Zárónap: A Bulls az alapszakasz-győztes

Véget ért az alapszakasz az NBA-ben, a Chicagóé az abszolút elsőnek járó kiemelés, a San Antonio a második, érdekesebbnél érdekesebb párosítások alakultak ki a rájátszásra

Az észak-amerikai profi kosárlabdaligában mára virradóra egy 13 meccses dömpinggel zárult le az alapszakasz. Ezen a játéknapon már csupán a pozicionáláson volt a hangsúly és bizony ami érdekesség megtörténhetett, az meg is történt, hiszen a mai eredmények alapján a nagyon feljövőben lévő New York a Miamival kezdi majd az első kört, a Memphis - Clippers párosítás igen izgalmasnak ígérkezik, az alapszakasz-csapatnak kikiáltott Oklahoma City pedig megkapta a tavalyi bajnok Dallas együttesét. Nézzük is, hogyan jutottunk el az előbb említett párosításokhoz és miként lett a valaha volt legrosszabb NBA csapat a Charlotte Bobcats, mely zsinórban 23-adszor vesztett...

 

 

Atlanta Hawks-Dallas Mavericks 106-89

Ez volt a leginkább tétmeccs a maiak közül, hiszen a Dallas számára lehetett volna sansz egy helyet javítani és feljebb lépni a 7. pozícióból, az Atlanta (mely az előzetes hírekkel ellentétben még nem kaphatta vissza Al Horfordot) pedig a Boston elleni első körös párharc pályaelőnyének bebiztosításáért küzdött. A 23 pontos Josh Smith és csapata gyorsan egyértelművé tették, hogy ki az úr a háznál, a 38-21-es első negyed után nem maradtak nyitott kérdések, de mindkét csapat elégedett lehet, hiszen a texasiaknak is a lehetőségek közül a legjobb matchup a Thunder, mellyel tavaly éppen a Főcsoport-döntőben harcoltak.

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 23, Teague 17, Joe Johnson 15 

A Mavericks legjobb dobói: Nowitzki 22, Beaubois 13, Terry 11

 

Detroit Pistons-Philadelphia 76ers 108-86

Jó kérdés, hogy egyáltalán nyerni akart-e a Philadelphia Detroitban, vagy inkább az Iguodaláék számára nem túl jó párosítást sejtető Miamit akarta elsősorban elkerülni a Sixers, de az biztos, hogy a Pistons és Ben Gordon által bemutatott második negyedbeli pontzuhatag után akármit megpróbálhatott volna a vendég gárda, minden hiába lett volna. Történt ugyanis, hogy Ben Gordon bő 6 perc leforgása alatt 7(!) hármast dobott be, a hazai alakulat pedig 11-et értékesített távolról ebben a játékrészben! Ben Wallace búcsúmeccse tehát remekül sikerült detroiti szempontból, az egész csarnok fejpántban jelent meg a csapat legendájának búcsúztatásán! A Collins-legénység a Chicagóval kezdi a rájátszást.

A Pistons legjobb dobói: B. gordon 26, Stuckey 13, Villanueva 11

A 76ers legjobb dobói: Hawes 16, Meeks 15, S. Young 12

Memphis Grizzlies-Orlando Magic 88-76

Hedo Turkoglu visszatért ugyan a floridaiaknál, de a Magic így is korán elszállt Memphisben, ahol a hazaiak ezzel a diadallal bebiztosították pályaelőnyüket a Clippers elleni párharcban. Az 5 fontos emberét pihentető Orlando már napok óta tudja, hogy az Indianával kezd a hétvégén startoló playoffban. A Memphis így nyugodtan kísérletezgethetett is, Zach Randolph például újra kezdőként szerepelt, Mike Conley (0 pont) pedig teljesen passzív volt támadásban.

A Grizzlies legjobb dobói: M. Gasol 22, Gay 20, Mayo 15 

A Magic legjobb dobói: Turkoglu 18, Harper 16, Wafer 11

Chicago Bulls-Cleveland Cavaliers 107-75

A Bulls Rose, Korver és Deng pihentetésével együtt is könnyedén ki tudta harcolni az abszolút alapszakasz-győzelmet, ahogy tette azt tavaly is az utolsó játéknapon. Az Irvinget mostanra újra elvesztő Cavaliers még csak meg sem tudta nehezíteni a 25-öt szóró Lucas húzta chicagóiak dolgát. A Bulls a Sixers ellen startol, a Cavs pedig kezdheti a nyaralást. A vendégeknél is volt egy nagy (valószínűleg) búcsúzó, a hírek szerint Jamisont már nem látjuk többet jelenlegi csapatánál.

