Summer League: 11. nap, Las Vegas

Előző nap véget értek a csoportmeccsek a las vegasi sorozaton, és 10 gárda helye biztossá vált a 16-os kieséses rendszerű főtáblán. A maradék hat helyért a többi, gyengébb mérleggel rendelkező alakulat lépett pályára ma hajnalban, ki-ki meccsen. Idén először vezették be az NCAA-hez hasonló rendszerű tornát, amelynek a végén, július 22-én kiderül majd: ki lesz a Summer League történetének első bajnoka. A mai vesztesek július 19-én még játszanak 3 mérkőzést.

(Videós összefoglalókat az eredményekre kattintva találhattok.)

New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 82-87

A Pelicans 2-1-es mérleggel, a Nuggets 0-3-mal érkezett, de ez itt nem sokat jelent, hiszen a Nuggetsban a nagycsapatból ’lejátszók’ eddig kevesebb lehetőséget kaptak. Most a Nuggets Jordan Hamilton (23/12), Quincy Miller (17/15, 5/5 tripla) és Evan Fournier (8/6) a periméterről teljesen szétbombázta az ellenfelet. Mellettük Erick Green (14/3) is kiválóan dobott. A Pelicansben hiába volt jó Darius Miller (23/6), Austin Rivers (16/3) és Brian Roberts (17/3), ezzel a triplazuhataggal nem nagyon tudtak mit kezdeni a meccs nagy részében. A végjátékban sikerült 80-69-ről feljönniük 80-77-re, de ennél közelebb már nem tudtak kerülni ellenfelükhöz.

Továbbjutott: Denver Nuggets (ellenfél: Toronto Raptors)

Memphis Grizzlies – Washington Wizards 90-83

Félidőben még nagy csatára számíthattunk, mivel a Grizzlies csak 1 ponttal vezetett – fordulás után azonban a Grizzlies SL-gárdája a nagycsapat erényeit csillogtatva egy 24-8-as futást csinált a 3. negyedben, gyakorlatilag eldöntve az érdemi kérdéseket. Tony Wroten 23 pontja mellé kiosztott 6 gólpasszt, a draftolatlan Jeff Cooley pedig 20 pontja mellett 12 pattanót szedett le – ehhez jött még Donte Greene 16 pontja. A túloldalon Jan Vesely jó meccsen van túl (15 pont, 6/9 mezőnyből, 9 lepattanó), mellette Singleton (16) és Glen Rice Jr. (14/3) nem volt rossz, de a cserék elég gyengén muzsikáltak. A drafton harmadik Otto Porter nem lépett pályára. Érdekesség, hogy a Nuggetshoz hasonlóan a Memphisnek is ez volt az első győzelme a tornán.

Tj.: Memphis Grizzlies (ellenfél: Charlotte Bobcats)

Minnesota Timberwolves – Sacramento Kings 92-54

Úgy tűnik, Shabazz Muhammadnak tét kell – az eddig nem igazán villogó újonc kiscsatár vezetésével egy félidő alatt lerendezte a Kingset a Wolves: 49-23 volt a nagyszünetben. Muhammad alig 20 perc alatt 17 pontig (6/10 mezőnyből, közte 3 tripla) jutott, a második félidőben pedig a cserék is villogtak. A túloldalon Ben McLemore egyetlen pontot szerzett, 0/8-as mezőnnyel zárt, de hátvédtársa, Ray McCallum se lehet túl büszke a 3/11-es dobásokkal összeszenvedett 8 egységre. A csapatból mindössze Willy Clyburn jutott el 10 pont fölé (15).

Tj.: Minnesota Timberwolves (ellenfél: D-League válogatott)

Portland Trail Blazers – Atlanta Hawks 70-69 h.u.

Willy Barton (16 pont) volt a meccs hőse, hiszen a ráadásban kilenc másodperccel a vége előtt dobta be a győztes tempót. Mellette Cory McCollum (19/9) és Thomas Robinson (13 pont, 17 lepattanó, 2 blokk) dicsérhető. Érdekesség, hogy a Blazers nagycsapata tavaly súlyos gondokkal küszködött a padon, most a SL-csapatban sem villogtak a cserék, összesen 4 pont érkezett tőlük. Szerencse, hogy a mostani kezdők javarésze a Blazers új padját erősíti majd a jövőben… A Hawks nyerhetett volna, mert 16 pontos előnyben is voltak, a rendes játékidőben John Jenkins (13/9) hibázta el a győztes dobást, a ráadásban pedig Jared Cunningham. Mike Scott (19, 9 pattanó) és Dennis Schroeder (16/3) is elsősorban büntetőkből volt eredményes. Aki még szót érdemel, a második körben draftolt erőcsatár-center Mike Muscala, aki 8 pontja mellé 12 lepattanót és 2 blokkot tudott felmutatni  - az elsőkörös Lucas Nogueira viszont kifejezetten gyenge volt a palánkok alatt.

Tj.: Portland Trail Blazers (ellenfél: Phoenix Suns)

Miami Heat – New York Knicks 113-66

Igen, valóban 47 ponttal volt jobb a Heat csapata (sőt a végén alaposan kiengedtek, mert 112-55 is volt az állás), amelyből többen (Griffin, Ennis, Nunnally, D. James és Travis Leslie) is pazarul játszottak, de az egész csapat 58% felett dobott. A Knicksnél szinte semmi csapatjáték nem volt, egyedül Jeremy Tyler dicsérhető:az egykori Warriors- és Hawks-erőcsatár 66%-kal termelt 18 pontot, és lekapott 8 pattanót.

Tj.: Miami Heat (ellenfél: Chicago Bulls)

Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers 95-89

Az első félidőben fordulatos, a másodikban kiegyensúlyozott meccset játszott a két gárda, mindkettőnél ígéretes teljesítményeket láthattunk. A Mavsben Josh Akognon fantasztikusan dobott (24/12, 6/9 mezőny, 8/8 büntető), Jackie Carmichael 23 pontja mellett 9 pattanóba kapaszkodott bele, és Jae Crowder is hozta a megszokott, sokoldalú játékát (18 pont, 5 pattanó, 5 gólpassz, 3 szerzett labda). A túloldalon Reggie Bullock (20/3) volt e legeredményesebb, Julius Randle jól osztogatott (15 pont, 6 gólpassz), JaMychal Green (14 pont, 9 pattanó) tett róla, hogy a szokatlan neve mellett a teljesítményére is emlékezzünk, Maalik Wayns pedig ismét azért küzdött, hogy visszakerüljön a nagycsapat keretébe (12 pont) – elmondható, hogy a vereség ellenére Doc Rivers is elégedett lehetett.

Tj.: Dallas Mavericks (ellenfél: Golden State Warriors)

Az összes párosítást és az ágakat ITT találjátok.