Visszavágott a Clippers

Három mérkőzést játszottak ma az NBA-ben. Az első találkozón a Los Angeles Clippers a második kínai meccsen visszavágott a Miami Heatnek pár nappal korábban elszenvedett vereségéért. Ezt követően a texasi derbin a San Antonio Spurs egy látványos, pontgazdag összecsapáson verte a Houston Rockets gárdáját, a Memphis Grizzlies pedig hazai pályán gyenge első negyedet követően is magabiztosan tudott nyerni az Atlanta Hawks ellenében.

Miami Heat - Los Angeles Clippers 89-99

Ezúttal Sanghajban találkozott a két együttes a pár nappal ezelőtti pekingi meccset követően. A Chris Pault már igen, Chauncey Billupsot azonban még mindig nélkülöző Clippers ugyan újra hátrányba került a mérkőzés elején, ám az első 12 perc végét nagyon megnyomta a cseresor, így már ekkor is 10 egységgel mentek. A különbség folyamatosan nőtt ezt követően, a negyedik negyedben 19 pont is volt közte többször is, és bár innen még visszajött 6 pontra a Heat három perccel a vége előtt, közelebb már nem tudtak férkőzni, nyertek Vinny Del Negroék. A triplákat ugyan sokkal jobb értékesítette a Miami, de összességében a dobószázalékokat tekintve nagyon nagy fölénye volt Griffinéknek, és a lepattanózást is komoly különbséggel nyerték, így elbírták újfent pocsék büntetőzésüket és 23 eladott labdájukat is. DeAndre Jordan (18 pont, 9 pattanó) a meccs legeredményesebb játékosa lett, de ma is 2/6 a büntetővonalról, rajta kívül még Jamal Crawford (15 pont) és Griffin (11 pont, 10 pattanó) emelhető ki. A túloldalon Rodney Carney volt a legjobb (15 pont), James és Bosh (11-11 pont) követték.

Houston Rockets - San Antonio Spurs 107-116

Két texasi alakulat találkozott a Rockets pályáján. A vendégek rögtön a legelején magukhoz ragadták a kezdeményezést, elhúztak 11 ponttal, és gyakorlatilag az egész meccsen ebből a különbségből, gazdálkodtak. Mindössze egyszer, a harmadik negyed elején értek fel Jeremy Linék 3 pontra, de ekkor sem tudtak közelebb jönni, egyébként az összecsapás nagy részében 8-10 pontos hátrányban futottak ellenfelük után, a Spurs viszonylag simán húzta be a közönség számára szórakoztató találkozót. Wesley Witherspoon sokat tett azért, hogy Gregg Popovich-ék megtartsák, ma ő volt a legponterősebb 17 egységgel, de a padról érkező magasemberek is kitettek magukért, DeJuan Blair 16, míg Eddy Curry hibátlan mezőnyszázalékkal 10 pontot tett be a közösbe. A túloldalon Linnek ma nagyon nem ment 4 pontját 1/10-es mezőnymutatóval érte el, jó volt viszont újfent Donatas Motiejunas (16 pont, 8 pattanó) és Omer Asik (13 pont, 11 pattanó) is.

Memphis Grizzlies - Atlanta Hawks 110-102

Sokkal jobban kezdett a vendég Hawks Memphisben, többek között Anthony Morrow 11 első negyedben dobott pontjának köszönhetően 8 pontos fórt építettek ki maguknak az első negyedben. A különbség a második felvonásban ugyan elkezdett némileg fogyni, ám nem olyan ütemben, hogy ebből azonnali fordításra lehetett következtetni. Ami viszont nem történt meg a második 12 percben, az eljött a nagyszünetet követően, a Grizzlies teljesen átvette a játék irányítását, és a záró játékrészt megelőzően 8 ponttal már ők mentek. Az Atlanta nem adta fel, három pontra még feljöttek a végjátékban, de a hazaiak nem engedték már ki a győzelmet a kezükből. Mindkét oldalon jónak mondhatóak a dobószázalékok, a Memphis egy kicsit jobban és többet dobott (rá is és be is), jobban is pattanóztak, úgyhogy nem meglepő a sikerük. Heten jutottak el 10 pont fölé, közülük a legeredményesebbek Mike Conley Jr. (18 pont) és Marc Gasol (17 pont) voltak. A túloldalon Al Horford 13 egységgel már a legjobb tudott lenni.