Zsinórban 15 győzelemnél a Denver!

Mára virradóra hét találkozót rendeztek meg az észak-amerikai profi kosárlabdaligában, ahol több rangadó mellett a Denver Nuggets sorozatának esetleges életben maradása vonzotta a legnagyobb figyelmet. A coloradóiak bizony Ty Lawson és Wilson Chandler nélkül is leküzdötték az egyébként remeklő Sacramentót, így már 15 meccse nem találtak legyőzőre. A Memphis Marc Gasol nélkül verte el egy hullámzó összecsapáson a többek közt Garnettet, Lee-t, Rondót és Barbosát is nélkülöző Bostont, a nap rangadóját pedig a Clippers nyerte a Brooklyn Nets ellen, hazai környezetben. Nézzük, mit érdemes még tudnunk erről a játéknapról!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Charlotte Bobcats - Detroit Pistons 91 - 92

Charlie Villanueva megkapta a nagy lehetőséget több végigült mérkőzés után, s ezt meghálálva 15 negyedik negyedbeli ponttal vezette győzelemre a mostanában egészen pocsék Detroitot a ligautolsó otthonában. Az ő nevéhez fűződtek a legfontosabb kosarak a végjátékban is, de a vendégek győzelméhez kellett Brandon Knight (10 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) visszatérése is. A Bobcats így nem tudott zsinórban harmadszor is nyerni, de ez nem a 25 pontos, 4 labdát szerző Kemba Walkeren múlt.

A Bobcats legjobb dobói: Walker 25, Jan. Pargo 16, Henderson 15

A Pistons legjobb dobói: Villanueva 18, Maxiell 14, Stuckey 13

New York Knicks - Toronto Raptors 110 - 84

Onnantól kezdve, hogy Rudy Gay el sem utazott New Yorkba, teljesen egyértelművé váltak az esélyek, s a Jason Kidd 40. születésnapját ünneplő Knicks Carelo Anthony 28 pontos teljesítményével, valamint a megint remeklő Kenyon Martin (18 pont, 7 lepattanó) pluszával könnyedén hozta is a kötelezőt, ráadásul JR Smith (25 pont) is a jobbik énjét vette elő.

A Knicks legjobb dobói: Anthony 28, JR Smith 25, Ken. Martin 18

A Raptors legjobb dobói: DeRozan 17, Lowry, A. Anderson 14-14

Chicago Bulls - Indiana Pacers 87 - 84

Bár több nehezítő körülmény is bezavart hazai oldalon, de a Bullsnak végül sikerült elérnie, hogy ne verje el ebben a szezonban négyből negyedszer is a Pacers a Thibodeau-legénységet. Nate Robinsont egy csúnya szabálytalanság után ki is állították a játékvezetők, majd a csereember, Cook sérült le, de a David West és Danny Granger távollétében is jól küzdő Indianában már nem volt elég erő a végjátékban az utolsó dobás értékesítéséhez, így célba ért a Derrick Rose és Joakim Noah nélkül felálló Chicago.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 20, Boozer 18, Mohammed, Hinrich 11-11

A Pacers legjobb dobói: George 23, Hibbert 18, Ge. Hill 11

Memphis Grizzlies - Boston Celtics 110 - 106

Hatalmas lendülettel kezdte a meccset a tegnap Kevin Garnettet és Courtney Lee-t is elvesztő Celtics, ám hiába erőltette rá akaratát a Marc Gasol nélkül felálló Grizzlies ellen, egyszerűen elfogyott az energia a back-to-back játszó vendégeknél a félidő közepére, Jerryd Bayless ráadásul a kispadról beállva 30 pontot hintett, amivel a negyedik negyed elejére már majd 20 pontos fórban volt a Memphis. A hajrában Jordan Crawford még egészen 2 pontig visszahozta a Bostont, ám tovább már nem tudott zárkózni a sorozatban negyedszer bukó Rivers-legénység.

A Grizzlies legjobb dobói: Bayless 30, Arthur 18, Randolph 15

A Celtics legjobb dobói: Pierce 26, Jo. Crawford 21, J. Green 12

Denver Nuggets - Sacramento Kings 101 - 95

Az energikusan játszó DeMarcus Cousins (24 pont, 15 lepattanó, 5 blokk), valamint a 18-at szóró John Salmons vezetésével végig meccsben volt a papíron esélytelen Kings az otthon szinte verhetetlen, s egyhuzamban 15. győzelmére készülő Denverrel, ám a végjátékban döntött a rutin, Andre Miller és a 19-et hintő Danilo Gallinari bevitték a célba a Lawson, Chandler párost még mindig kényszerből jegelő coloradóiakat.

A Nuggets legjobb dobói: Gallinari 19, Faried 17, Iguodala 15

A Kings legjobb dobói: Cousins 24, Salmons 18, I. Thomas, M. Thornton 10-10

Los Angeles Clippers - Brooklyn Nets 101 - 95

Hasonlóan is alakult és végül hajszálpontosan ugyanaz is lett a végeredmény Los Angelesben, mint volt előtte pár perccel Denverben. A 18 pontos Brook Lopez viszont csak a harmadik negyed végéig tudta felszínen tartani a Brooklynt, a negyedik etapban már Chris Paul (29 pont, 11 lepattanó) vette át a stafétát és lendülete átragadt a társakra is, akik Chauncey Billups távollétében is legyőzték a hosszú idegenbeli túrán lévő keleti élcsapatot.

A Clippers legjobb dobói: Paul 29, W. Green 15, Jo. Crawford, Jordan 13-13

A Nets legjobb dobói: B. Lopez, Deron Williams 18-18, Joe Johnson, G. Wallace 15-15

Golden State Warriors - Washington Wizards 101 - 92

Fontos meccset nyert a Warriors a 35 pontos, 8 gólpasszos Steph Curry főszereplésével, ám mégsem lehet nyugodt most a hazai gárda, hiszen a fiatal játékmester bokája megint kiment, így jelenleg kérdéses, hogy a szezon hátralévő részében milyen mértékben tud majd számítani a GSW a triplakirályra. A vendégek sorsát ezen a találkozón egyébként a harmadik negyedben John Wall kiállítása pecsételte meg, onnantól már hiába való volt Cartier Martin (23 pont) dobóparádéja, a fővárosiak nem tudtak 24 órán belül két bravúros idegenbeli győzelmet is begyűjteni nyugaton.

A Warriors legjobb dobói: Curry 35, K. Thompson 18, H. Barnes 16

A Wizards legjobb dobói: C. Martin 23, Wall 14, Booker 12

A nap hőse: Chris Paul, aki 29 pontos, 11 gólpasszos klasszisteljesítménnyel vezette győzelemre a Clipprest a nap rangadóján a Nets ellen.

A nap lúzere: Nate Robinson, aki ritka pokróc faultot ütött (vagy inkább fogott...) a meg is sérülő Lance Stephenson ellen, s ki is állították őt a játékvezetők.