A Bulls legjobb dobói: Lucas 25, Noah 13, J. Butler 12

A Cavaliers legjobb dobói: T. Thompson 13, Sloan, Harangody, Jamison 12-12

Golden State Warriors-San Antonio Spurs 101-107

Nem meglepő módon kimenőt kapott a teljes Spurs-alapcsapat, ám a 34 pontos karriercsúcsot repesztő Mills 12 gólpasszal még remekül is irányította a tartalékokat, akik ha szorosan is, de behúzták az oaklandi győzelmet. Blair 22 pontos, 13 lepattanós dupla duplája mindent elmond a Golden State palánkalatti erejéről, James Anderson 19-es performansszal pedig jelen helyzetben még érthető is. A San Antonio a Jazz ellen kezdheti meg a rájátszást.

A Warriors legjobb dobói: C. Wright 25, K. Thompson 17, Tyler, Jenkins 16-16

A Spurs legjobb dobói: Mills 34, Blair 22, J. Anderson 19

 

Boston Celtics-Milwaukee Bucks 87-74 

A Garnettet jegelő Celtics megcselekedte, amit megkövetelt a bostoni haza, azaz megnyerte a Bucks (tartalékjai) elleni mérkőzést és ezzel az Atlantára helyezte a nyomást, hiszen így a Hawks mindenképpen kellett, hogy nyerjen a Dallas ellen az első körös pályaelőny miatt. Rajon Rondo visszatért és folytatta 10 gólpassz feletti sorozatát, ami így 24 meccsesre nyúlt a szezon végére, John Stockton 1992-es csúcsa így csak a következő szezon elején dőlhet majd meg, hiszen a Jazz legendája 29 ilyen produkciót hozott zsinórban, Rondo mai 15-ös assziszt-terméséhez még kell 5 másik jövőre. Paul Pierce kisebb sérülést szedett össze, de a hírek szerint ez nem fogja akadályozni a Hawks elleni párharcban.

A Celtics legjobb dobói: Bradley 14, Pierce 12, Pietrus, Hollins 9-9

A Bucks legjobb dobói: To. Harris 16, Leuer 15, Jennings 12

Charlotte Bobcats-New York Knicks 84-104

A Knicks megtehette volna, hogy megkegyelmez a zsinórban 23-adszor bukó és ez által a liga történetének valaha volt legrosszabb alapszakasz-mutatóját (7-59) produkáló Charlotte-nak, de a 22-őt dobó Smith vezette vendégek úgy gondolták, az a jobb nekik, ha a Miami Heat ellen kezdhetik majd meg a playoffot. Chandler, Davis és Anthony pihent, Stoudemire eközben erődemonstrációt tartott a gyűrű alatt, a társak pedig szétdobták a Bobcats gyűrűjét.

A Bobcats legjobb dobói: Henderson 21, K. Walker 13, D. White 11

A Knicks legjobb dobói: JR Smith 22, Stoudemire 21, Harrellson 18

Minnesota Timberwolves-Denver Nuggets 102-131

Óriási ruhát kapott ajándékba a búcsúzó Brad Miller és csapata hazai pályán a 6. kiemelésért küzdő Denvertől, a győztes csapat így a számára jó párosításnak tűnő (vagy jobb, mint a Thunder) Lakers ellen készülődhet. A visszavonuló center tiszteletére ugyanúgy mindenki fejpántban jött a meccsre, mint ahogy azt tették Detroitban Ben Wallace búcsúztatásánál, de ez sem segített, McGee és társai zsákolóshow-t tartottak Minnesotában. 

