Várt és nem várt nagy csaták estéje

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában 9 mérkőzés került terítékre a legutóbbi játéknapon. Voltak itt várt és előre nem igazán feltételezett nagy csaták, de olyan rangadó is, mely végül csak a nevében volt küzdelmes, mivel a Bulls végtelenül simán gyalulta le a Pacerst. A két legpikánsabb ütközet Kevin Love és Blake Griffin összecsapása, valamint a régóta hiányzó ászaival kiegészülő Nuggets és az igencsak feljövőben lévő Kings derbije volt ezen az estén. Az előbbiről már olvashattatok a Nap Meccse rovatban, most nézzük, hogyan alakultak a további mérkőzések!

Denver Nuggets–Sacramento Kings 119–116 – hosszabbítás után

Többen is életük legjobbját nyújtották azon a derbin, melyen főleg azért sem vártunk túl nagy csatát, mert a hazaiaknál hosszú idő után visszatérhetett a Gallinari – Nené páros. Ám ez a Kings egyre masszívabb és stabilabb, most ráadásul simán nyerhetett volna a Thornton – Evans páros vezette vendég gárda, ha 4 egységnyi fórnál előbb nem engedi triplát dobni a karriercsúcsot elérő (32 pont) Afflalót, majd két jó Kings büntetőt követően Thornton nem faultolja őt a dudaszó pillanatában hármaskísérlet közben... Afflalo keze nem remegett meg, így hosszabbításra mentette a találkozót, majd a 16 pontja mellett 13 gólpasszt is kiosztó Ty Lawson szórt be egy távolit az utolsó pillanatokban, amire már nem tudott válaszolni Garcia. Nyögvenyelős, de mégis lélekemelő győzelmet aratott a Nuggets, melyben az újonc Faried is óriási munkát végzett a siker érdekében, 20 ponttal, 12 lepattanóval és 2 blokkal zárt élete legjobbjának estéjén.

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 32, Faried 20, Lawson 16

A Kings legjobb dobói: M. Thornton, T. Evans 27-27, Salmons 14

Oklahoma City Thunder–Dallas Mavericks 95–91

Ha van két olyan csapat, mely betéve ismeri egymást, akkor az a Thunder és a Dallas, hiszen ez a két gárda játszotta tavaly egymás ellen a Konferencia Döntőt, majd az előszezonban is őket párosították össze egy oda-vissza túrára, majd az alapszakaszban is immáron negyedszer csaptak össze... Volt már nagyobb csapat is köztük idén, de azért a mai után sem fog panaszkodni senki sem. A Haywoodot sérülés miatt korán elveszítő címvédő bajban volt centerben, mivel a mostanában első csereként érkező Brandan Wright sem volt hadra fogható, de amint Nowitzki elkezdett termelni a második félidőben, egyre közelebb férkőztek Rick Carlisle mester tanítványai. A végjátékban maradt a hazai fór, bár Serge Ibaka (8 pont, 7 lepattanó, 6 blokk) büntetői előtt már egyszer vezetett a Mavericks. A kongói-spanyol viszont nem hibázott, így visszakerült az előny a vendéglátókhoz és az alapfelállás már nem is változott, mivel Terry minden kísérlete hamvába holt a túloldalon.

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 24, Durant 22, Harden 16

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 27, Terry 18, Mahinmi 13

Toronto Raptors–Orlando Magic 88–92

Megizzadt a győzelemért az Orlando is, Howardék mentségére szóljon, hogy ők legalább idegenben játszottak ezen az estén. A center egyébként igazi vezér volt a maga 36 pontos, 13 lepattanós dupla duplájával, Ryan Anderson pedig 19 ponttal és 13 lepattanóval segített be társának, a végjátékban pedig JJ Redick triplája, majd két jó büntetője döntötte el a találkozót, melyet megérdemelten nyert meg a floridai alakulat. A hazaiak a 23 pontos DeRozan vezetésével igyekeztek megnehezíteni a Magic dolgát, de a végén már nem tudták tartani a lépést a precíz vendégekkel.

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 23, Barbosa 15, Jam. Johnson 13

A Magic legjobb dobói: D. Howard 36, R. Anderson 19, Redick 13

Milwaukee Bucks–Philadelphia 76ers 97–93

Annak dacára, hogy a vendégek kezdőötöse borzasztóan gyenge napot fogott ki, a Philadelphia sokáig vezetett Milwaukee-ban, ám jött egy 15 – 0-s roham a 33 pontos Jennings húzta hazaiaktól, így hirtelen nagyot fordult a világ. A 26-ot szóró Sixers-csereember, Lou Williams viszont úgy festett, hogy megmenti övéit, de a 25 pontos, 10 lepattanós Gooden és a 11 egysége mellé 18 lepattanót begyűjtő Ilyasova hatásos munkát végeztek a palánk alatt és nem igazán hagytak esélyt a vendégeknek, bár így is egy látszólag könnyű egyenlítési lehetőséget rontott el Williams.

