Zsinórban ötödször bukott a Lakers

Az észak-amerikai kosárlabdaligában mára virradóra 11 mérkőzést rendeztek meg, s inkább érdekes, fordulatos csatákat láthattunk ezen a játéknapon, mint hatalmas meglepetéseket. A Los Angeles Lakers bravúrosan helytállt a San Antonio otthonában Dwight Howard és Pau Gasol nélkül is, de Manu Ginobili végül gondoskodott arról, hogy meglegyen zsinórban az ötödik kudarca is Kobe Bryant csapatának. A nap rangadóját a Memphis nyerte a Golden State otthonában, igen magabiztosan, míg a Milwaukee Chicagóban diadalmaskodott Brandon Jennings 35 pontos alakításával. Nézzük, mit érdemes tudni még erről a játéknapról!

A mérkőzések eredményeire kattintva elénk tárulnak a részletes statisztikák és a videós összefoglalók!

Toronto Raptors - Philadelphia 76ers 90 - 72

Megint nagy verésbe futott bele a Philadelphia, mely ha nem figyel eléggé a következő hetekben, elbúcsúzhat idei playoff-reményeitől, hiszen már hét győzelemmel áll 50 százalék alatt Doug Collins legénysége. A Toronto teljesen más utat jár be, ez meg is látszott a két gárda mai ütközetén. A 19 pontos, 12 lepattanós Amir Johnson, valamint a14 egysége mellé 11 gólpasszt kiosztó Jose Calderon bevitték a célba a Raptorst Andrea Bargnani és Jonas Valanciunas távollétében is.

A Raptors legjobb dobói: A. Johnson, DeRozan 19-19, Ed Davis 17

A 76ers legjobb dobói: T. Young, Holiday 16-16, Turner 10

Charlotte Bobcats - Utah Jazz 102 - 112

Ahogy azt várni lehetett, a Jazz javított nem túl jó idegenbeli mérlegén ezen az éjjelen, hiszen az egész liga egyik leggyengébb alakulata volt az ellenfele a Bobcats "személyében". A 26 pontos, 8 lepattanós Al Jefferson abszolút kiemelkedett a mezőnyből, de több kiegészítőember is átlagon felülit hozott a Utah-nál, míg a Charlotte kezdőötöse igen nagy betlit mutatott be, a két magasember, Tyrus Thimas és Bismack Biyombo például pontot sem szereztek ezen az estén, nem forgott veszélyben a Jazz diadala.

A Bobcats legjobb dobói: B. Gordon 20, Kidd-Gilchrist 15, Walker, Henderson, Sessions 14-14

A Jazz legjobb dobói: Al Jefferson 26, Millsap 19, Hayward 14

Cleveland Cavaliers - Atlanta Hawks 99 - 83

Idei legnagyobb arányú győzelmét aratta a 33-at szóró Kyrie Irving fémjelezte Cleveland, pedig épp a minap derült ki, hogy Anderson Varejaóra még hónapokig nem számíthat Byron Scott, a hazaiak mestere. Az Atlanta nincs jó passzban, hiszen erre a találkozóra is esélyesként érkeztek vendégségbe, de igazán sanszuk sem volt már a negyedik negyedben Al Horfordéknak.

A Cavaliers legjobb dobói: Irving 33, Gee 15, T. Thompson, T. Zeller 11

A Hawks legjobb dobói: Josh Smith 17, J. Teague 15, Horford 14

Boston Celtics - Phoenix Suns 87 - 79

A Boston a Phoenix két vállra fektetésével idei leghosszabb győzelmi szériájánál tart, mely immáron négy diadalt számlál. A kiválóan védekező Celtics leginkább az éppen egy éve szívműtéten áteső Jeff Green erőteljes zsákolásaival lépett el a második negyedben, de hiába került 15 pontos fórba a Rivers-legénység, a harmadik negyed elején öt perc alatt fordított a Suns egy 16-0-ás futással. Onnantól viszont megint rákapcsolt a 12 pontos, 16 lepattanós Sullinger vezette vendéglátó és simán célba is ért.

A Celtics legjobb dobói: J. Green 14, Terry 13, Sullinger 12

A Suns legjobb dobói: Scola 16, Dudley 14, Gortat, Dragic 12-12

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 96 - 104

Jim Boylan megnyerte második meccsét is "beugró vezetőedzőként" a Milwaukee-val, ebben pedig a 35 pontot szóró Brandon Jennings, illetve a 12 lepattanót szedő, valamint 7 blokkot kiosztó Larry Sanders volt a két legnagyobb segítője. Érdekesség, hogy a Bucks másodszor fordított elég jelentős hátrányból a Bulls ellen ebben a szezonban, most 15-ös fórt sikerült kiharcolnia a hazai gárdának, de a lendületben lévő wisconsiniak végül lehajrázták a 22 pontos, 11 lepattanós dupla duplával kirukkoló Carlos Boozer húzta Chicagót ezen a csoportrangadón.

A Bulls legjobb dobói: Boozer 22, N. Robinson 19, Deng 18

A Bucks legjobb dobói: Jennings 35, Dunleavy 16, Ellis 14

New Orleans Hornets - Houston Rockets 88 - 79

Ebben a végeredményben nem az a pláne, hogy nyert az egyhuzamban harmadszor diadalmaskodó Hornets a zsinórban öt győzelemmel a tarsolyában érkező Rockets ellen, hanem az, hogy Monty Williams fiai 79 ponton tartották a liga egyik legjobb támadó-csapatát. A New Orleans bánhatja, hogy a három kulcsembere sokat volt sérült a szezon elején, ugyanis most látszik igazán, hogy ez a csapat igencsak kompetens, ha mindenki egészséges. Érdekes módon ma a 17 pontos, 11 gólpasszos Greivis Vasquez, a 17 egysége mellé 10 lepattanót megszerző Jason Smith, illetve a 17-et szóró Roger Mason Jr. vitték a prímet, nem pedig a Gordon, Davis, Anderson trió.

A Hornets legjobb dobói: Vasquez, Mason, Jason Smith 17-17

A Rockets legjobb dobói: Harden 25, Delfino, Lin 9-9

San Antonio Spurs - Los Angeles Lakers 108 - 105

Bár korán megvolt a kétszámjegyű differencia itt is, de a pad legvégéről előzúzott Earl Clark 22 pontos, 13 lepattanós dupla duplájával visszajött a meccsbe a Howard, Gasol, Hill, Blake négyest kényszerből jegelő Lakers és csak a három pontos előnynél szép triplát értékesítő Manui Ginobilinek volt köszönhető, hogy végül valahogyan célba ért a Spurs. Az utolsó támadásnál még a 27-et szóró Kobe Bryant, majd az említett Clark is egalizálhatott volna, de a távoli hármasok egyaránt célt tévesztettek. Zsinórban ötödször bukott a Los Angeles-i sztárcsapat, mely már az 50 százalékos küszöbtől is öt nyert mérkőzésre van, lassan tényleg komoly veszélyben van a playoff-ba kerülés is Mike D'Antoni tanítványai számára.

A Spurs legjobb dobói: T. Parker 24, Ginobili 19, S. Jackson, Splitter 14-14

A Lakers legjobb dobói: Bryant 27, World Peace 23, Clark 22

Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves 106 - 84

Várható volt, hogy washingtoni veresége után egy nagyon erős produkcióval rukkol elő a Thunder, s ez így is lett, a Kevin Love nélkül érkező Minnesotának nem nagyon volt esélye a győzelemre Oklahoma Cityben ezen az estén. A 26-ot szóró Kevin Durant, valamint a 23 egységig jutó Russell Westbrook szokás szerint vitték a prímet a tavalyi finalistánál, a vendégeknél pedig nem született igazán kiemelkedő teljesítmény, maximum Nikola Pekovics (17 pont, 10 lepattanó) újabb dupla dupláját érdemes kiemelni.

A Thunder legjobb dobói: Durant 26, Westbrook 23, Kev. Martin 19

A Timberwolves legjobb dobói: Sved 18, Pekovics 17, Derrick Williams 14

Denver Nuggets - Orlando Magic 108 - 105

Izzasztó dolog idén a nyugati élcsapatok számára is a vendégként érkező Orlandóval játszani, hiába jött kilences vereségsorozattal a tarsolyában Denverbe a Vaughn-legénység. A 19 pontos, 19 lepattanós brutális dupla duplát szállító Kenneth Faried viszont kihasznált a floridaiak palánk alatti gyengeségeit, így megúszta ezt a vereséget a Nuggets, melynek másik legjobbja a 19 pontos, 8 gólpasszos Ty Lawson volt ezen az estén.

A Nuggets legjobb dobói: Faried, Lawson 19-19, A. Miller 18

A Magic legjobb dobói: Nelson 20, Redick 17, Nicholson, Afflalo 12-12

Los Angeles Clippers - Dallas Mavericks 99 - 93

Sokan vártak kiütést ebben a párosításban, de az évek óta nem látott mélységekben járó Mavericks meg tudta nehezíteni a ligaelső dolgát, s a harmadik negyedben komoly erőfeszítésekbe tellett Vinny Del Negro csapata számára, hogy fordítani tudjon. A 19-et dobó, s 16 gólpasszt is kiosztó Chris Paul gyönyörűen mozgatta a hazaikat, a visszatérő Jamal Crawford pedig 11 ponttal szállt be a kispadról, ezt pedig Blake Griffin 15 pontos, 13 lepattanós dupla duplájával már nem tudta ellensúlyozni a 22-őt szóró Collison húzta Dallas.

A Clippers legjobb dobói: Paul, M. Barnes 19-19, Griffin 15

A Mavericks legjobb dobói: D. Collison 22, Mayo 17, Nowitzki 13

Golden State Warriors - Memphis Grizzlies  87 - 94

A Warriors már másodszor bukott el idén a Memphis ellen, most a 18 pontos, 12 lepattanós teljesítménnyel remeklő Rudy Gay, illetve a kollektíven ponterősen játszó Grizzlies-kezdőötös lett a hazaiak veszte. Korán eldőlt a csata, a végén már inkább csak kozmetikázni tudott a játéknap rangadóját elég simán elvesztő Warriors, melyben ma is a 24-et dobó Steph Curry volt az ász, ám ma kevés pont érkezett az oaklandi kispadról.

A Warriors legjobb dobói: Curry 24, K. Thompson 20, D. Lee 14

A Grizzlies legjobb dobói: Z. Randolph 19, Gay 18, Conley 16

A nap hőse: Brandon Jennings, aki különösen felszabadultan játszik, mióta menesztették Scott Skiles mestert Milwaukee-ból, ma 35 ponttal vezette győzelemre csapatát Chicagóban.

A nap lúzere: A Philadelphia 76ers, mellyel érthetetlen, hogy mi történik a napokban, teljesen összeomlóban van Doug Collins tehetséges, fiatal legénysége, mely most Torontóban futott bele egy nagy verésbe.