Triplaeső New Yorkban

5 találkozó került megrendezésre, benne két, történelmileg is patinásnak számító rangadóval. A New York–Boston derbit valószínűleg nem nagyon feledi, aki látta, a Knicks 48 percen keresztül dobott extázisban, de a Celtics sem maradt el sokkal tőle. A San Antonio ellenben oktatta a Bryant nélkül felálló Lakerst Los Angelesben, a Detroit pedig már a harmadik negyedben vezetett 50(!) ponttal a Cleveland ellen. Nézzük, hogyan alakultak az egyes mérkőzések!

New York Knicks–Boston Celtics 118–110

Már az elején látszott, hogy ezt a rangadót két dolog döntheti el: az egyik, hogy a fantasztikusan triplázó Knicks meddig tudja tartani az extra dobóformát, a másik pedig a kispadok közti mérhetetlenül nagy különbség, ami Ray Allen és a francia Pietrus hiánya miatt megpecsételhette és végül meg is pecsételte a vendégek sorsát. Steve Novak karriercsúcsot jelentő 25 pontot szórt, benne 10-ből 8 értékesített triplával, JR Smith pedig ugyanennyi egységgel, csak eggyel rosszabb hármasmutatóval (10-ből 7) zárt, a New York csapatszinten 32 kísérletből 19 alkalommal talált be távolról, ami 59,4-es pontosságot jelent.

Ettől a 43 pontos Paul Pierce vezette Celtics sem maradt el sokkal, 21-ből 11-szer betaláltak a bostoniak is a triplavonalon túlról. Ám a cseresorok közti 55–2-es(!!!) differencia döntött, ráadásul a 36–26-ra megnyert lepattanó párharc is a Knicks felé billentette a mérleg nyelvét, ha pedig hozzá tesszük, hogy Carmelo Anthony 35 ponttal, 12 lepattanóval és 10 gólpasszal tripla duplázott, akkor adódhat a kérdés, hogyan lehetett ennyire szoros a derbi, s pláne miként hozhatott ekkora tripla- és pontzuhatagot a liga két talán legjobb periméter-védő csapatának rangadója… A Knicksnek így egy halvány reménysugara maradt az Atlanti Divízió megnyerésére, s ez által a 4. kiemelés megkaparintására.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 35, JR Smith, Novak 25-25

A Celtics legjobb dobói: Pierce 43, Garnett 20, Bradley 17

Los Angeles Lakers–San Antonio Spurs 91–112

Visszavágott a Spurs a Lakersnek a legutóbbi San Antonioban megnyert meccsért, ráadásul nem is akárhogy. A 29 pontja mellett 13 gólpasszt is kiosztó Parker fémjelezte vendégek már az elejétől koncentrálva felőrölték a továbbra is Bryant nélkül küzdő aranysárga-lilákat, pontosan úgy, ahogy azt tette velük Texasban nem is olyan rég a Spurs. A Los Angeles-iek így is jó kollektív csapatteljesítményt hoztak, de hiányzott 1-2 extra teljesítmény, ráadásul a palánkalatti potenciális fölényt sem tudta érvényesíteni a Bynum, Gasol páros.

A Lakers legjobb dobói: A. Bynum 21, Barnes, P. Gasol 16-16

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 29, Duncan 19, Ginobili 15

Philadelphia 76ers–Indiana Pacers 97–102

Továbbra is az Kelet legnagyobb kérdése, hogy vajon a Sixers képes-e elbukni a rájátszásra szóló jegyét, ugyanis most a zsinórban hatodik mérkőzését nyerő Pacers is elverte őket Philadelphiában és már csak egy győzelemmel vannak Doug Collins fiai az 50 százalékos mutató felett, a Milwaukee pedig még szorongathat. 24-ből 13 triplát vert be a Pacers idegenben, ami fantasztikusan jónak számít, a hazaiak kettes posztja pedig bődületesen gyenge volt, összesen 4(!) pont érkezett a Meeks, Turner duótól, ez pedig döntő volt.

A 76ers legjobb dobói: Iguodala 23, T. Young 19, L. Williams 18

A Pacers legjobb dobói: Granger 24, Hibbert 15, Da. West 13

Minnesota Timberwolves–Memphis Grizzlies 84–91

Meg kellett izzadnia a győzelemért a Memphisnek az utóbbi 10(!) találkozóját mind elvesztő Timberwolves otthonában, mivel a Love, Rubio, Ridnour trió nélkül kiálló hazaiak a 28 pontos, 8 gólpasszos performansszal kirukkoló Barea főszereplésével az utolsó leheletükig küzdöttek a becsületgyőzelemért. A 28-at dobó Rudy Gay és a 16 pontos, 11 lepattanós dupla duplát szállító Zacz Randolph viszont hátukra vették csapatukat az utolsó percekben és bevitték azt a győzelem kapujába.

A Timberwolves legjobb dobói: Barea 28, Pekovics 16, Ellington 8

A Grizzlies legjobb dobói: Gay 28, Z. Randolph, Conley 16-16

Detroit Pistons–Cleveland Cavaliers 116–77

Két keleti kiscsapat vívott meg egymással Detroitban, mégis az idény legegyoldalúbb meccsét láthattuk, hiszen a harmadik negyed végén már 100–50-re vezetett a 28 pontos karriercsúccsal jelentkező Brandon Knight húzta Pistons! Valamelyest sikerült kozmetikáznia az Irving, Varejao párost nélkülöző clevelandieknek, de a lényegen sokat ez sem változtatott.

A Pistons legjobb dobói: Knight 28, Prince 15, Jerebko 14

A Cavaliers legjobb dobói: M. Harris 18, T. Thompson 12, Casspi 11

A nap hőse: Carmelo Anthony, aki annyi negatívum után a két sztártárs, Stoudemire és Lin sérülése óta egyértelmű vezére csapatának és ami a legfontosabb, nyeri vele a meccseket a Knicks. Most egy gyönyörű tripla duplával rukkolt ki.

A nap lúzerei: A Cleveland Cavaliers "D-Liga” csapata, mely egy a rájátszásról fényévekre lemaradó Pistons otthonában égett meg szégyenteljes módon – persze ezzel csak közelebb került a jobb draftlehetőségekhez.