Vihar az űrben - UFO-k Oklahomában

Az észak-amerikai profi kosárlabda liga mai játéknapja nagyjából olyanra sikeredett, mintha valaki videó-játékkal játszotta volna le ezt a 10 mérkőzéses penzumot és kedvére alakíthatta volna az egyes találkozókat. Oklahoma Cityben egy hosszabbításos találkozó mellett olyan egyéni performanszok születtek, melyekre igazából jelzők sem nagyon léteznek, precedens nélküli, hogy egy összecsapáson belül jöjjön össze ugyanazon a csapaton belül egy 51 pontos, egy 40 pontos és egy tripla-duplás teljesítmény, pedig ez most megtörtént a Thunderrel, s ez hősies győzelmet is ért. Minnesotában és Clevelandben is sajátos körülmények között dőltek el a meccsek, nézzük is, hogy egészen pontosan mi is történt a mai játéknapon!

 


Oklahoma City Thunder–Denver Nuggets 124–118 - hosszabbítás után

Ez az a mérkőzés, ahol a statisztikát böngészve nem nagyon hinnénk a szemünknek, pedig Kevin Durant valóban 51 pontos karriercsúcsot ért el, Russell Westbrook tényleg szórt 40(!) pontot még emellett Serge Ibaka élete első tripla dupláját hozta össze úgy, hogy megint volt 10 dobásblokkolása 14 pont és 15 lepattanó mellett. A találkozó végén így is simán diadalmaskodhatott volna a Nuggets, ha higgadtabb, de több labdaeladásnak köszönhetően a hajrában 7, majd 5 egységnyi előnyt is leadott a 27 pontos Afflalo vezette coloradóiak, Durant pedig 4,4 másodperccel a rendes játékidő vége előtt egalizált, jöhetett a túlóra, ahol már a hazaiak domináltak és szépen be is húzták ezt a rangadót.

A Thunder legjobbjai: Durant 51, Westbrook 40, Ibaka 14

A Nuggets legjobb dobói: Afflalo 27, A. Miller 21, Lawson 17

 


 

Minnesota Timberwolves–Philadelphia 76ers 92–91

Ricky Rubio 22 pontos karriercsúcsot dobott, Kevin Love pedig 20 pontos, 15 lepattanós performansza mellett az utolsó tizedmásodpercben(!) harcolt ki két büntetőt mínusz 1-nél, és értékesítette is őket, így célba ért a Minnesota, begyűjtve egy újabb nagy skalpot. A vendégeknél a 20-ig jutó Jrue Holiday volt elsősorban kiemelkedő, a vereség így is csak a záró pillanatban jött a vendégek részéről.

A Timberwolves legjobb dobói: Rubio 22, Love 20, Pekovics 17

A 76ers legjobb dobói: Holiday 20, Iguodala, L. Williams 13-13

Cleveland Cavaliers–Sacramento Kings 93–92

Egy pont döntött Clevelandben is, egy olyan mérkőzés után, ahol a legutóbbi draftelső a legutolsó helyen (60.) kiválasztott újonccal nézhetett farkasszemet. Érdekesség, hogy Isaiah Thomas kezdőként 23 pontot, 8 lepattanót és 11 gólpasszt tudott felmutatni a szintén 23-ig jutó, de ennél jóval kevésbé hasznos Irving, azaz a top választott ellen. A végén mégis Irving örülhetett, ráadásul ő döntött, mivel Cousins 3 szekundummal a rendes játékidő vége előtt dobott kettese után azt hitte a Kings és Tyreke Evans, hogy maradt még egy felhasználható mezőnyfaultja a Sacramentónak, de valójában nem, 0,4 másodperccel a végső dudaszó előtt léphetett oda a vonalra Irving, aki nem hibázott, így győzelemre vezette a Cavalierst. A hazaiaknál ki kell emelnünk az idén 4-es cetlivel elkelő Tristan Thompsont is, aki eddigi legjobb NBA-meccsét játszotta, 15 pontos 12 lepattanós dupla dupla érkezett tőle.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 23, Jamison 21, T. Thompson 15

A Kings legjobb dobói: I. Thomas 23, M. Thornton 21, D. Cousins 19

New York Knicks–Dallas Mavericks 104–97

Most először nem tekintünk úgy Jeremy Lin egyébként fantasztikus egyéni produkciójára, mint bombasztikus meglepetésre, pedig a fiatal irányító talán ezen a derbin volt a legjobb eddig az álomszerű berobbanása óta. A címvédő Dallas ellen 28 pont és 14 gólpassz érkezett tőle, a még mindig Carmelo Anthony nélkül felálló New Yorkot újabb értékes győzelemhez segítette ezzel, sőt, újra 50 százalékon áll Mike D'Antoni legénysége  Az asszisztokban egyéni csúcsot döntő Lin több nagyon fontos triplát is értékesített a negyedik negyedben, ráadásul elképesztően jól mozgatta csapatát. JR Smith is bemutatkozhatott a kínai idényének lejárta után ebben az évadban az NBA-ben is, rögtön 15 ponttal segítette új csapatát, Tyson Chandler pedig egy 14 pontos, 10 lepattanós dupla duplával igyekezett bizonyítani volt klubja ellen. Hiába Nowitzki 34 pontja, ez az este megint Jeremy Linről és a Knicks felemelkedéséről szólt.

A Knicks legjobb dobói: Lin 28, JR Smith 15, Novak, Chandler 14-14

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 34, Marion 14, Terry 13

Miami Heat–Orlando Magic 90–78

Visszavágott legutóbbi vereségéért a 27 pontos Dwyane Wade húzta Heat a 12 pontos, 15 lepattanós dupla duplát produkáló Dwight Howard fémjelezte Orlandónak. James 25 egysége, 11 lepattanója és 8 gólpassza is említést érdemel, a Magic két ilyen teljesítménnyel szinte esélyt sem adott a rosszul kezdő vendégeknek, akiknél egyébként a 17-ig jutó Redick volt a legponterősebb, sok nagyon gyenge produkció született Stan Van Gundy csapatában, elég csak Turkoglu 1 ponttal zárt estéjére gondolnunk, Jason Richardson pedig pályára sem lépett sérülés miatt.

A Heat legjobb dobói: Wade 27, L. James 25, Haslem 10

A Magic legjobb dobói: Redick 17, D. Howard, G. Davis 12-12

Phoenix Suns–Los Angeles Lakers 102–90

Korán meglett a közte 20, a 21 pontja mellett 15 lepattanót is megkaparintó Marcin Gortat, valamint a 14 gólpasszt kiosztó Steve Nash gyorsan lerendezték Kobe Bryantet és a Lakerst. Bryant 32-őt szórt, s mellette a két nagyember, Gasol (17 pont, 12 lepattanó) és Bynum (16 pont, 10 lepattanó, 4 blokk) is dupla duplázott, de az arizonai csapatteljesítménnyel nem vehették fel a harcot a mai napon.

A Suns legjobb dobói: Dudley 25, Gortat 21, G. Hill 15

A Lakers legjobb dobói: Bryant 32, P. Gasol 17, A. Bnyum 16

New Jersey Nets–Milwaukee Bucks 85–92

Ersan Ilyasova nagy napján nem lehetett sansza a New Jerseynek hazai pályán, még úgy sem, hogy Brook Lopez visszatérhetett a pályára több hónapnyi kényszerpihenő után. A török nagyember - írd és mondd – 29 pontos, 25 lepattanós produkciót tett le az asztalra Andrew Bogut és Drew Gooder távollétében, mindkettő karriercsúcsnak számít az ő esetében. Deron Williams 26-ot szórt a hazaiaknál, de ez most nem segített.

A Nets legjobb dobói: Deron Williams 26, Morrow 17, Humphries 13

A Bucks legjobb dobói: Ilyasova 29, Jennings 17, Mbah a Moute 12

Houston Rockets–Utah Jazz 101–85

Talán a vártnál is simábban intézte el a Rockets a vendégeket a 32-őt szóró Kyle Lowry főszereplésével és Scola 26 egységével. Az első félidőben semmi gondja nem volt még a 23 pontja mellett 11 lepattanót szállító Jeffersonnak és társainak, de a texasiak emeltek a csapásszámon a nagyszünet után, a maradék két játékrészben pedig csupán egy 11 – 0-s roham érkezett a Utah-tól, amit leszámítva nem voltak igazán veszélyesek a hazai győzelemre Millsapék.

A Rockets legjobb dobói: Lowry 32, Scola 26, Kev. Martin 11

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 23, Millsap 22, R. Bell 11

Detroit Pistons–Boston Celtics 96–81

Nagyon úgy fest, hogy valami véget ért a Bostonnál, egyszerűen borzasztóan játszik a Celtics, mintha képtelenek lennének megfelelően felpörögni, illetve koncentrálni Doc Rivers tanítványai, akik a fegyelmezettség mintapéldáinak számítottak hosszú éveken keresztül. Ugyan Kevin Garnett hiánya nyilvánvalóan érződött, illetve Brandon Bass is nagyon kellett volna a palánkok alá, de ez sem lehet magyarázat arra, amit most produkált a Boston Detroitban. Rajon Rondót még ki is állították a második félidő derekán, valahol ott adhatta fel lélekben is a Celtics, így a 17 pontos, 10 lepattanós Greg Monroe győzelemre vezethette társait. Igencsak feljavulóban van a Pistons, bár még mindig fényévekre van Lawrence Frank legénysége a rájátszástól.

A Pistons legjobb dobói: Monroe 17, Stuckey 16, Jerebko, Prince 13-13

A Celtics legjobb dobói: Pierce 18, Wilcox 14, R. Allen 13

Indiana Pacers–Charlotte Bobcats 108–73

Újabb „felhozómeccset” játszhatott a Pacers, s ki is használta az alkalmat, hogy alaposan elverje a legutóbb 16-os vereségszériát megszakító Charlotte-ot. 44-gyel is ment már a 6 10 pont feletti performanszt felvonultató Indiana, a szép dupla duplát elérő Roy Hibbert (18 pont, 14 lepattanó) vendéglátók kedvükre dobálhatták a kosarakat, védekezésben pedig annyira nem kellett sokat kiadni magukból, miután a Bobcats teljesen elképzelés nélküli kosárlabdát játszott vendégként.

A Pacers legjobb dobói: Hibbert 18, Granger, Da. West 14-14

A Bobcats legjobb dobói: D. Brown 16, K. Walker 15, Maggette, D. White 10-10

 

A nap hőse: A Thunder triója, azaz Kevin Durant, Russell Westbrook és Serge Ibaka. Az 51 pontos idei ligacsúcs, a 40 egységnyi „segítség” és a tripla dupla 10 blokkal fűszerezve elképesztő performansz külön külön is, nemhogy egyazon mérkőzésen belül...

A nap lúzere: Tyreke Evans, aki azt hitte, büntetlenül faultolhatja Irvinget, de közben elvesztette csapatának a mérkőzést, hiszen az újonc 0,4 másodperccel a vége előtt mehetett büntetőzni egypontos hátrányban és nem is remegett meg a keze.

A játéknap legszebb jelenetei:

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus