padjával, ahonnan Markieff Morris (13 pont, 4 blokk) vezényletével, 34 pont került az eredményjelzőre.

A 76ers legjobb dobói: Carter-Williams 22/3, Young - Turner 21/3-21/3, Hawes 18/6
A Suns legjobb dobói: Green 30/12, Dragic 24/9, Tucker 15

Brooklyn Nets - Toronto Raptors 103-104

Patterson lett a pozitív, Williams a negatív hős. A végjátékban a 33 pontig jutó Pierce tripláival átvette a vezetést a Brooklyn, majd Lowry-n harcolt ki egy támadófaultot az ezúttal is a padról érkező Deron Williams 20 mp-cel a vége előtt. Ám az oldalbedobást Williams eladta, Patterson megszerezte, majd kosarat is dobott belőle, így hat másodperccel a vége előtt 104-103-ra újra a Raptors vezetett. Pierce még felvitte a labdát, de kiszorított helyzetből, két védőről kellett dobnia, a labda pedig lecsorgott a gyűrűről.

Nem a két vezér döntött végül. A szezoncsúcsot szóró Paul Pierce10/16-os mezőny-, illetve 7/10-es triplamutatóval villogott, a túloldalon pedig a 31 pontig, öt lepattanóig, hét gólpasszig és 5 labdaszerzésig jutó Kyle Lowry húzta csapatát, ám a végén mégis hibázott, és Patterson leleményessége döntött a vendégek javára. Illik kiemelni még a 20 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplázó Valanciunast, Nets-oldalról pedig Blatche, és a végén bakizó Williams játszott hasznosan.

Mumus lett a Raptors. A Nets 2014-ben 0-2-re áll a Toronto ellen, viszont 10-0-ra a liga összes többi csapata ellen.

A Nets legjobb dobói: Pierce 33/21, Blatche 20, Johnson 12/3
A Raptors legjobb dobói: Lowry 31/12, Valanciunas 20, Patterson 15/3

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 86-95

Hét meccs után nyert a Wolves. Zsinórban hétszer kaptak ki a Bullstól, legutóbb 2009 januárjában tudtak győzni. Ezúttal azonban nem volt kérdés, végig vezettek, a hajrában, amikor a Chicago öt pontra megközelítette a vendégeket, a legjobb Bulls elleni meccsét játszó Kevin Love hűtötte le a hazaiakat egy kosárral. Love 31 pontig jutott 8 lepattanóval, de centertársa, Nikola Pekovic az első negyedben kivált Achilles-sérülése miatt.

Borzasztóan dobott a Bulls. Kirk Hinrich ezúttal sem tudta vállalni a játékot, ráadásul Joakim Noah betegség miatt szintén kiülte ezt a meccset. Talán ezzel magyarázható a 37,6%-os mezőnymutató, amihez Boozer 9/24-gyel, Augustin 5/16-tal, Snell 1/7-tel járult hozzá. Boozer egyébként az első nyolc dobásából hetet elrontott, ehhez képest a végére vállalhatóvá tornázta, főleg ha mellévesszük a 14 lepattanóját.

Mennyire hiányzott Pekovic? A remek évet futó center hat perc játék után kidőlt, és lepattanózásban 42-40-re ki is kaptak a Bullstól. Viszont a helyére beálló Ronny Turiaf 14 pontot, 7 lepattanót és 3 blokkot tett a közösbe 6/7-es mezőnymutatóval és az ő remek játéka elengedhetetlen volt a vendégek sikeréhez.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 20, Augustin 19/12, Butler 16/6
A Timberwolves legjobb dobói: Love 31/3, Turiaf 14, Budinger 12/6

Milwaukee Bucks - Los Angeles Clippers 86-114

Ne ráncigáld meg az erősebb bajszát. Kezdeti hátrányából a második negyedben felzárkózott a Bucks, innen azonban bő nyolc perc alatt a Clippers egy emberes, 21-2-es rohamot vágott ki, a félidőre le is rendezte a találkozót. Már 39 pontos különbséget is mutatott az eredményjelző, ebből kozmetikázott némileg a hazai gárda.

