Továbbjutók: Knicks, Pacers, OKC, Grizzlies

Mára virradóra négy találkozót rendeztek az észak-amerikai profi kosárlabdaliga rájátszásának első körében, s mind a négy párharc véget is ért, így tehát nem lesz történelmi fordítás sem a Bostontól, sem pedig a Houstontól. A Celtics kis híján ledolgozta 26 pontos negyedik negyedbeli hátrányát, de a New York végül célba ért idegenben is, az Oklahoma City pedig kilátástalanul kezdett, majd magabiztosan hozta a hajrát és nyaralni küldte James Hardenéket. A Los Angeles Clippers ugyan be tudta vetni a Chris Paul, Blake Griffin párost, ám így is megesett vele az a furcsaság, hogy 2-0-ás vezetés után zsinórban négyet bukva essen ki, míg az Indiana két vállra fektette az Atlantát idegenben, így Frank Vogel fiai is a következő körbe léphetnek. Nézzük, hogyan alakultak az egyes összecsapások!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Boston Celtics(7.) - New York Knicks(2.) 80 - 88

A Celtics közel kerülhetett volna egy mai győzelemmel a csodához, amit még egy csapat sem vitt véghez az NBA történelmében, de végül nem sikerült a fordítás, a Knicks még időben összeszedte magát és már az elején ellépet a Rivers-legénységtől. A negyedik etap elején úgy festett, igazi kiütés lesz ebből a 21 pontos, 7 lepattanós Carmelo Anthony fémjelezte New York villogásával, ám kevesebb, mint négy(!) perc alatt futott egy 20-0-ás etapot a 21-et szóró Jeff Green húzta Boston, melyben az ekkor 3 labdát szerző, s 10 pontot hintő Avery Bradley-nek is hatalmas szerepe volt, ám hiába jött fel bő három perccel a végső dudaszó előtt négy egységnyi távolságba a hetedik kiemelt, Anthony egy duplával, majd egy triplával lehűtötte a kedélyeket és biztosította a győzelmet a vendégeknek.

A 18-ból 4 mezőnydobását értékesítő Paul Pierce (14 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz), illetve a 15 pontos, 10 lepattanós Kevin Garnett könnyen meglehet, hogy utolsó mérkőzésüket játszották a ligában, a 17 pontot termelő Shumpert, valamint a 14 ponttal és 5 lepattanóval jelentkező Prigioni által nagyszerűen kiegészített New York-i "kemény mag" viszont Amare Stoudemire-rel mehet neki az Indiana elleni második körös párharcnak.

A Celtics legjobb dobói: J. Green 21, Garnett 15, Pierce, Terry 14-14

A Knicks legjobb dobói: Anthony 21, Shumpert 17, Prigioni 14

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Knicks javára.

Atlanta Hawks(6.) - Indiana Pacers(3.) 73 - 81

Noha ebben a párharcban eddig mindig simán nyert az aktuálisan otthon szereplő alakulat, most a Pacers már a feldobástól fogva rá tudta erőltetni saját stílusát a Drew-legénységre, mely a kulcspárharcokat mind elvesztette. A Smith (14 pont, 9 lepattanó), Horford (15 pont, 7 lepattanó) páros nem tudott extrát hozni támadásban, ráadásul David West (21 pont, 8 lepattanó) és Roy Hibbert (17 pont, 11 lepattanó) domináltak a festékben, Jeff Teague (10 pont, 12-ből 3 mezőnyből, 2 gólpassz) pedig maradt láthatatlan ebben a sorozatban, vele szemben George Hill (21 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) pedig nagyon élt, így nem meglepő, hogy 20 ponttal is meg tudott lépni az Indiana.

A Hawks még szorossá tudta tenni a hajrát, egészen három egységnyire feljött a hatodik kiemelt, melynek csereembere, Kyle Korver (7-0 hármas) emberemlékezet óta nem esett meg, hogy ne talált volna be a triplavonalon túlról, most mégis bedeszkázták számára a gyűrűt. Ebben a furcsa, eléggé hullámzó párharcban végül megérdemelten kerekedett felül az amúgy is pályaelőnnyel rendelkező Pacers, mely először volt képes idegenben diadalmaskodni ebben a szériában. Frank Vogel fiai a New Yorkkal vívják majd a második körös csatájukat, pályahátrányból.

A Hawks legjobb dobói: Horford 15, D. Harris, Josh Smith 14-14

A Pacers legjobb dobói: Ge. Hill, Da. West 21-21, Hibbert 17

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Pacers javára.

Memphis Grizzlies(5.) - Los Angeles Clippers(4.) 118 - 105

Hiába küzdött komoly fájdalmakkal a Clippers két legfontosabb embere, Chris Paul és Blake Griffin, mindketten vállalták a játékot, ám végül nem tudták életben tartani a Los Angeles-iek reményeit. Az all-star MVP a maga 28 pontos, 8 gólpasszos teljesítményével a második félidőben többször is a sírból hozta vissza a vendégeket, akik egyébként az első félidőben jól tartották magukat az élete meccsét játszó Matt Barnes (30 pont, 7-ből 6 tripla, 10 lepattanó) vezetésével. Habár a tempó jóval inkább a Clippersnek kedvezett, a hét darab kétszámjegyű dobóteljesítményt felvonultató Grizzlies ma megmutatta, hogy egy nyílt sisakos offenzív csatában is képes nyerni, a 23 pontos, 7 gólpasszt kiosztó Mike Conley pedig rengeteg nagy dobást értékesítve cipelte hátán a hazai gárdát.

A vendégeknél érdekesség, hogy Blake Griffin (14 perc, 9 pont, 3 lepattanó) csak a padról érkezett, az Év Legjobb Hatodik Embere szavazáson másodikként végző Jamal Crawford viszont a legnagyobb betlijét mutatta be LAC-mezben, pontot sem szerzett a veterán hátvéd. Ilyen formán nem volt elég eszköze a Memphis megállításra a Del Negro-legénysének, ráadásul a Los Angeles-i mester ezúttal sem tudott jól belenyúlni a mérkőzésbe, melynek vége kiállítás-parádéba torkollott Joey Crawford sípmester túlkapásainak köszönhetően. A Grizzlies egyhuzamban négyszer diadalmaskodva, egyenletesen javuló formát bemutatva jutott a második körbe, ezzel gyakorlatilag visszavágott a Clippersnek, s majd az Oklahoma City ellen próbálhat szintén pályahátrányból még tovább masírozni.

A Grizzlies legjobb dobói: Conley, Z. Randolph 23-23, T. Allen 19

A Clippers legjobb dobói: M. Barnes 30, Paul 28, C. Butler 14

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Grizzlies javára.

Houston Rockets(8.) - Oklahoma City Thunder(1.) 94 - 103

Ötlettelenül támadva és hatékony védekezés nélkül startolt a Russell Westbrookot a sorozat elején a teljes rájátszásra elvesztő Thunder, ám nagyon hullámzott a Rockets produkciója is, a harmadik etap derekán pedig a kezdőirányítóvá avanzsáló Reggie Jackson (17 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz) megtalálta azt a játékot, ami csapatának a leginkább ideális volt, a feljavuló Durant (27 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz) pedig garantálta, hogy ne maradjanak az utolsó percekre komolyabb izgalmak.

Az összesen 25 ponttal záró ex-houstoni Kevin Martin már az első félidőben 21-nél tartott, Derek Fisher (11 pont, 4 lepattanó) pedig vele és Nick Collisonnal (10 pont, 9 lepattanó) egyetemben óriási segítséget jelentett a kispadról, a Rockets pedig fáradt volt a kieső Delfino nélkül és a sérült Jeremy Linnel próbálkozva, hogy véghezvihessen egy újabb hajrábeli fordítást, így itt is elmaradt a csoda és célba ért a korábban 3-0-ás előnyre szert tevő fél. Az OKC a Memphis ellen igyekszik majd továbbverekedni magát a Konferencia-döntőbe, de az biztos, hogy abban a szériában az itt mutatottnál lényegesen több kell majd a tavalyi finalistától.

A Rockets legjobb dobói: Harden 26, Parsons 25, Asik 13

A Thunder legjobb dobói: Durant 27, Kev. Martin 25, R. Jackson 17

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4 - 2 a Thunder javára.

A nap hőse: Tony Allen, aki az extra védekezése (4 szerzett labda) mellé termelt 19 pontot, leszedett 7 lepattanót, kiosztott 6 gólpasszt és jelentős szerepet játszott a Memphis továbbjutásában.

A nap lúzere: Jamal Crawford, aki az idény (számára) legfontosabb meccsén pontot sem szerzett, s annyira gyengén muzsikált a Grizzlies kőkemény periméter-védelme ellen, hogy pályán tartani is alig lehetett (12 perc).