A Bucks legjobb dobói: Jennings 33, Gooden 25, Ilyasova 11

A Sixers legjobb dobói: L. Williams 26, Iguodala 16, T. Young 14

Chicago Bulls–Indiana Pacers 92–72

Vártuk a nagy csatát a két jó formában lévő keleti élcsapattól, de egy 33 – 13-as harmadik negyeddel minden kérdést eldöntött a 18 támadólepattanót szedő Bulls. Írd és mondd 61 – 32(!) arányban nyerte meg a lepattanókért folytatott csatát a hazai alakulat, ezen felül 60 százalékkal triplázott, most nem lehetett ellenszer egy így játszó Thibodeau-legénység ellen. A 6 meccses győzelmi szériának ezzel vége az Indianánál, a 20-at szóró Deng fémjelezte Chicago pedig vezeti a ligát és a Keleti Konferenciát.

A Bulls legjobb dobói: Deng 20, Lucas, Rose 13-13

A Pacers legjobb dobói: Geroge 21, Ge. Hill 17, Granger 11

Cleveland Cavaliers–Utah Jazz 100–109

Talán sokan gondolták úgy, hogy az idegenben nem túl acélos Jazz elbukik Clevelandben, ahol ki van éhezve a győzelemre a hazai gárda, mely eddig látszólag nem a tankolást választotta, hanem inkább a tisztesebb helytállást. A 25 pontos, 13 lepattanós Al Jefferson vezette nyugatiak viszont hamar kinyilvánították győzelmi szándékukat, az első félidőben épített 14-es fórjuk pedig kitartott a lefújásig. A Utah győzelmének egyik kulcsa a régóta pocsékul tüzelő Hayward feltámadása volt, 23-at szórt az ifjonc a kispadról beállva. A 22-22 pontot szerző Irving és Jamison mellé most Gee (15 pont) és szokás szerint Sessions is fel tudott zárkózni, de a súlytalan palánk alatti játéknak (46 – 30 lett a lepattanócsata) vereség lett a vége.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving, Jamison 22-22, Gee 15

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 25, Hayward 23, J. Howard 14

Portland Trail Blazers–New Orleans Hornets 86–74

Kellett egy „felhozómeccs” a Portlandnek, miután az utóbbi hetekben a szekér nem éppen úgy futott, ahogy annak kellett volna. Raymond Felton visszakerült a kezdőbe, s ezt egy dupla duplával (11 pont, 10 gólpassz) hálálta meg, Nate McMillan számára tehát most vált nyilvánvalóvá, hogy Jamaal Crawford mindenre alkalmas, csak arra nem, hogy kontrollálja a játékot. A 19-et dobó Batum és a 16 pattanót megkaparintó Camby volt a két másik kulcsember, a túloldalon pedig senkitől nem jött az extra.

A Blazers legjobb dobói: Batum 19, G. Wallace 13, Matthews 12

A Hornets legjobb dobói: Belinelli 18, Kaman, Ayon 10-10

Washington Wizards–Golden State Warriors 100–120

Steph Curry (újabb) visszatérésének estéjén egy 40 – 24-es negyeddel adta meg az alaphangot a találkozónak a Warriors, mely alaposan elverte a fővárosaikat saját otthonukban. Hiába Young 25-ös perfromansza és Wall 20 pontos, 14 gólpasszos dupla duplája, védekezés nélkül sansza sem volt a hazaiaknak. Ellis 25 ponttal és 8 gólpasszal volt a hazaiak legjobbja, de a kispadról érkező Klay Thompson (18 pont, 5-ből 4 tripla), valamint a 17-ig jutó Udoh és a 12 ponttal visszatérő Curry is kiemelhető a vendégeknél David Lee 13 pontos, 10 lepattanós teljesítménye mellett.

A Wizards legjobb dobói: N. Young 25, Wall 20, Booker 14

A Warriors legjobb dobói: Ellis 25, K. Thompson 18, Udoh 17

A nap hőse: Arron Afflalo, aki előbb egy triplával visszahozta a reményt a Kings ellen, majd a rendes játékidő legvégén 3-ból 3 büntetőt tett a helyére, ezzel hosszabbításra mentve a derbit, amit végül meg is nyert a 32 pontos hátvéd vezette Nuggets.

A nap lúzere: Marcus Thornton egész egyszerűen elvesztette a meccset a Sacramentónak egyetlen mozdulattal: a nap hősét, Afflalót faultolta 3 egységnyi előnynél az utolsó pillanatban, onnantól jöhetett a hosszabbítás, amiben alulmaradt a Kings.