Pontos dobások a siker apró kulcsai. Érdekesség, hogy sem lepattanózásban (47-41), sem az eladott labdák terén (17-11) nem mutatott elképesztő fölényt a vendégalakulat, ám mégis hatalmas különbséggel nyertek. Nem volt nehéz, hisz Ilyasova (6/22 mezőnyből) és Knight (3/12 mezőnyből) számára is betáblázták a gyűrűt ezen az estén. A Clippers 54, míg a Bucks 38%-os pontossággal dobott mezőnyből.

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 16/3, Middleton 14, Butler 11/9, Henson-Raduljica 11-11
A Clippers legjobb dobói: Crawford 25/15, Griffin 20, Collison 15/6

Oklahoma City Thunder - Atlanta Hawks 111-109

Tíz! Tíz! Tíz! Sorozatban tizedszer fordult elő, hogy 30 pont fölé jutott Durant, aki ezen az estén 41-nél (15/25 mezőny, 5/7 hárompontos, 5 gólpassz, 3 blokk) állt meg, az utolsó szó jogán pedig egy győztes kosarat írt fel az eredményjelzőre. Szinte egyedül vezette sikerre a Thundert. Utoljára Tracy McGrady produkált ilyen sorozatot, 2003-ban.

Csapatként küzdő vendégek. Heten értek el legalább tíz pontot a Hawksból, jól értékesítették helyzeteiket (48% mezőny, 48% hárompontos, 91% büntető), a lepattanózást is nyerték, csak épp nem játszik náluk Durant. Az elmúlt hét két legjobbja, Durant és Millsap ma is kitettek magukért, a végjáték is róluk szólt, melynek végén a hazai MVP várományos volt higgadtabb, precízebb.

Korver - 113. Tovább folytatódott Kyle Korver sorozata, immár 113. egymást követő mérkőzésen szerzett legalább egy hárompontost. Ma 3/5-ös mérleggel zárt távolról, nem rajta múlt a Hawks veresége.

A Thunder legjobb dobói: Durant 41/15, Jackson 18/6, Lamb 14/6
A Hawks legjobb dobói: Millsap 23/3, Scott 16/6, Mack 15/9, Carroll 15

Utah Jazz - Sacramento Kings 106-99

Egy félidőt bírt a Kings. Továbbra sem tudta vállalni a játékot sem Cousins, sem Gay, hiányukban pedig a harmadik negyedben elfáradtak a vendégek. A félidőben még egál volt, a szünet után azonban elhúzott a Jazz, köszönhetően elsősorban a 17-ig jutó Favorsnak, aki nyolc pontot tett hozzá ebben a negyedben, ráadásul faultokba kergette és ezáltal a padra ültette a 19 pontos, 11 lepattanós Jason Thompsont.

Thomas sem bírta a tempót. Az idénre hatalmasat javuló irányító közel húsz pontot átlagol, ám két pontszerző társa kiválásával ezen az estén nem tudott megbirkózni. Mindössze tíz pontig jutott 4/13-as mezőnymutatóval, mellé két lepattanó és hat gólpassz társult, és egyetlen triplát sem dobott. Hasonlóan járt Thornton is, aki 5/15-tel szerzett 11 pontot, így a két hátvéd azok után, hogy pénteken 80, vasárnap 41 pontot szereztek együtt, most borzalmas százalékkal mindössze 21-ig jutottak.

Hárman is dupla-dupláztak a Jazznél. 17 ponttal és 12 lepattanóval Favors, 16 ponttal és 11 lepattanóval Marvin Williams, 14 ponttal és 10 lepattanóval pedig Evans villogott, de ennek ellenére is a Kings nyerte a lepattanócsatát, igaz, csak 55-54-re. Náluk Thompson mellett a 17 pontos 15 lepattanós Derrick Williams emelhető ki.

A Jazz legjobb dobói: Favors 17, Williams 16/6, Kanter 16.
A Kings legjobb dobói: Thompson 19, Williams 17/3, McLemore 14/3