Valanciunas sikeres otthoni debütálása

Hét találkozót rendeztek ma hajnalban az NBA előszezonjában. A Toronto a Detroitnak, az Indiana pedig a Minnesotának vágott vissza pár nappal korábbi vereségéért. Az eddig pocsékul teljesítő Cavs megpróbálta a lehetetlent, de nem sikerült elbukniuk egy többször is megnyert meccset a Chicago ellen. Tovább tart a Denver és a Utah jó sorozata, előbbi a San Antoniot, utóbbi pedig az Oklahomát verte el. A Houstonhoz az eddig 3-0-lal álló Hornets érkezett, a vége sima +20 lett a hazaiaknak. A nap utolsó meccsén pedig a Phoenix fogadta LaMarcus Aldridge-ékat, és elég simán diadalmaskodtak.

Toronto Raptors - Detroit Pistons 82-75

A két nappal ezelőtti Detroit - Toronto meccs visszavágóját láthatta ezúttal a kanadai publikum. Végig kiélezett, szoros meccsen az elején a Pistons húzott el, ám a második negyedben a Raptors a cseréinek köszönhetően megfordította a találkozót. A harmadik negyedben aztán újra egálra zárkózott a vendég alakulat, ám a negyedik felvonás a hazaiaké volt, ha nem is magabiztosan, de a végjátékban higgadtan játszottak és végül behúzták az összecsapást. Mindkét oldal pocsékul dobott (a Toronto 39%-os mezőny-, illetve 29%-os triplamutatója mindkét kategóriában a jobbik számot mutatta), igaz, a Raptors 21/22-vel büntetőzött, de nagyon sok eladott labda is volt (18-23). A vendégeknél mindenki gyengén dobott, talán csak az ukrán Kravcov dicsérhető, de 10 pontja mellett ő is eladott négy labdát (Andre Drummond alig 5 percet játszott). A túloldalon Jonas Valanciunas kezdett és játszott is majdnem fél órát, 11 pont, 8 pattanó nem rossz, ráadásul ahogy edzője, Dwayne Casey nyilatkozta, sokkal többet tesz hozzá a játékhoz, mint a mérhető adatok. Mellette Ed Davis nagy meccse volt ez (12 pont, 6 pattanó), és bár John Lucasnak ezúttal nem ment a dobás (3/10 mezőnyből), 8 gólpassz így is fűződik a nevéhez.

Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves 96-91

Szintén egy visszavágót játszottak Indianában, ahol a Pacers fogadta a Timberwolvest. Egál első negyedet követően a Wolves a padjának köszönhetően egy 10 pontos előnyt alakított ki a félidőre. Fordulás után többször is feljött a hazai alakulat, de a negyed vége megint jobban sikerült a vendégeknek, még mindig volt egy 7 pontos fórjuk, amit viszont nem tudtak megtartani a végjátékban, végül győzött az Indiana. A hazaiaknál nem játszott Danny Granger és Roy Hibbert sem, távollétükben a Paul George (19 pont, 6 pattanó) - Ian Mahimni (17 pont, 8 pattanó) párosra épített Frank Vogel vezetőedző, azonban nagyon jó volt a Granger helyét megkapó Gerald Green (18 pont, 6 pattanó) és a DJ Augustin cseréjeként pályára lépő Ben Hansbrough (10 pont, 7 gólpassz) is. A túloldalon Andrej Kirilenko nem kapott most lehetőséget, Derrick Williams kezdett a helyén, és ha már ott volt, meg is hálálta 25 ponttal (igaz, játszott is 38 percet). A többi kezdő alig egy negyedet töltött a pályán, nem is lehet nagyon kiemelni senki mást, a padról Chase Budinger (14 pont) és Dante Cunningham (5 pont, 8 pattanó, 6 blokk, 3 gólpassz, 2 labdaszerzés) dicsérhető.

Chicago Bulls - Cleveland Cavaliers 86-83

Chicagóban, de ezúttal az Illinois egyetem parkettján lépett pályára a Bulls, akik az eddig gyengén muzsikáló Cavalierst fogadták. Az már a találkozó elején világosság vált, hogy ezúttal jóval jobban pörögnek a vendégek, mint korábbi előszezon meccseiken, a hazaiak viszont borzasztóan gyengék voltak, ezúttal is a kispad volt az, amelyik a nagyobb hátrány összeszedte, igaz, ebben a kezdők sem jeleskedtek, ráadásul a Bulls mindkét ötöse gyengén támadott és még gyengébben védekezett, így a félidőre 52-29 volt az állás. Fordulás után aztán egy 14-0-ás rohanásnak köszönhetően zárkózott Tom Thibodeau legénysége, a harmadik negyed végére pedig szinte teljesen el is tüntették a különbséget, egál összecsapás volt innentől a meccs. A felzárkózás azonban kivette a Chicago erejét, a cserék megint nem tudtak érdemben hozzátenni a találkozóhoz, így bő két perccel a vége előtt megint 10-zel ment a Cavs. Az utolsó fél perc komikusra sikeredett, a vendégek háromszor is képtelenek voltak áthozni a labdát a félpályán, Vlagyimir Radmanovics poszterre tette Tyler Zellert, szóval kicsit olyan volt, mintha egy másik világban járnánk. A végén aztán a Bulls kétszer is elpuskázta az egyenlítési esélyét, nyert a Cleveland. Ma végre Dion Waiters (18 pont) mutatott valamit, de Tyler Zeller (10 pont) és Luke Harangody (9 pont) is a jobbak közé tartoztak, a másik oldalon Kirk Hinrich (14 pont, 8 gólpassz) volt kiemelkedő, de a pad Taj Gibsont (12 pont, 7 pattanó) leszámítva értékelhetetlen egyelőre.

Houston Rockets - New Orleans Hornets 95-75

Houstonba az eddig hibátlan Hornets látogatott. Az első félidőben még jól tartották magukat a tartalékos vendégek, csak az utolsó 1-2 percben tudott nagyobb különbséget kiépíteni a hazai együttes, ám a harmadik negyedben kiütést láthatott a kilátogató nagyérdemű, a vége pedig sima húszas lett Kevin McHale-éknek. Monty Williams nem sokat gondolkodott ma a cseréken, összesen 9 embert küldött pályára, ami egy előszezon meccsen több mint meglepő. Eric Gordon a térde miatt, Anthony Davis pedig lágyéksérülés okán hagyta ki ezt a meccset, Al-Farouq Aminu (16 pont) és Robin Lopez (11 pont, 8 pattanó) mellett az idei második körös draftee, Darius Miller (10 pont) volt a legjobb. A texasiaknál Jeremy Lamb lába fájt, ezért nem lépett parkettre, a többiek viszont igen jól teljesítettek. Kevin Martin (17 pont) továbbra is kiváló formában, de jó meccse volt a többi kezdőnek és Donatas Motiejunasnak (13 pont) is.

San Antonio Spurs - Denver Nuggets 91-97

Texasba látogatott a coloradói alakulat, és ha már ott voltak, el is hozták a győzelmet. A mérkőzést még jobban kezdték a hazaiak, ám szépen kapaszkodtak a vendégek, sőt, vezettek is már a második negyedben, a félidő vége egál lett. A harmadik negyedben már több mint 10 pontos fórt is kiépítettek maguknak Iguodaláék, de a felvonás vége megint a hazaiaké lett, mindössze három pontos fórral fordulhatott George Karl együttes az utolsó játékrésze. Itt azonban megint jóval jobban kezdtek ellenfelüknél, és bár a végén csak 6 lett közte, ennél jóval nyugodtabb, simább volt az összecsapás zárása. A Nuggetsnél André Miller és Wilson Chandler nem játszottak, a többiek közül Corey Brewer (24 pont) és Danilo Gallinari (19 pont) voltak a legeredményesebbek. A Spurs ezúttal sem izgulta túl az előszezont, Gregg Popovich 14 embernek adott lehetőséget, akik közül Tim Duncan (21 pont) és Gary Neal (19 pont) voltak a legjobbak. A Denver lepattanózásának és jobb dobószázalékának köszönheti a sikert, de büntetőzésükön van még mit javítani (19/32).

Utah Jazz - Oklahoma City Thunder 97-81

Mormonföldre látogattak Kevin Duranték, ahol a helyi Jazz fogadta őket. A hazaiak sokkal jobban kezdték a találkozót, támadásban nagyon folyékonyan ment a labda, így még ha védekezésben nem is teljesítettek kiemelkedően, megnyugtató előnyt építettek ki maguknak az első 12 perc során. Ezt a fórt tartották a második felvonás nagy részében, ám a nagyszünet előtt kissé zárkózni látszott a vendég alakulat. Ideig-óráig mindössze, mivel a fordulást követően, megint a Utah kezdte jobb a félidőt, ebben a periódusban el is döntötték az összecsapást a maguk javára, a negyedik negyed már csak formalitás volt. A Thundernél nem játszott sem Russell Westbrook, sem Kendrick Perkins, sem Thabo Sefolosha, sem James Harden, így nem is meglepő a nagy arányú zakó. A "maradékból" Perry Jones III (14 pont) volt a legponterősebb, de Cole Aldrich-nak (11 pont, 10 pattanó, 3 blokk, 3 labdaszerzés) is jó meccse volt. A túloldalon Paul Millsap, Earl Watson és Jamaal Tinsley hiányoztak, ám ez alig látszódott meg csapatukon, Mo Williams 15 egységgel volt a legjobb, de Enes Kanter is bontogatja szárnyait, ma 12 pont mellett 12 pattanót tett be a közösbe.

Phoenix Suns - Portland TrailBlazers 104-93

Arizonában találkozott egymással két, a tavalyi évhez képest nagyban átalakuló együttes. A hazaiak nem nagyon hagytak kétséget afelől, hogy ma este ők a jobbak, rögtön az első negyedben 13 pontos előnyt harcoltak ki maguknak, és hiába szedett le ebből 6-ot a Blazers a második felvonásban, a szünet után ismét a Phoenix-é volt a kezdeményezés, 15 egységnyi fórjuk azt jelentette, hogy az utolsó negyedben túl sok izgulni való már nem akadt a gyengén játszó portlandiekkel szemben. A dobószázalékok közti óriási különbséget (51.1 vs. 38.6% mezőnyből, 50 vs. 27.6% triplából) még nem is tükrözi a végeredmény, ennél jóval simább is lehetett volna, a vendégek ma egy óceánba is alig találtak volna be. A Sunsnál Jermaine O'Neal nem játszott, de a szokásos csapatjáték megvolt, nyolcan dobtak legalább 8 pontot és a legeredményesebb játékos, Markieff Morris is csak 14-et. A túloldalon Meyers Leonardon (14 pont, 8 pattanó) kívül nem igazán lehet senkit sem dicsérni, hiába dobott 15 pontot Damien Lillard és LaMarcus Aldridge is, mindketten pocsék százalékkal hozták ezt össze.