Szintet lépett a Denver, győzelem Oklahomában is!

Mára virradóra csupán négy találkozót rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, de ezek közül kettőn is meglepetés született. A sorozatban 13. meccsét is megnyerő Denver elég magabiztosan fektette két vállra idegenben a nyugati második Oklahoma City-t, míg a Sacramento az egyébként jó formában lévő Los Angeles Clipperst győzte le hazai környezetben. Az Indiana alaposan elverte az Orlandót David West és Danny Granger nélkül is, a Milwaukee pedig valószínűleg a Portland utolsó esélyét is elvette a rájátszásba jutástól. Nézzük a részleteket!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Indiana Pacers - Orlando Magic 95 - 73

A Pacers nem számíthatott az egyébként már újra edzésbe álló Danny Grangerre, valamint a kisebb sérülését kúráló David Westre, de a helyettesek tökéletesen muzsikáltak, így meg se kottyant a hazaiaknak a tankoló Magic látogatása. A megint kezdő Tyler Hansbrough egy 14 pontos, 14 lepattanós dupla duplával hálálta meg az extra bizalmat, Paul George vezérként 19-et termelt, a padról beálló, s újra magára találó Gerald Green pedig 15 ponttal és 8 lepattanóval segített be. A vendégeknél Afflalo és Harkless már házi pontkirályok lehettek ezen az estén 10-10 egységükkel, ami mindent elmond a floridaiak mai teljesítményéről.

A Pacers legjobb dobói: George 19, G. Green 15, Ge. Hill, Hansbrough 14-14

A Magic legjobb dobói: Harkless, Afflalo 10-10, Vucsevics, Udrih 9-9

Milwaukee Bucks - Portland Trail Blazers 102 - 95

A Milwaukee maradt 50 százalék felett, pedig nem számíthatott egyik legjobbjára, Ersan Ilyasovára sem ezen a játéknapon. A hazaiaknál a Jennings (24 pont, 7 gólpassz), Ellis (21 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz) páros tagjai egyszerre játszottak jól, a beugró Samuel Dalembert pedig 16 pontot postázott, a vendégeknél eközben két kezdő, Lillard és Hickson is küzdött a dobásokkal, így nem tudta befogni már  a hajrában a zsinórban másodszor bukó oregoni alakulat a Boylan-legénységet.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 24, Ellis 21, Dalembert 16

A Blazers legjobb dobói: Matthews 28, Aldrdige 21, Batum 15

Oklahoma City Thunder - Denver Nuggets 104 - 114

Kevin Durant (34 pont, 7 lepattanó) és Russell Westbrook (25 pont, 6 gólpassz) is hatékonyak voltak ezen az estén, ám a csapatként egyre jobban funkcionáló, s idegenben is lassan egész szépen szereplő Denver megtréfálta a saját csarnokában ritkán vesztő OKC-t. Ty Lawson pár mérkőzésnyi szenvedés után nagyon magára talált és 25 pontot hintett, az ő cseréje, Andre Miller pedig 20 ponttal és 9 gólpasszal jelentkezett, Faried (13 pont, 15 lepattanó) pedig magasan nyerte az Ibaka elleni párharcot, igaz, hogy a kongói-spanyol center egy csapattárstól kapott könyökös miatt csak 24 percet tölthetett a parketten. A Nuggets ezzel franchise rekordot döntött és már 25-tel nyert több meccset, mint amennyit vesztett ebben a szezonban.

A Thunder legjobb dobói: Durant 34, Westbrook 25, Kev. Martin 14

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 25, A. Miller 20, Feried, Gallinari 13-13

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 116 - 101

Egészen valószínűtlen dolgok történtek Sacramentóban ezen az éjjelen, hiszen a Kings tanári játékkal fektette két vállra az egyébként egyáltalán nem gyenge produkcióval előrukkoló Los Angeles-ieket, ráadásul a hazaik hőse a negyedik negyedben a tartalékból nyerőemberré előlépő, s 19 pontos, 7 gólpasszos teljesítményt összehozó Toney Douglas volt, aki a hajrában egyszerűen megállíthatatlanul kreálta a helyzeteket, illetve hatékonyan be is fejezte azokat. A Kings 28-ból 14 triplát értékesített, így hiába a Clippers 10 pontjára eső 30(!!!) gólpassza, simán kapitulált a nyugati harmadik helyért harcoló LAC.

A Kings legjobb dobói: M. Thornton 25, Douglas 19, T. Evans, Cousins 17-17

A Clippers legjobb dobói: Griffin 26, Ja. Crawford 25, C. Butler 13

A nap hőse: Toney Douglas, aki a negyedik negyedben kibújt a saját bőréből és látszólag a legjobb játékos volt a parketten a Kings-Clippers meccsen.

A nap lúzere: Serge Ibaka, akit saját csapattársa ütött ki, így csak kevés ideig tudott a fontos rangadót játszó Thunder segítségére lenni.