Új arc nyugat élén

Divíziórangadót játszottak hajnalban Oklahomában, ahol a helyi Thunder fogadta a Portland TrailBlazers alakulatát. Nemcsak a csoport, de az egész nyugati konferencia két legjobb mérlegével rendelkező gárda csapott össze, hiszen a hazaiak 4-1-gyel ültek a trónon, míg a vendégek 3-1-gyel érkeztek ehhez a találkozóhoz. Érdekesség, hogy 1-1 vereségüket mindketten a legutóbbi meccsükön szenvedték el, jó kérdés volt tehát, hogy a magabiztos kezdést követően melyik az az együttes, amelyik picit visszasüllyed a középszerűségbe.

Oklahoma City Thunder - Portland TrailBlazers 93 - 103 (26-21, 27-30, 21-27, 15-19)

A Thundernél hiányzott a kezdőcsapatból Thabo Sefolosha, helyét a kezdőben James Harden vette át, mint később kiderül, elég komoly teljesítménnyel. A kezdés a hazaiaknak sikerült jobban. Gyors kosárváltások és 7-6-os vendég vezetés után ők léptek el és egy állandó, 4-6 pontos előnyt építettek ki a nyitó negyed nagy részére. Az ihletett formában játszó LaMarcus Aldridge révén ugyan feljöttek a vendégek kicsit több, mint három perccel az első 12 perc vége előtt, de a rajtgépből tökéletesen elinduló Nick Collisonnak köszönhetően 26-21-gyel zárult ez a szakasz. A csereerőcsatár több lehetőséget kapott, mint szokott, mert Serge Ibakára három perc alatt ráfújták a két faultot, így ő hamar a cserepadon találta magát. Ezt Collison ki is használta, az első negyed után már 6 pont és 6 pattanó szerepelt a neve mellett. Mellette a nagy hármas, a Durant-Westbrook-Harden trió húzta a szekeret, ahogy az már természetes, mindhárman legalább 5 dobott ponttal álltak (Westbrook 6 pont, 3 gólpassz). A túloldal egyszemélyes hadsereg volt még ekkor, Aldridge 11 ponttal és 3 lepattanóval tartotta életben övéit.

A második negyed sem mutatott sokkal másabb képet. Előbb Wesley Matthews rámolt be hat pontot, és Jamal Crawford is helyére rakott két mezőnykosarat (ennyi volt neki összesen az egész találkozón), de a túloldalról mindig érkezett válasz, 2-6 pont között mozgott végig a különbség és egyetlen egyszer sem sikerült a vendégeknek egyenlíteniük. A Thundernél Harden óriásit játszott ekkor és a negyed derekán visszatérő Durant is szorgosan gyűjtötte a pontokat, Ibaka pedig 6 ponttal büntette az ellenfelet. A Blazersnél Aldridge továbbra is kiugró formában játszott (19 pont a félidőben), de mivel sokkal több segítséget kapott ebben a negyedben, így a nagyszünet előtti négy, megválaszolatlanul hagyott pontja azt jelentette, hogy 53-51-gyel zárták a felek a félidőt, mindössze két egységgel voltak már csak lemaradva a feketében játszó vendégek.

Fordulás után azonnal változott a meccs összképe, ugyanis Gerald Wallace előbb egyenlített, majd Matthews révén át is vette a vezetést a Portland és innentől kezdve a hazaiak futottak az eredmény után, fordult a kocka. Az sem elhanyagolható, hogy folytatódott a második negyed tendenciája, a vendégeknél nem nagyon lehetett kiemelni senkit, minden pályára lépő hozzátett egy keveset abból, amit tud, míg a fehérben játszó Oklahoma oldalán szinte csak Harden volt az, aki megfelelően teljesített. Durant elképesztően gyengén dobott ekkor, mindössze egy hármasa volt ebben a szakaszban, amivel hét perc játék után ugyan egyenlített a Thunder (66-66), de itt kaptak egy 8-1-es rohanást, ami az első komolyabb ellépési kísérlet volt a Blazers részéről. Westbrook öt, negyed végi pontja nagyon kellett, hogy ne dőljön el ekkor a találkozó (74-78 lett a negyed vége), de ekkor már látszott, hogy egyértelműen jobban játszanak Nate McMillan fiai. Bár ez már igazi csapatmunka volt, Aldridge tovább folytatta menetelését, 27 ponttal zárta az első 36 percet.

A záró játékrész elején Crawford három büntetőjére Eric Maynor és Harden ugyan még válaszoltak, ám 79-81-nél látták utoljára jól a vendégek hátát. Felton és Nic Batum triplájára mindössze egy Durant válasz érkezett és majdnem négy percig egyetlen árva büntetőt tudtak bedobni a hazaiak, a differencia a záró negyed közepére elérte a 10 pontot. Westbrook kétségbeesetten megpróbálta még visszahozni az övéit, de reménytelen volt a helyzete, a legkisebb különbség hét egység volt a két gárda között ezután és a végén a büntetőkkel sem volt gondja a Blazersnek, 93-103 arányban diadalmaskodtak. A piros-fekete-fehérek nagyon egységesek, ma is kiemelkedett ugyan Aldridge, de nagyon sok segítséget kapott és van még bennük tartalék bőven, azt hiszem, ideje őket nagyon komolyan venni mindenkinek, vezetik is nyugatot 4-1-es mérlegükkel. A túloldalon Westbrook egyre inkább kezd kosárlabdázóra hasonlítani, igaz, ma James Harden volt magasan a legjobb emberük. Durantnek ki kell pihennie magát, mert ez édeskevés tőle, a kiegészítő emberektől pedig több kell, nem függhetnek ennyire három ember pontjaitól.

Thunder: Harden (23 pont, 6 gólpassz, 4 pattanó, 3 szerzet labda, 3 eladott labda), Westbrook (22 pont, 8 gólpassz, 6 pattanó, 3 eladott labda), Durant (19 pont, 8/26 mezőnyből, 1/7 triplából, 3 eladott labda)

Blazers: Aldridge (30 pont, 8 pattanó, 4 eladott labda), Matthews (16 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda, 3 eladott labda), Wallace (13 pont, 10 pattanó, 4/14 mezőnyből), Felton (12 pont, 7 gólpassz), Batum (12 pont, 7 pattanó)