Thriller Dallasban, Show Charlotte-ban

Mára virradóra 8 derbi került terítékre az észak amerikai profi kosárlabda ligában, közte egy nagyon várt derbivel, amiről már olvashattatok A Nap Meccse rovatban részletesebben is. Volt itt még egy kétszeres hosszabbítás Dallasban, ahol a Blazers egyszerűen nem akart "meghalni", a Denver több hazai bukta után idegenben nyert rangadót, Jason Richardsonnál pedig elgurult a gyógyszer és 11-ből 9(!) triplát értékesítve vezette győzelemre az Orlandót Milwaukee-ban. "Bónuszként" élvezhettük a Clippers és Blake Griffin zsákoló bemutatóját is, amit Paul Silas legényei felett repkedve mutatott be a Los Angeles-i különítmény.

 

 

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 97 – 94 – kétszeri hosszabbítás után

Amellett, hogy két olyan nyugati rájátszásra esélyes küzdött meg a győzelemért Dallasban, mely tavaly is egy igen jó kis párharcot vívott meg egymással a playoffban, a liga legjobbjai közé tartozó tartaléksorok is megmutathatták egymás ellen, hogy mennyit érnek. Lehet, hogy nem annyira hosszú és homogén a Mavericks és a Blazers második sora, mint mondjuk a Philadelphiáé, de itt is van egy-egy olyan játékos (Jason Terry, illetve Jamaal Crawford), akik alapvetően nem csereember-értékűek, hanem húzóemberrel felérőek, de az a fő feladatuk, hogy megadják az extra lendületet csereként érkezve. Most bizony volt is erre szükség, kétszeres túlórázás lett ugyanis az ütközet vége!

A texasiak sokáig álltak lényegesen jobban, mint az idegenben valamiért gyengén teljesítő Portland, de a negyedik negyedben jött a texasi gyökerekkel rendelkező LaMarcus Aldridge és 15 pontot szórva segített egyenlíteni a kétszámjegyű második félidei hátrányt követően, éppen az első All-Star Gálájára készülő nagyember találatával lett egál, majd a 20-at szóró Nowitzki hűthette volna le a kedélyeket, de a „kabinetfigura”, azaz a hátraesős egylábas tempó nem esett be, jöhetett a hosszabbítás! Az extra percekben Jamaal Crawford is beerősített, de Nowitzki újabb elhibázott potenciális meccsnyertes dobása után már nem tudott hőssé válni, következhetett a második túlóra. Ott már nem volt kegyelem az egyébként szemre fáradtabban mozgó hazaiak részéről, Haywood visszatett támadólepattanója után a német sztár már nem hibázta el még egyszer a győztes középtávolit, így beért a célba a Dallas, zsinórban harmadik sikerét megszerezve ezzel. Ha már a csereemberekkel kezdtük, akkor Terry és Crawford csatája 19 – 19-es döntetlennel zárult, de a hazaiak „tartalékjai” összességében 44 – 31 arányban múlták felül a portlandi második sort,ez döntő fölénynek bizonyult azzal együtt is, hogy csupán az utolsó (utáni) pillanatokban dőlt el a harc.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 20, Terry 19, Marion 14

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 33, Crawford 19, Batum 12




Indiana Pacers – Denver Nuggets 109 – 113

Az este egyik legjobb színvonalú találkozóját játszotta egymás ellen a korábban rengeteg rangadót nyerő Pacers és a sérülésekkel telített, mostanában gyengébben szereplő Nuggets Indiana államban. Gallinari helyén Corey Brewer került be a kezdőbe denveri oldalon, ami nyer húzásnak bizonyult George Karl mester részéről – még akkor is, ha Danny Granger egy 18 pontos negyeddel nyitotta a találkozót. Ty Lawson és Aaron Afflalo feltartóztathatatlan párost alkotott ezen a derbin, összesen 50 pontot tett a közösbe a két hátvéd, a legfontosabb pillanatokban is ők szereztek pontokat vendégrészről, de a 22-ig jutó Dawid West főszereplésével még akár egyenlíthetett is volna a Pacers mínusz 10-ről, ám az ex-New Orleans-i nagyember végül rossz döntést hozott és elpasszolta magát és a helyzetet, nagyon nagy diadalt aratott a Nuggets, ráadásul idegenben. Ugyanakkor Nenét újfent elvesztette a coloradói együttes, a második félidőben már nem segíthetett a brazil óriás egy húzódás miatt.

A Pacers legjobb dobói: Granger 26, Da. West 22, George 15

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 27, Afflalo 23, C. Brewer 19




Milwaukee Bucks – Orlando Magic 94 – 99

Mióta Jason Richardsont Orlandóba cserélték igazság szerint csak szenved, viszont ezen az estén ő volt a nyerőember, hiszen 31-et szórt Milwaukee-ban, ráadásul 10 egységnyi hátránynál az ő három extra triplája hozta vissza a floridaiakat a mérkőzésbe, összesen 11-ből 9 hármast értékesített. Dwight Howardtól elég volt a 11 pontos, 14 lepattanós dupla dupla (4 blokkal megfűszerezve) is, Turkoglu pedig kisebb sérülése ellenére vállalta a megmérettetést és 19-ig jutva szintén nyerőembernek bizonyult. A sokáig magabiztosan vezető Bucks Brandon Jennings gyengélkedése miatt inkább Drew Gooden (21 pont, 8 lepattanó) és Ilyasova (17 pont, 16 lepattanó) találataira alapozott, de a hajrában nagyon besültek a hazai kezek, így túl nagy izgalmak már nem maradtak az utolsó pillanatokra.

