Tükörsima rangadók, hulló sztárcenterek

Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban (NBA) mára virradóra nyolc találkozót rendeztek meg. A két nagy rangadó végül nem hozott szoros meccset, a Houston Rockets és az Indiana Pacers csatája viszont igazi csemegének bizonyult. Kobe Bryant ma sokkal jobb volt, mint előző nap, de Andrew Bynum közepesen súlyos bokasérülést szedett össze. Dwight Howard komoly hátfájdalmai miatt nem vállalta a játékot, visszatérési ideje bizonytalan. Lássuk a történéseket kicsit részletesebben!

Oklahoma City Thunder-Chicago Bulls 92-78

A két listavezető találkozóján a Thunder elsöpörte a Bullst. A végeredmény azért lett vállalható a Derrick Rose-t még mindig nélkülöző Bulls szempontjából, mert a hazaiaknál a meccs érdemi része véget ért a 3. negyedben – 80-51-re vezetett ekkor az OKC. A győztesek oldalán a sztár, Kevin Durant és Russell Westbrook ellenállhatatlan volt, Serge Ibaka alig 22 perc alatt 5 blokkot osztott ki. A túloldalon Kyle Korver igyekezett a leginkább, de a palánk alatt Carlos Boozer és Joakim Noah is ’agyon lett verve’ – a 4. negyedben már csak a cserék játszottak mindkét oldalon.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 27, Durant 26, Harden 11.

A Bulls legjobb dobói: J. Lucas 19, Korver 14, Gibson 10.

Boston Celtics-Miami Heat 91-72

Csak az első félidő volt szoros a keleti 2. és 4. helyezett összecsapásán – meglepetésre a harmadik negyedben a hazaiak robbantottak, 19 pontot vertek a nagyon enerváltan játszó vendégekre, ezzel el is döntötték az összecsapást. A Celticsben Kevin Garnett leradírozta a pályáról Chris Bosh-t, Rajon Rondo pedig tripla-duplával segítette csapatát. Ha ehhez hozzávesszük, hogy Paul Pierce kiválóan dobott és Brandon Bass 10 büntetőt is a helyére küldött, máris érthetőbb a meccs végkimenetele. A Heatben nem csak Bosh (4 pont), de Dwyane Wade és LeBron James is haloványabb volt a megszokottnál – ezt a feltüzelt Celtics ellen semmilyen kispad nem tudná ellensúlyozni. James-szel másodszor fordult elő egész pályafutása alatt, hogy nem adott gólpasszt egy meccsen.

A Celtics legjobb dobói: Pierce 23, Bass-Rondo 16-16.

A Heat legjobb dobói: James 23, Wade 15, Battier 11.

Orlando Magic-Denver Nuggets 101-104

Meglepetésre Dwight Howard nélkül lépett pályára a Magic, a center hátfájdalmak miatt pihent. Ez inkább az ellenfél nagyembereit zavarta meg, Glen Davis 18 pontos, 16 lepattanós dupla-duplával remekül helytállt Howard posztján. A Nuggets kisembereinek sebességére azonban ma nem volt ellenszere az Orlandónak: Arron Afflalo, Ty Lawson, de még a veterán Andre Miller is nagyon élt. Ezt csak ideig-óráig tudta ellensúlyozni Jameer Nelson és Ryan Anderson. Az utolsó két percben 9 pontos hátrányt ledolgozott ugyan a hazai gárda, de a győzelemre már nem igazán volt esélyük.

A Magic legjobb dobói: Nelson 27, Anderson 20, Davis 18.

A Nuggets legjobb dobói: Lawson 25, Afflalo 22, Harrington 18.

Los Angeles Lakers-Golden State Warriors 120-112

50% feletti dobóteljesítménnyel és 40 ponttal próbálta feledtetni előző napi vesszőfutását Kobe Bryant, amivel sikerült legyőzni a palánk alatt nem túl erős Golden State-et. Sajnos a Lakers sem lesz izmos a gyűrűk alatt a következő 1-2 hétben, mivel Andrew Bynum 10 perc játék után bokasérülést szenvedett, miután saját csapattársa, Josh McRoberts lábára esett vissza egy lepattanószedésnél. Helyette Pau Gasol és Ramon Sessions villogott, míg a túloldalon a rutinos Richard Jefferson-Nate Robinson páros dicsérhető, akik kilenc triplát szórtak 10 kísérletből – ám ma ez is kevés volt.

