Történelem Floridában és azon kívül

Öt mérkőzéssel folytatódtak a mai napon az észak-amerikai profi kosárlabda liga, az NBA küzdelmei. A New York Knicks kis túlzással az edzőjéért harcolt Charlotte-ban, ezzel a találkozóval a Nap Meccse rovatunkban foglalkozunk. A Miami a meglepő, Bucks elleni fiaskót, az Orlando pedig a szégyenteljes, Boston elleni teljesítményt próbálta meg feledtetni. Előbbi találkozón a Cleveland Cavaliers legutóbbi két 1/1-ese csapott össze, utóbbin pedig Dwight Howard harcolt azért, hogy minden idők legeredményesebb Magic játékosa legyen. A Phoenix-Toronto összecsapáson inkább a győztes szomorkodhatott, hiszen draftpozíciója romlott, rájátszásra pedig egyébként sincs esélye egyik gárdának sem, a nap utolsó találkozója pedig egy igazi nyugati rangadót hozott.

Miami Heat – Cleveland Cavaliers 92–85

Mióta LeBron James a Miami Heat játékosa és nem clevelandi többé, mindig különös figyelem övezi ennek a két alakulatnak az összecsapásait, a kétszeres alapszakasz MVP teljesítményére szintén hatványozottan sokan koncentrálnak. Ehhez képest ezen az estén nem volt igazi médiafelhajtás és nem James performanszáról szólt az ütközet. A vártnál szorosabban alakuló mérkőzésen Chris Bosh lett a hős, aki 35 pontot szórt, ráadásul 17-et a negyedik negyedben ért el, s most is erőtől duzzadó játékkal vezette győzelemre a floridaiaikat, akik Dwyane Wade távollétében voltak kénytelenek ezt a derbit megvívni. A karrierje kezdete óta Miamiban pattogtató szupersztár egyébként már a 8. meccsét hagyta ki idén, ezekből csak 1-et bukott a Heat, a többit mind hozta.

A 22 labdát eladó Cavaliers jól küzdött, de egyrészt a ma rivális James által is mentorált újonc 17 pontjával nem tudott olyan vezérszerepet betölteni, mint egy-egy korábbi találkozón, másrészt a nagyon bekezdő, az első 7 mezőnydobását értékesítő Samardo Samuels sem tudott már hozzátenni a végjátékban, így a megállíthatatlan Bosh húzta hazaiak különösebb izgalmak nélkül lehozták a hajrát. James egyébként 18 pontjával a Miami második legeredményesebbje volt, érdekesség, hogy a 10 pontig jutó Norris Cole is alapvetően ohiói. A vendégeknél Varejao 11 pontos, 11 lepattanós dupla dupláját érdemes még kiemelnünk, illetve azt, hogy az idei 4. draftválasztott Tristan Thompson kihagyta ezt az összecsapást kisebb sérülés miatt.

A Heat legjobb dobói: Bosh 35, L. James, Cole 10

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 17, Samuels 15, Varejao 11

Indiana Pacers – Orlando Magic 83–102

Azok után, hogy egy nappal korábban története legrosszabb támadásbeli produkcióját nyújtotta a Magic, most egy elég keménynek várt rangadót nyertek meg idegenben Stan Van Gundy fiai. Dwight Howard 8 pontra volt attól a feldobás előtt, hogy ő legyen az Orlando históriájának legeredményesebb játékosa, s ez a küldetés úgy is sikerült a centernek, hogy ez alkalommal is sokat kellett ülnie a személyi hibák miatt. A nagyember végül 14 pontig és 9 lepattanóig jutott, de nem ő volt a kulcs, hanem a 24-et szóró Ryan Anderson, aki ezen az estén is elsüllyesztett 5 triplát, amihez csupán 7 kísérletre volt szüksége.

Az első negyedben még 7 ponttal vezető Pacers végül jóval gyengébb játékkal jött ki a második játékrészre, nem beszélve a harmadik negyedről, ahol gyakorlatilag eldőlt a derbi. Roy Hibbert törött orral is vállalta a játékot, 16 pontos, 12 lepattanós dupla duplájával nem is vallott szégyent Bynum után a liga másik igazi sztárcentere ellen sem. Az Orlando már nem az első idegenbeli rangadóját nyerte meg ragyogó csapatteljesítménnyel, ahol nem feltétlenül Howard volt a középpontban, ráadásul Nelson és Jason Richardson is csupán 2-2 egységig jutott, tehát van kire építeni a kiegészítőemberek közül is, ez mindenképp biztató lehet a floridai gárda szurkolói számára.