A Bucks legjobb dobói: Gooden 21, Ilyasova 17, Dunleavy 14

A Magic legjobb dobói: J. Richardson 31, Turkoglu 19, Redick 14



Cleveland Cavaliers – Philadelphia 76ers 84 – 99

A Cleveland most is Kyrie Irving nélkül volt kénytelen vállalni a harcot, legutóbb pedig kiesett a másik nagyon hasznos kulcsember, Anderson Varejao is. Amíg a 19 pontos, 8 gólpasszos Sessions szépen tudta pótolni az 1/1-est, addig Semih Erden pontot sem dobva zárta a találkozót centerben, a két vereség után érkező Sixersnek pedig nem is kellett több, nagyon simán hozták a találkozót Doug Collins fiai. Lou Williams 19 pontja, illetve Jrue Holiday 20-asa sok volt a Cavaliersnek, nagyon koncentrált és magas szintű játékkal diadalmaskodott a vendég gárda, újabb 50 pontos kispad-performansszal. A hazaiaknál csak Alonzo Gee 17 egysége említhető a második sorból.

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 21, Sessions 19, Gee 17

A 76ers legjobb dobói: Holiday 20, L. Williams 19, T. Young 16

{youtubejw width="620"}l5eIYsxiqO4{/youtubejw}

Sacramento Kings – Phoenix Suns 84 – 98

Hiába szerepel mostanság egyre jobban a Kings, ha Tyreke Evans 4 pontot dob csupán és ugyanennyi labdát el is ad a 9-ből 1-es mezőnymutató mellett, akkor szinte garantált, hogy az amúgy is „össze-vissza” játszó Sacramento elbukik. Most saját közönsége előtt tette mindezt az irányító és a Kings, a skalpot pedig az idegenben nagyon meggyőzően teljesítő, ám otthon igencsak gyengélkedő Phoenix gyűjtötte be – érdekesség, hogy egy szintén 4 pontig jutó sztárirányító főszereplésével. A történet úgy lesz kerek, ha hozzátesszük: Evans neve mellé csupán 6 gólpassz került fel, de a tapasztaltabb arizonai kolléga, Steve Nash 15 alkalommal hozta kihagyhatatlan helyzetbe társait... A hazaiaknál így kevés volt Cousins (26 pont, 9 lepattanó) és Thornton (21 pont) brillírozása, ugyanis konkrétan egy társuk sem akadt ezen az estén, míg a vendégeknél Jared Dudley 20 pontos, 10 lepattanós dupla duplát tett le az asztalra, Markieff Morris pedig 18 egységnyivel segített be a kispadról érkezve. Channing Frye tartja utóbbi időben mutatott jó formáját, 17-ig jutott, két ponttal kevesebbet szórt Marcin Gortat, akinél most elmaradt a dupla dupla („csak” 7 lepattanót szedett), de azért becsületből 4 sapkát azért kiosztott a végig hátrányban lévő vendéglátóknak.

A Kings legjobb dobói: Cousins 26, M. Thornton 21, Greene 8

A Suns legjobb dobói: Dudley 20, Mark. Morris 18, Frye 17



New Jersey Nets – San Antonio Spurs 89 – 103

A visszatérések napja volt a mostani New Jerseyben, hiszen a Spurs visszakaphatta Manu Ginobilit, a Nets pedig MarShon Brookst, igaz mindkét kisember limitált szerepet kapott csupán hosszabb kihagyás után. A texasiak egy pillanatig sem hagytak kétséget afelől, hogy ezt a találkozót nekik kell megnyerni, a 18 pontos Gary Neal mellett másnak nem is kellett 20 egység közelében termelnie, így is bőven ellensúlyozni tudták Parkerék a 27-et szóró Deron Williamst. Végig kijött a két csapat közti minőségi különbség, a San Antonio elég szépen hozza a Rodeo Road Trip mérkőzéseit miután a szezon első harmadában kritikusan gyengén szerepelt idegenben. A Nets pedig nagyon messze van attól a formától, amit nagyjából két hete mutatott, akkor még Brook Lopezt leszámítva teljes kerettel.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 27, Humphries 15, Farmar 12

A Spurs legjobb dobói: Neal 18,  Duncan 13, T. Parker 12



Charlotte Bobcats – Los Angeles Clippers 86 – 111

Az eredmény nem árulkodik annyira nagy kiütésről, pedig a zsákoló show-t rendező Blake Griffin és társai gyakorlatilag megsemmisítették a zsinórban már 14 mérkőzés óta nyeretlen Charlotte-ot. A Billups személyében legtapasztaltabb kulcsemberét nélkülöző új nyugati nagyhatalom amennyiben erőltette volna, ezt a derbit simán megnyerhette volna akár 60 ponttal is, majd 40-es differenciánál a második félidő derekán nagyjából az volt a kérdés, hogy ez valósul-e meg vagy már nem erőlködik a vendég alakulat a minél nagyobb különbség elérése miatt. A 18 pontja mellett 14 gólpasszt is kiosztó Chris Paulék végül megkegyelmeztek, a vendéglátóknál csak Kemba Walker 19 pontjáról és Corey Maggette visszatéréséről érdemes beszélni.

A Bobcats legjobb dobói: K. Walker 19, Maggette 12, T. Thomas 11

A Clippers legjobb dobói: Griffin 21, Paul 18, C. Butler 16

 

A nap hőse: Jason Richardson, aki 31 pontját egészen elképesztő, 11-ből 9-es triplamutatóval érte el a Bucks ellen. A korábbi zsákolókirály hosszú vegetálás után mutatta meg, milyen kvalitásokkal is rendelkezik.

A nap lúzere: A Charlotte Bobcats semmifél ellenállás nem tudott kifejteni a Los Angeles Clippers ellen, macska-egér harc volt a pályán, tényleg rossz volt nézni, mennyire alárendelt szerepben „tetszelegtek” Paul Silas fiai.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus