Westbrook hiába villogott, zsinórban negyedszer bukott az OKC

Megint lyukas volt az OKC kezdője - szoros végjáték a Boston-Portlanden - cseresor hozta a Raptors újabb sikerét - Antetokounmpo megsérült.

Hiába Russell Westbrook és Paul George jó játéka, a Thunder ezúttal hazai pályán is kikapott a Lakerstől az észak-amerikai profi kosárlabda-liga (NBA) tegnap esti játéknapján. A Boston egy másodperccel a végső dudaszó előtt tudta legyűrni a Portlandet, simán győzött a Bucks Brooklynban, de Antetokounmpo rásérült fájós bokájára, a Toronto és a Charlotte is cseréinek köszönheti a győzelmét, a Knicks pedig újabb kellemetlen hazai vereséget szenvedett, ezúttal az Atlantától.

Visszajátszás c. videós rovatunk ezen a linken megtekinthető!

Boston Celtics - Portland Trail Blazers 97-96

Fordulatos meccs, fordulatos végjáték. Az első félidő a Portlandről szólt, Lillardék kiválóan védekeztek és limitálták az Irving-Morris párost nélkülöző Boston játékát, már az első negyedben tíz pont feletti előnybe kerültek, a nagyszünetben tizenhat volt közte. A fordulás után azonban feltámadt a Celtics és a hátrány jelentős részét eltüntette, majd a záró etap végén jött egy nagy roham Horfordéktól és úgy tűnt, hogy egy 11-0-s futással döntő előnybe kerültek két perccel a vége előtt. Erre azonban tudott még reagálni a Blazers, Lillard tarthatatlannak bizonyult, kiegyenlített, majd hét másodperccel a vége előtt egy 2+1-es játékkal vezetéshez juttatta csapatát. Korán örültek viszont a vendégek, mert volt még egy esélye a Bostonnak, ezt pedig ki is használta a keleti listavezető, Al Horford egy másodperccel az órán egy középtávolival megnyerte a meccset a vendéglátónak, így drámai csatában aratott győzelmet Brad Stevens alakulata.

Megvan a negyedik is. Nagy fegyvertény, hogy egy ilyen kiélezett derbit tudott behúzni a Celtics Irving nélkül, ezzel zsinórban negyedik sikerét aratta és továbbra is őrzi előnyét Kelet élén a Torontóval szemben. Akadtak gondok támadásban, az első félidőben több bedobott triplájuk volt Brownéknak, mint duplájuk, de a fordulás után már közelebbről is hatékonyabban dolgoztak, bár a festékben végül 40-22-re a Blazers nyert és Horfordék elsősorban a távoli dobásokkal fordítottak a végén. A vendégek zsinórban 17 meccs után először maradtak száz pont alatt és hiába vezettek szinte végig, hiába volt meg a clutch játék a pocsékul kezdő (1/11 mezőnyből, majd 5/8) Lillardtól, végül nem tudták legyűrni a Bostont, így sorozatban másodszor kaptak ki.

A Celtics legjobb dobói: Horford 22/6, Tatum 17/9, Brown 16/12
A Trail Blazers legjobb dobói: McCollum 22/9, Lillard 21/6, Harkless 19/15

Brooklyn Nets - Milwaukee Bucks 94-109

Sima győzelem, de van ok némi aggodalomra. Nem forgott veszélyben a Milwaukee sikere, az első percektől kezdve irányította a találkozót a vendégcsapat és már a nyitó játékrészt 14 ponttal nyerte meg - a nagyszünetben már húsz egység felett járt a különbség és bár volt egy nagy rohama a Netsnek, reális veszélyt nem tudott jelenteni ellenfelére. Főleg Eric Bledsoe (28 pont, 12/20 mezőnyből, 4 lepattanó, 6 gólpassz) volt elemében, de John Henson óriási dupla-duplája (19 pont, 18 lepattanó) is említést érdemel, ahogy a sérüléséből lábadozó Jabari Parker (17 perc, 11 pont) teljesítménye is - probléma viszont, hogy a bokájával szenvedő Antetokounmpo rásérült a gondot okozó testrészére és a negyedik negyedben kényszerből el kellett hagynia a parkettet. Ezzel együtt 50% felett dobott mezőnyből, 40% felett triplázott és 54-36-ra nyerte a lepattanózást a Milwaukee, magabiztos győzelmet aratott és készülhet a Knicks elleni találkozóra.