A Timberwolves legjobb dobói: Barea 20, Pekovics 18, Beasley 13

A Nuggets legjobb dobói: McGee 19, Afflalo 18, Gallinari 17

Utah Jazz-Portland Trail Blazers 96-94

A dicséretes hajrával rájátszásba jutó Jazz számára már biztos volt a feldobás előtt is, hogy a Spurs lesz az ellenfele az első körben, ám becsületből jelentős hátrány(ok) ledolgozása után is meg tudta verni a Corbin-legénység a 20 pontos Hickson húzta Portlandet. A kezdők eleget pihentek is a találkozó alatt, az újonc Alec Burks 18-as karriercsúcsával vezette diadalra övéit.

A Jazz legjobb dobói: Burks 18, Favors 15, Kanter, J. Howard 12-12

A Blazers legjobb dobói: Hickson 20, Flynn 18, N. Smith 16

Washington Wizards-Miami Heat 104-70

A szezont hatos győzelmi szériával záró fővárosi alakulat alapos versében részesítette a nagy hármasát pihentető Miamit. A Heat megkapta ellenfeléül a kellemetlen New Yorkot, amiből akár érdekes párharc is kerekedhet, a Wizards pedig bizakodóan tekinthet a jövőbe és építkezhet tovább a nyáron.

A Wizards legjobb dobói: Mo Evans 18, Nené, Seraphin 15-15

A Heat elgjobb dobói: Cole 14, E. Curry 10, M. Miller, J. Jones, Chalmers 8-8

Houston Rockets-New Orleans Hornets 84-77

Az utóbbi 12 mérkőzéséből 8-at megnyerő nyugati sereghajtó jól küzdött, ám végül elbukott Houstonban, ahol a playoffról éppen lemaradó Rockets a 27-at szóró Budinger hathatós segítségével érte el (újra) az idény végére a pozitív mérleget. A vendégek az abszolút tartalékokkal is megmutatták, hogy van bennük spiritusz és jövőre másról szólhat a szezonjuk, mint a kizárólagos tankolás.

A Rockets legjobb dobói: Budinger 27, Dalembert 11, C. Lee 10

A Hornets legjobb dobói: Dyson 15, Watkins 13, L. Thomas, Aminu 11-11

Sacramento Kings-Los Angeles Lakers 113-96

Mivel a Los Angeles-ieknek már biztos volt a 3. pozíciójuk, így Bynumot, Bryantet, Gasolt és Barnets nem küldték pályára, a 7 meccsre elmeszelt World Peace-t pedig nem is játszathatta Mike Brown mester, a lelkes Kings pedig kihasználta a helyzetet és győzelemmel búcsúzott a szezontól. A Lakers a Denverrel kezd majd az első körben, s nem biztos, hogy túlzottan egyszerű dolga lesz.

A Kings legjobb dobói: Cousins 23, T. Evans 21, J. Thompson 17

A Lakers legjobb dobói: McRoberts 16, Sessions, Ebanks 14-14

Toronto Raptors-New Jersey Nets 98-67

A Nets utoljára szerepelt New Jerseyként, hiszen jövőre már Brooklyn Nets néven küzdenek majd a ligában, egy "folyóval" arrébb New Yorkban. A teljes "faguriga kettővel" lejátszott, mindkét gárda számára tét nélküli csatát az élete meccsét hozó Ed Davis (24 pont, 12 lepattanó), illetve a 19 pattanót szerző Alabi és az 5-5 triplát értékesítő Forbes, Anderson páros hozta a kanadaiaknak, a vendégeknél nem akadt említhető egyéni teljesítmény.

A Raptors legjobb dobói: E. Davis 24, Forbes 23, A. Anderson 20

A Nets legjobb dobói: A. Morrow, A. Johnson 11-11, J. Williams, G. Green 10-10

{youtubejw width="620"}Kx9tgx1qLDA{/youtubejw}

A nap hőse: Ben Gordon és a Detroit Pistons - a rutinos hátvéd 7(!) triplát dobott be csak a második negyedben, ugyanebben a játékrészben a Detroit 11 hárompontost értékesített, aminél jobbat soha sem tudott összehozni egy másik gárda sem a liga históriájában. 

A nap lúzere: Egyértelműen a ma pályára sem lépő Oklahoma City, hiszen Duranték megkapták a nyakukra a Dallast, akik ellen 2. kiemeltként pályaelőnnyel együtt sem mehetnek biztosra.

 

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus