Sztárjai nélkül nyert a Spurs Chicagóban

A nyugati élmenők közül a Clippers kisebb, a Spurs nagyobb hiányzói ellenére is magabiztosan nyert. A fáradt Celtics szoros meccsen, de kikapott Charlotte-ban. A Netsből hiányzott Deron Williams, azonban a gárda így is folytatott egy hihetetlen szériát Indianában. A Milwaukee Bucks tovább süllyed, az Atlanta Hawks azonban kezd magára találni. Egy hónap után nyert meccset a Timberwolves idegenben. A Detroitnak még sokat kell tanulnia. John Wall kezei alatt a Washington egy jó kis playoff-csapatra emlékeztet - kár, hogy a szezon novemberben kezdődött.

Philadelphia 76ers – Los Angeles Clippers 90-107

Szép győzelemmel zárta a Clippers nyolcmeccses túráját. Chris Paul vezetésével (az irányító szezonbeli 18. dupla-dupláját érte el, és két rontott dobással jutott 21 pontig) kihúzták a 76ers méregfogát, a Paulhoz hasonlóan a hétvégi All-Star gálára készülődő Jrue Holiday-t: már félidőben 56-33-ra vezetett a vendéggárda, fordulás után már csak az eredményt tudta kozmetikázni a Philly Nick Young vezetésével. A Clippers magabiztos győzelme azért különösen értékes, mert Caron Butler mellett az utolsó pillanatban Chauncey Billups sem öltözött át, azaz két kezdőjátékos hiányzott a keretből.

A 76ers legjobb dobói: N. Young 29, Holiday-Pargo-Turner 10-10-10.

A Clippers legjobb dobói: Paul 21, Crawford-Griffin 20-20.

Charlotte Bobcats – Boston Celtics 94-91

A Bobcats gyengeségét jelzi, hogy a Boston egy háromszori hosszabbítással a lábában is kis híján elvitte a győzelmet Észak-Karolinából. A Celtics azonban hiába vezetett még két negyed után, a mérkőzés második felében a Bobcats egyetlen bombaerős csapatrésze, a hátvédsor vezetésével lépésről lépésre erősödött a nyomás, amit a vendégek már nem bírtak el, ráadásul Leandro Barbosa meg is sérült. A végén Paul Pierce (és Avery Bradley) még kiegyenlíthetett volna, de a Celtics hullafáradt sztárja már az előző 16 játékpercben sem szerzett mezőnykosarat – csoda lett volna, ha pont a végén sikerül.

A Bobcats legjobb dobói: Mullens 25, Sessions 19, Walker 18, Henderson 16.

A Celtics legjobb dobói: Green 18, Garnett 16, Pierce 13, Terry 12.

Cleveland Cavaliers – Minnesota Timberwolves 92-100

Január 9-e óta nem nyert idegenben a Wolves, a Cavaliers pedig sorozatban ötödik meccsét játszotta otthon – mégis a vendégek örülhettek. A Minnesotában továbbra sincs Kevin Love és Andrej Kirilenko, azonban így is hatan érték el a 10 pontot, az utolsó negyedben pedig a veterán Luke Ridnour elhomályosította a pályán lévő sztárhátvédeket, Kyrie Irvinget és Ricky Rubio-t: 13 pontot szerzett ebben a szakaszban. Az egyforma erősségűnek tűnő csapatok csatájában ezen kívül a triplaszázalék és a büntetők döntöttek: mindkét mutatóban sokkal jobb volt a Timberwolves.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 20, Thompson 16, Waiters 12, Gee 11.

A Timberwolves legjobb dobói: Ridnour 21, Pekovic 16, Rubio-D. Williams 13-13.

Indiana Pacers – Brooklyn Nets 84-89 h.u.

Joe Johnson az utolsó másodpercekben parádés dobással mentette hosszabbításra az összecsapást, holott a George Hill-Roy Hibbert páros vezetésével a Pacers már-már nyerőnek látszott a rendes játékidő végén. A Deron Williams nélkül felálló Nets a ráadásban folytatta a még New Jersey-ből hozott sorozatot: zsinórban kilencedik hosszabbításos meccsét nyerte meg (idén a negyediket). Brook Lopez kiváló centerjátéka és Joe Johnson hidegvére mellett mindenképp meg kell említenünk az újonc hátvédet, Tyshawn Taylort, aki a túlórában két fontos, veteránokat idéző kosárral segítette csapatát, a Netset. A Pacers két legjobbja, Paul George és David West borzalmas, 1/10-es és 2/11-es mezőnymutatóval vétette észre magát.

A Pacers legjobb dobói: Hill 22, Stephenson-Pendergraph 14-14, Hibbert 12.

A Nets legjobb dobói: Lopez 25, Johnson 17, Taylor 12, Wallace 11.

Detroit Pistons – New Orleans Hornets 86-105

Figyelemreméltó eredményekkel (például a Spurs legyőzésével) jelentkezett a Pistons mostanában, azonban a mai meccsen a Hornets Eric Gordon nélkül, egy gyengén játszó Anthony Davis-szel is nagyon simán verte őket. A Nets centeréhez, Brook Lopezhez hasonlóan testvére, Robin Lopez is parádézott a Hornets színeiben, Ryan Anderson 31 pontja majdnem karriercsúcs (34 a rekordja), a kiscsatár Al-Farouq Aminu pedig extrán sokoldalú volt ma (12 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz, 2 labdaszerzés, 2 blokk). A Detroitnál hiába játszottak többen is elfogadhatóan, a palánktól távolabb operáló erőcsatárra, Ryan Andersonra egyszerűen nem volt jó opciójuk, így végig csak futottak az eredmény után.

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 19, Monroe 17, Singler 14, Calderon 13.

A Hornets legjobb dobói: Anderson 31, Lopez 23, Mason Jr. 14, Aminu 12.

Chicago Bulls – San Antonio Spurs 89-103

A Spursnek az elmúlt 10 meccsen mindössze egy feketepontja volt (a már említett Pistons elleni vereség), most Chicagóban nyertek annak ellenére, hogy a sérült Tim Duncan és Manu Ginobili mellett az utóbbi napokban extrát játszó Tony Parkert pihentette Gregg Popovich. A szezon elején már történt ilyen ’sztártalanítás’, akkor a Heatet majdnem megverte a ’maradék’ (a Spurst pedig negyedmillió dollárra büntették…), ma a fiatal kiscsatár Kawhi Leonard állt a sereg élére, 26 pontja karriercsúcs. A Bulls nem játszott rosszul, Joakim Noah (15) vezetésével majdnem kétszer annyi lepattanót szereztek, mint ellenfelük (49-26) - viszont a triplán túlról nem jelentettek veszélyt és 19 labdát adtak el. A Spurs ennyi figyelmetlenséget nem hagy megtorlatlanul, függetlenül attól, hogy éppen mely játékosok alkotják.

A Bulls legjobb dobói: Robinson 20, Hamilton 16, Boozer 14, Deng 11.

A Spurs legjobb dobói: Leonard 26, Green 18, Splitter-Neal 16-16.

Milwaukee Bucks – Washington Wizards 90-102

Egyre kínosabb a Bucks szereplése, az előzetesen simán playoffba várt alakulat már túl van egy edzőváltáson és csak azért nyolcadikok keleten, mert a mögöttük álló Philadelphia tele van sérültekkel. Brandon Jennings az előző meccsen 8/27-es, ma 3/17-es mezőnymutatóval intézte el csapata győzelmi reményeit – hiába játszott extrát hátvédtársa, Monta Ellis (24 pont, 8 gólpassz, 6 labdaszerzés), kénytelenek voltak elkönyvelni sorozatban 4. vereségüket. A Wizardsnál viszont John Wall visszatérése továbbra is diadalmenet: egymás után negyedik győzelmüket aratták, a játékmester 10 gólpasszt osztott ki limitált játékideje alatt, az újonc Bradley Beal 28 pontot termelt – ha januárban kezdődött volna a szezon, a Wizardsot jósolnánk tuti rájátszó helyre, nem a Bucksot.

A Bucks legjobb dobói: Ellis 24, Iljasova 19, Dunleavy 11.

A Wizards legjobb dobói: Beal 28, Nene 21, Wall 14.

Dallas Mavericks – Atlanta Hawks 101-105

Devin Harrisnek és DeShawn Stevensonnak sem kellett bemutatni a dallasi csarnokot, mindketten szép időszakokat töltöttek korábban a Mavericksnél (bajnoki döntő, bajnoki cím). Sajnos úgy tűnik, a dicsőséges idők elmúltak: hiába Dirk Nowitzki jó dobásai és a remek csapatjáték, a Dallas ismét távolabb került a playoffot jelentő 8. helytől. A Hawks viszont az elmúlt hetek bizonytalanságai (Josh Smith balhéi, sérülések) után kezd kikecmeregni a gödörből, és ezzel a nagyon fontos sikerrel lőtávolon belül maradt a keleti 3-4. helyhez. Al Horford és Jeff Teague mellett éppen a renitens Smith játszott a legjobban, az utolsó másodpercekben még a nagy gyengéjének számító büntetőkkel sem gyűlt meg a baja. Kyle Korver tovább javította a csapatrekordot: sorozatban 44. meccsén dobott triplát az Atlanta színeiben.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 24, Mayo 19, Collison 14, Carter 13.

A Hawks legjobb dobói: Smith 26, Horford 21, Teague 20, Harris 15.

A nap hőse: Kawhi Leonard. Mindössze második szezonját tapossa a Spurs játékosa, de már több markáns teljesítményt tett le az asztalra. Mai díjazását nagyban befolyásolja, hogy kik hiányában, és kivel szemben (az All-Star Luol Deng) ért el karriercsúcsot és vezette győzelemre csapatát.

A nap lúzere: Brandon Jennings. Három napon belül másodszor. A Bucksnak most minden győzelemre szüksége lenne, de legjobbja nem csak irtózatosan rossz formában van, de a tavalyi évhez hasonlóan megint elkezdett leereszteni azok után, hogy nem hívták meg az All-Starra.