Részsikerek. A mérkőzéshez nem sok köze volt a Brooklynnak, de apró örömöket azért a hazaiak is találhattak ebben az estében: Jarrett Allen ismét hasznos volt kezdő centerként (27 perc, 14 pont, 7/11 mezőnyből, 7 lepattanó), Caris LeVert hozzátett a kispadról (15 pont, 6/7 mezőnyből), Spencer Dinwiddie-nek ugyan nem ültek a dobásai, de így is biztatóan mozgott (9 pont, 3/11 mezőnyből, 10 gólpassz, 3 labdaszerzés) és a harmadik negyedben volt bennük annyi tartás, hogy a teljes reménytelenségből visszakapaszkodtak látótávolságon belülre. Ezúttal viszont ennyi volt a maximum tőlük, szerda hajnalban fogadják a Houstont.

A Nets legjobb dobói: Carroll 15/9, LeVert 15, Allen 14
A Bucks legjobb dobói: Bledsoe 28/9, Henson 19, Antetokounmpo 16/3, Middleton 16/6

New York Knicks - Atlanta Hawks 96-99

Jobban bírta a végét a Hawks. Nem játszott igazán jól a vendégcsapat, de rendkívül mélynek bizonyult, mind az öt cserejátékosnak pozitív hatása volt a meccsre, ennek köszönhetően pedig egyrészt megnyerték a második és a negyedik negyedet, másrészt a végjátékot jobban oldották meg Mike Budenholzer tanítványai. Még az is belefért, hogy Dennis Schröder pocsék napot fogjon ki (10 pont, 2/16 mezőnyből), így is felül tudták múlni ellenfelüket a hajrában, az utolsó két percben Prince, Muscala és Bazemore is bevert egy-egy clutch triplát, az utolsót nyolc másodperccel a vége előtt, amellyel fordítani tudott az együttes, eközben a védekezésüket is sikerült kellően megkeményíteni. Összességében fegyelmezett játékkal tudtak nyerni idegenben, most pedig két pihenőnap után fogadják a Memphist.

Ennél jobban kell dobni, főleg otthon. Hiába villogott a Knicksnél Kristaps Porzingis (22 pont, 8 lepattanó, 4 labdaszerzés, 5 blokk), hiába tett mellé egy dupla-duplát Enes Kanter, hiába érkezett több jó teljesítmény is a kispadról, összeségében rémesen dobott a társaság, ez pedig végül a meccsbe került - nem is csak a 43,6%-os mezőnymutató a gond, hanem a csapatszinten bevert öt darab tripla és a mindössze 60%-os büntetőzés az, ami igazán fájó egy szoros küzdelemben. Ennek aztán megitták a levét, másfél perccel a vége előtt még öt ponttal vezettek, de innentől 0/4-et dobtak mezőnyből, 1/2-t a büntetővonaról és eladtak egy labdát is kulcspillanatban, a vérszegény támadójáték pedig hazai vereséget eredményezett.

A Knicks legjobb dobói: Porzingis 22/6, Burke 14/3, Jack 11/3, O'Quinn 11
A Hawks legjobb dobói: Bazemore 19/12, Muscala 15/9, Prince 13/9

Toronto Raptors - Memphis Grizzlies 101-86

A cseresor lehozta. A hazaiak kezdője finoman fogalmazva sem állt a helyzet magaslatán, DeRozan és Lowry együtt egy 9/25-ös mezőnymutatót hozott össze 4 gólpasszal, egyedül talán Valanciunas játszott elfogadhatóan (12 pont, 9 pattanó), viszont ő is csak 24 percig volt pályán tartható. A negyedik negyed elején is egál körül álltak a csapatok, itt viszont érkezett a Toronto második sora, és pillanatok alatt 10 pont feletti előnyt harcolt ki, amire a Grizzliesnek már nem volt válasza. Delon Wright 15 pontot szórt, Fred VanVleet közel járt egy tripla-duplához (13 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz), Siakam 10 pontja mellé 3 blokkot osztott ki, míg Poeltl hibátlan dobásokkal jutott el kilenc pontig. A Raptorsnál annak is örülhetnek, hogy visszatérhetett sérüléséből CJ Miles.

A negyedik negyedre fogyott el a Memphis. A régi Grizzliest idézően, foggal-körömmel harcolt a vendégcsapat, Marc Gasol mindenhol ott volt (20 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 2 blokk), Harrison, Green (11 pont) és Brooks igyekezett támadásban is alkotni, és a harmadik negyedben szépen fel is zárkóztak ellenfelükre. Itt viszont kellett volna extra a cseréktől, ám Tyreke Evans ma sem lépett pályára (várhatóan elcserélik, ezért nem kockáztatják a sérülését), a többiek pedig James Ennis kivételével nem nagyon ütötték meg az NBA szintjét... Dillon Brooks azért örülhet, a Grizzlies újonca szerint élete álma valósult meg azzal, hogy abban a csarnokban játszhatott, ahol gyerekkorában beszippantotta az NBA világa.

A Raptors legjobb dobói: Wright 15/3, VanVleet 13/3, DeRozan 13.
A Grizzlies legjobb dobói: Gasol 20/6, Harrison 16/6, Brooks 12/6.

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 104-108

400 köbcenti védőt, gyorsan! Amióta Andre Roberson egész szezonra kidőlt, zsinórban negyedszer bukott az OKC, és bár Russell Westbrook szerint a hosszú szezonban mindig vannak hullámvölgyek és nem pánikolnak, nem véletlen, hogy a hírek szerint Avery Bradley-t nagy erőkkel próbálják becserkészni. Westbrook ma is ment előre (36 pont, 15/25 mezőnyből, 9 gólpassz, 7 eladott labda), Paul George igyekezett vele tartani a lépést, ám ez Carmelo Anthony-nak már nem ment, mindössze 3/13-at dobott, viszont ő hátul segített (13 pattanó, 3 blokk) Steven Adamsnek (12 pont, 5 pattanó, 5 szerzett labda). A csapat azonban végig küzdött azzal, hogy képtelenek voltak lelassítani a Lakers játékszervezőit, rengeteg felállást kipróbáltak, de senki nem volt ideális. A Thunder egyelőre ötödik Nyugaton, de egyetlen vereségre vannak a kilencedik Clipperstől...

Most minden klappolt. A Lakers kezdőötöse az ellenféllel szemben rettentő kiegyensúlyozott volt, mindenki 13 és 20 pont között dobott, és jöttek az extrák is: Lopez 4 triplát hintett és adott 5 gólpasszt, Josh Hart 11 pattanóba kapaszkodott bele, Ingram mindenhol ott volt (16 pont, 5-5 gólpassz és pattanó, 2 blokk). Ehhez csatlakozott a 18 pontos Clarkson a padról, a végjátékban higgadtak tudtak maradni, ennek köszönhetően egyrészt szépen zárták a túrájukat, másrészt megszakították 11 meccses oklahomai vereségsorozatukat. A Lakers azt is elbírta, hogy legjobb dobójuk, az újonc Kyle Kuzma mindössze 2 pontig jutott – az most már szinte fel sem tűnik, hogy Lonzo Ball régóta nincs a csapattal…

A Thunder legjobb dobói: Westbrook 36, George 26/9, Adams 12.
A Lakers legjobb dobói: Lopez 20/12, Randle 19/3, Clarkson 18/12.

Phoenix Suns - Charlotte Hornets 110-115

A cseresor elintézte. Sokáig nem úgy nézett ki, hogy a Hornets ma nyer, mert hiába dobott Batum és Walker közösen 40 pontot az első három negyedben, és tett meg mindent Dwight Howard (18 pont, 14 pattanó, 3-3 szerzett labda és blokk), a Suns egyszerűen átrohant rajtuk. A negyedik negyednek 21 pontos hátránnyal futottak neki, itt azonban megjött a meccsbe a cseresor, és egy 21-2-es rohanással visszahozták a reményeket – Graham és Lamb 30 pontot tett végül a közösbe, de Carter-Williams és Zeller is alig rontott dobást, ez pedig a végén már elég volt. A Charlotte sorozatban harmadszor nyert és tovább araszol a playoff-vonal felé.

A kezdő már rendben van. Devin Booker ma már úgy játszott, ahogyan irányítóként szeretnék látni, 50 százalékkal célzott mezőnyből, nem vállalta túl magát, szedett 5 pattanót, és 9 gólpasszára csak három eladott labda jutott. A támadójáték így kifejezetten kiegyensúlyozott volt, mindenkinek megvolt a komfortzónája: az újonc Josh Jackson 10/14-gyel, Warren 8/14-gyel, Bender 7/9-cel célzott. Zárójelben azt is hozzátehetjük, hogy Marquese Chriss csapaton belüli büntetés miatt nem játszhatott, lehet, hogy ez is hozzájárult a kezdő jó  teljesítményéhez… A Suns a maga szintjén óriási előnyt is épített ki, ezt azonban percek alatt lenullázta a második soruk, és az itt elvesztett lendületet már nem is tudták visszaszerezni. Az utóbbi időben mutatott játékhoz képest így is nagyot lépett előre a Phoenix, most már csak mindenkinek meg kellene találni a helyét a rendszerben – szép edzői feladat lesz.

A Suns legjobb dobói: Jackson 23/9, Warren 21/3, Bender, Booker 18/12-18/12.
A Hornets legjobb dobói: Batum 22/9, Walker 18/6, Howard 18.