A Lakers legjobb dobói: Bryant 40, Gasol 26, Sessions 23.

A Warriors legjobb dobói: Lee 27, Thompson 18, Robinson 17, Jefferson 16.

Portland Trail Blazers-Minnesota Timberwolves 119-106

Az északi rangadón a Trail Blazers végig vezetve húzta be a győzelmet a rengeteg sérült nélkül kiálló Wolves ellen – egyúttal meg is előzte ellenfelét a táblázaton. A Blazersbe visszatért az All-Star LaMarcus Aldridge, aki új párjával, JJ Hicksonnal karöltve lelassította Kevin Love-ot. Ennyi most elég is volt, mert hiába dobott Love, Luke Ridnour és Derrick Williams is húsz pont felett, a kulcspillanatokban hibáztak, a kispadról pedig nem jöttek úgy a pontok, ahogy szoktak – éppen a sérültek hiánya miatt.

A Trail Blazers legjobb dobói: Aldridge 26, Batum 24, W. Matthews 18, Hickson 15.

A Timberwolves legjobb dobói: Love 26, Williams-Ridnour 21, Ellington 12.

Houston Rockets-Indiana Pacers 102-104 – hosszabbítás után

A nap egyik legélvezetesebb meccsét hozta a két középcsapat összecsapása. Három negyed után annak ellenére a Rockets tűnt nyerőnek, hogy kezdő hátvédjei, Kyle Lowry és Kevin Martin még mindig nem játszhatnak – Goran Dragic és Courtney Lee azonban kiválóan helyettesítette őket. 10 ponttal vezetett ekkor a hazai csapat, ám a Pacers Danny Granger nagyszerű játékára alapozva nem csak kiegyenlített, de a Rocketsnak kellett kapaszkodnia a végén az egyenlítésért. A ráadásban gyorsan elhúzott a Pacers, a végén azonban volt még egy dobása a Rocketsnak – ám azt a mezőny legjobbja, Granger blokkolta, fontos győzelemhez segítve ezzel csapatát, egyúttal tovább kavarva a Nyugati Főcsoport állását.

A Rockets legjobb dobói: Dragic 22, Lee 20, C. Parsons 14.

A Pacers legjobb dobói: Granger 32, Hibbert 15, West 12.

Phoenix Suns-New Orleans Hornets 92-75

A továbbra is több játékosát nélkülöző, fáradt Hornets elég harmatos támadójátékot mutatott be a találkozón. Igaz a vendéglátókat sem lehet agyondicsérni, mivel a két együttes összesen 37 eladott labdával büszkélkedhetett (19-18)! Nash jól mozgatta a Sunst, tömte a társait jobbnál jobb labdákkal, így jutott el 14 gólpasszig, mindössze 3 eladott labda ellenében. Hornetsben nem volt kiemelkedő teljesítmény, így nem csoda a nagyon sima, 17 pontos zakó.

A Suns legjobb dobói: Dudley 21, S. Brown 16, Frye 14

A Hornets legjobb dobói: Belinelli - Smith 14-14, Jack 13

Toronto Raptors-Washington Wizards 99-92

A sérült Nené nélkül vágott neki a Wizards az esti találkozónak, ám az őt helyettesítő francia Seraphin ismét bizonyította, hogy lehet rá számítani - akárcsak a bőséges játéklehetőséghez jutó Veselyre. A hazaiak spanyol - olasz duója azonban ezen az estén úgy gondolta, hogy jobb lesz győzelemmel kiszolgálni a közönséget. Calderon és Bargnani vezetésével végig előnyben volt és magabiztosan nyert a Raptors.

A Raptors legjobb dobói: Bargnani 18, Calderon - DeRozan 15-15

A Wizards legjobb dobói: Crawford 18, Seraphin 16, Singleton 15

A nap hősei: a Boston Celtics. A régi játékukat idézve gyalulták le a Miami Heatet, a zöldeknek egyszerűen nem volt gyenge pontja – holott egyik legjobbjuk, Ray Allen sérült, és jelenleg a kispadjuk messze van még a közepestől is.

A nap lúzere: Josh McRoberts. A Lakers cseréje Andrew Bynum sima lepattanó-szerzésénél érthetetlenül aláállt csapattársának, amivel kis híján súlyos sérülést okozott. A fiatal center előző két térdszalagszakadása kísértetiesen hasonló körülmények között következett be.