Újabb atlantai hőstett

Az észak-amerikai profi kosárlabda ligában mára virradóra 7 találkozó szerepelt a programban. Azzal együtt, hogy talán a szokásosnál nyugisabb játéknapon vagyunk túl, így is láttunk pár igazi klasszikus hőstettet. Dirk Nowitzki fájós háttal lett csapata megmentője, mivel 40 pontos idénycsúcsot hintett, Josh Smith pedig az Atlanta Hawks szekerét tolta be a célba az Oklahoma City Thunder ellen egy 30 pontos, 12 lepattanós dupla duplával. Nézzük, milyen további események történtek még az éjjel, hiszen Kevin Love majdnem hibátlan extráját még meg sem említettük!

Atlanta Hawks – Oklahoma City Thunder 97 – 90

Úgy látszik, extrán spanolja az Atlantát, ha kénytelen erősen tartalékos felállásban játszani. A ligaelső Thundert Al Horford, Joe Johnson és Willie Green nélkül fogadták a hazaiak, majd pár perc múlva Tracy McGrady is megsérült, de az emberek fogyásával egy időben jött meg a Hawks harci kedve, s a 30 pontos Josh Smith főszereplésével (30 pont, 12 lepattanó) sikerült is két vállra fektetni az OKC-t, mely szépen feljött a harmadik negyedben, ám a záró etapban szokatlanul gyenge játékot hozott Scott Brooks csapata, gyakorlatilag mindent elrontottak támadásban, Durant sem tudott konzisztensen betalálni, Westbrook pedig mondhatni, el is tűnt a parkettről. Az esti performanszára egy hatalmas zsákolással tette fel a koronát Smith, Serge Ibakát húzta át úgy, hogy csak zengett utána a lelátó. Zsinórban hét siker után bukott egyet az Oklahoma City.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 30, Teague 16, Pachulia, Hinrich 10-10

A Thunder legjobb dobói: Durant 35, Westbrook 25, Harden, Ibaka 10-10

Portland Trail Blazers – Minnesota Timberwolves 110 – 122

Valami nagyon nem stimmel Portlandben, hiszen az év elején mutatott magabiztos játék immáron tovaszállt és a Minnesota ellen elszenvedett otthoni zakó után már negatív mérleggel áll az oregoni alakulat. Mióta Nate McMillan mester felforgatta a kezdőjét, képtelen egyenletesen teljesíteni a Blazers, ezen az estén pedig három bőven átlagon felüli produkció is akadt a vendéglátóknál, csak éppen Cambynek sérülés miatt hosszú perceket kellett kihagynia, Aldridge gyengélkedett (14 pont, 7 lepattanó) és ki is pontozódott, Felton pedig gyakorlatilag elfelejtett kosarazni, mióta a szakvezetés csak a kispadról állítja őt be (2 pont, 4 gólpassz).

A vendégeknél az oregoni gyökerekkel rendelkező Kevin Love eladott labda nélkül ért el 42 pontot és 10 lepattanót, közte 8-ból 5 bedobott triplával, Ricky Rubio pedig csak az első negyedben(!) jutott el 10 gólpasszig, amit még megtoldott 2-vel a folytatásban. A jolly joker viszont az egykori Balzers játékos, Martell Webster volt, aki 21 ponttal, 8 lepattanóval és 2 blokkal szállt be a kispadról.

A Blazers legjobb dobói: Batum 29, G. Wallace 25, Ja. Crawford 23

A Timberwolves legjobb dobói: Love 42, Webster 21, Derrick Williams 15

Dallas Mavericks – Utah Jazz 102 – 96

A négy meccs óta nyerni képtelen Mavericks ma úgy állt oda a Jazz elleni derbihez, hogy nem lehet számára más elfogadható eredmény, csakis a magabiztos győzelem. A Lamar Odommal kiegészülő Dallas elsősorban a 40 pontos idénycsúcsot repesztő Dirk Nowitzkinak köszönhette, a folyamatos előnyt, ami a harmadik játékrész végén már majd 20 egységnyi is volt, akkor kapcsolt rá igazán a 22-ig jutó Jason Terry. Ám a Utah visszajött egy 15 – 2-es szakasszal, viszont a német bedobó időben ritmust váltott, s 10 záró etapbeli pontjával simán lehozta a végjátékot is a texasiaknak.

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 40, Terry 22, V. Carter, Odom 9-9

A Jazz legjobb dobói: Millsap 24, Favors 14, Miller 13

Washington Wizards – Cleveland Cavaliers 101 – 98

Jó kis meccset játszott egymással a Wizards és a Caveliers, maga a derbi főként az utóbbi két esztendő 1/1-es draftoltjai, azaz John Wall és Kyrie Irving miatt lehetett előzetesen egy érdekes párosítás. Nos, a legutóbb rosszullét miatt nem játszó idei top újonc vitte is szépen a hátán a vendégeket, de kissé elfáradt a negyedik negyed közepére a Cleveland, melynek legjobb dobója egy ex-washingtoni lett, nevezetesen a 29-et szóró és 9 pattanót megkaparintó Jamison. A hazai oldalon a 24-et szóró Wall mellett a 31-ig jutó Jordan Crawford volt leginkább elemében, ráadásul több fővárosi kiegésztőember is hasznosan produkált, így tovább tudta növelni győzelmei számát a Wizards.

A Wizards legjobb dobói: Jo. Crawford 31, Wall 24, Mason jr. 11

A Cavaliers legjobb dobói: Jamison 29, Irving 20, Hollins 15

Orlando Magic – Milwaukee Bucks 114 – 98

Sokáig tartotta magát a sérülések által tizedelt Bucks Orlandóban, de a nagyon kreatívan játszó Nelson, Turkoglu duó (10, illetve 9 gólpassz), valamint a palánk közelében most is megállíthatatlan Dwight Howard (28 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda) vezetésével a floridaiak a negyedik etapban leiskolázták Scott Skiles tanítványait. A 27 triplakísérletéből 14-et értékesítő Magic végre élesen kosárlabdázott, s kihozta magából szinte minden alapember, amire valójában képes. A Milwaukee Brandon Jennings 27 pontjával igyekezett állni a sarat, de Ilyasova (18 pont, 7 lepattanó) újabb jó produkciója ellenére is súlytalan volt a palánk alatt a Bucks, 46 – 33-ra hozta a pattanócsatát az Orlando.

A Magic legjobb dobói: D. Howard 28, J. Richardson 18, Turkoglu, R. Andreson 16-16

A Bucks legjobb dobói: Jennings 27, Ilyasova 18, Delfino 10

Memphis Grizzlies – Detroit Pistons 100 – 83

A félidőben még egyetlen pontocskával vezetett, sőt, még a negyedik negyednek is győzelmi sansszal ment neki a 20 pontos Stuckey húzta Pistons, majd a Randolph nélküli Grizzlies megrázta magát és OJ Mayo egy 10 – 0-s futást vezényelt a játékrész közepén, amivel eldőlt a meccs. A hazaiak utána majdnem elérték a 20-as differenciát, pályán sem volt a Detroit az utolsó etap második felében, de végül a 14 pontos és 11 lepattanós Monroe, illetve társai megúszták a megalázóan nagy verést, ami azért a mérkőzés egészében nagyon nem volt benne. Zsinórban négynél tart a Memphis és lépked felfelé a táblázaton.

A Grizzlies legjobb dobói: Mayo, M. Gasol 17-17, Speights 16

A Pistons legjobb dobói: Stuckey 20, Knight 15, Monroe 14

New Orleans Hornets – Indiana Pacers 84 – 102

A Pacers is egy nagy rohammal döntötte el a találkozót, méghozzá a második negyed végén futottak egy 21 – 4-es etapot Grangerék, onnantól pedig már nem jött vissza látótávolságon belülre az addig is hátrányban lévő Hornets. A hazaiaknál továbbra is hiányzott az alapcsapat nagy része (Gordon, Landry, Okafor, Ariza, Smith), a keletieknél pedig már George Hill is hadra fogható volt, igencsak szétesett erre a találkozóra a mostanában dicséretesen küzdő Hornets. David West 14 pontos, 13 lepattanós dupla duplával köszönt be egykori szurkolóinak, először játszott vendégként New Orleansban a nagyember, éppen a szintén a pályáját a Hornets színeiben kezdő Collison követte őt a dobólistán 13 ponttal. A másik oldalon is egy olyan játékos lett a legeredményesebb, aki egykoron a mai rivális mezét viselte, Jack 18 egységig jutott, de nem tudott most igazán jó vezér lenni.

A Hornets legjobb dobói: Jack 18, Belinelli 15, S. Jones 12

A Pacers legjobb dobói: Granger 20, Da. West 14, D. Collison 13

A nap hőse: Megosztjuk a napi díjunkat a fájós háttal 40 pontot szóró Dirk Nowitzki és a 30 pontos, 12 lepattanós, hihetetlenül energikusan játszó Josh Smith között. Mindketten órási szerepet játszottak a Dallas, illetve az Atlanta győzelmének megszerzésében.

A nap lúzere: Az Oklahoma City Thunder, mely pokolian rossz játékkal jött ki a negyedik negyedre a nagyon tartalékos Hawks otthonában és ennek megfelelően el is bukott Atlantában.