A Pacers legjobb dobói: Hibbert, Granger 16-16, D. Collison 11

A Magic legjobb dobói: R. Anderson 24, Redick 15, D. Howard 14

Phoenix Suns – Toronto Raptors 96–99

Ha van olyan, hogy 'mumus' az NBA-ben, akkor a Phoenix mindenképp az lehetett a Toronto számára, hiszen 14 egymás elleni találkozásukon maradt veretlen egészen ma hajnalig az arizonai alakulat. Ám Andrea Bargnani a legjobb időpontra lőtte be visszatérését 6 kihagyott mérkőzés után, ma 36 ponttal vezette diadalra a kanadai gárdát, 27-et a második félidőben szórt, sőt, 18-ig jutott csak a harmadik etapban, ahol megfordult a meccs. A 21 pontos, 12 lepattanós Gortat és a 17-et dobó, 14 gólpasszt kiosztó Nash vezette hazaik már 14-gyel is mentek az első félidőben, de ebből a fórból egy 10-est leadtak a nagyszünetig, a harmadik etapban pedig már két számjegyű előnyben is volt a Raptors. A végjátékban egy nagy futással még két egységnyire fel tudott kapaszkodni a vendéglátó, mely nagyon enerváltan játszott ezen a találkozón hatmérkőzéses idegenbeli túrájáról való hazatérése után, de ennél közelebb nem jutottak, Bargnani a büntetőknél sem hibázott, így a Steve Nash-éra óta először szenvedett vereséget a Suns a Raptors ellen. Nyolc találkozót bukott sorozatban a Toronto, most az ex-Suns játékos, Leandro Barbosa 19 pontja is nagyon kellett a sikerez.

A Suns legjobb dobói: Gortat 21, Nash, Warrick 17-17

A Raptors legjobb dobói: Bargnani 36, Barbosa 19, Jam. Johnson 18

Portland TrailBlazers - Memphis Grizzlies 97-84

Az utóbbi időben eléggé közepes teljesítményt nyújtó, de hazai pályán még mindig életveszélyes Blazers fogadta a sorozatban hét diadalt számláló Grizzlies gárdáját. A vendégeknél már kezdett kifogyni a tank, ezt az előző napi teljesítményük is mutatta, amikor csak egy óriási utolsó negyednek és a Golden State Warriors hibáinak köszönhették a sikert. Ma ezt a szívességet nem tette meg a Portland. Nagyon gyorsan 10 pontos előnyhöz jutottak a LaMarcus Aldridge vezette hazaiak. Az erőcsatár ezúttal is a mezőny legeredményesebbje volt, 23 pontja mellé 6 lepattanót is lekapott. Úgy tűnt, már itt eldől a rangadó, de az OJ Mayo vezette Memphis cseresor gyorsan egyenlített, már az első felvonás végén egál volt az állás. A második negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, igazából senki nem játszott jól, de hiába vették át egy perccel a nagyszünet előtt a vezetést Gay-ék, a fordulásnál mégis 4 ponttal a hazai gárda állt jobban.

Az öltözőben Nate McMillan hathatott jobban fiaira, mert a harmadik negyedben döntő csapást mértek ellenfelükre. Nagyon jól védekeztek és 23-13-ra nyerték ezt a szakaszt. Továbbra sem dobtak kifejezetten jól (kivéve Aldridge-ot), ám a Memphis még őket is alulmúlta, második esélyből pedig nem sok pontot tudtak szerezni, Marcus Camby 22 pattanóval jelezte, hogy ő az úr a festéken belül. A vége nagyon sima lett, még a vendégek kozmetikáztak az eredményen, úgyhogy a Grizzliesnek nem sikerült a történelmi jelentőségű győzelem, továbbra is hét meccs a legtöbb, amit egyhuzamban képesek nyerni. Mayo-n és a szintén csere Josh Selby-n kívül senki nem nyújtott elfogadhatót, láthatóan elfáradt a lábak a nagy menetelésben. A hazaiaknál még mindig probléma a gyenge dobószázalék, Raymond Felton, Wesley Matthews és Jamal Crawford a mai teljesítményét sem teszi ki az ablakba, de most ez is elég volt, ezzel a sikerrel pedig visszakerültek a legjobb nyolc közé nyugaton, de azon a környéken nagyon vékony jégen táncol mindenki.

A Blazers legjobb dobói: Aldridge 23, Ja. Crawford 15, W. Matthews 13

A Grizzlies legjobb dobói: OJ Mayo 20, R. Gay 11, T. Allen, J. Selby 8-8

A nap hőse: Tyson Chandler, aki 20 pontot és 17 pattanót rakott a közösbe a Bobcats elleni győztes meccs alkalmával. Még fontosabb adat talán a 8 támadópattanó, amivel nagyon sokszor javította csapattársai hibáit és ezzel a legfontosabb láncszeme volt annak, hogy megszakították a hat meccses vereségsorozatot.

A nap lúzere: Carmelo Anthony, aki ugyanezen a találkozón élete leggyengébb teljesítményét nyújtotta, 29:38 alatt elért 0 mezőnykosara és összesen 1 pontja önmagáért beszél.