Amiről a Festékben beszélnek 01-09

A keleti élmenők lassítanak, az üldözők erősítenek. Paul George lejátszotta LeBron Jamest! Steve Nash: 10 000! James Harden: hová feljebb? A Bucks megtalálta a játékát. Ricky Rubio-tanfolyam pontgépeknek: hogyan urald a meccset kosárra dobás nélkül?

A Pacers elkapta a bajnokot. Emlékezetes playoff-párharcot vívott tavaly a két gárda, azóta nem találkoztak egymással – a Heat szerencséjére. Az Indianában Paul George szenzációsan játszott védő és támadóoldalon is, a 3-4. negyedben a meccset eldöntő 33-9-es futásból 17 ponttal vette ki a részét – csapattársai pedig nem akartak lemaradni mögötte: 77 pontig engedték a Miamit, ami a bajnokcsapat leggyengébb idei produkciója.

11 pont és a lepattanók. A nagy hármason kívül a Heat többi tagja ennyi pontot szerzett. A rutinrókák, Ray Allen és Shane Battier nulláztak, 0/7-et produkáltak a vonal mögül – de az egész Miami leblokkolt a 2. félidőben támadásban. Nem lett volna gond, de a játék másik fontos aspektusában, a lepattanókban is csúnyán alulmaradtak (55-36) - visszatérő a probléma.

Most jön a feketeleves. A Heat még mindig vezeti Keletet, de most sorozatban 5 idegenbeli meccsük jön. Nagyon össze kell kapniuk magukat, különben – maradva a témánál – lefőhet a kávé 1-2 játékosnak.

A nap idézete. LeBron James elismerően szólt a pályáról őt is lejátszó Paul George-ról: "úgy tűnt, nagy önbizalommal játszik, és sok lehetősége van. Danny Granger sérülése lehetőséget adott arra, hogy megmutassa, mire képes. Mindent képes megcsinálni. Lepattanózik, dob… Már tavaly is jó játékos volt, de nem láthattuk, hogy mennyire - mert nem volt főszereplő."

Jim Boylan és az új seprű. Nem egyszer mondtuk már a Festékben, hogy a Milwaukee válsága nem egy szokványos "rossz formában vagyunk" széria, sokkal inkább bizalmi kérdés. Mostanra ért meg az elhatározás Scott Skilesban, hogy otthagyja a Bucksot (már nyáron is távozott volna), és láss csodát: Brandon Jennings és a csapat rögtön elkezdett működni. Mert ne legyenek kétségeink: Jim Boylan, az eddigi segédedző lehet, hogy kívül-belül ismeri a csapat játékát, de nem akkora mágus, hogy a csapat kulcsemberét egy nap alatt csúcsforma közeli állapotba hozza, és a csapatjátékot is összerakja (heten értek el legalább 10 pontot a Phoenix Suns ellen…).

Larry Sanders, a Bucks idén felfedezett blokkológépe ma sem tétlenkedett, hatszor villant a találatjelzője.

Szerencsétlen Suns. Az egyébként is gyenge formában lévő Phoenix annál a Milwaukee-nál kezdte keleti túráját, ahol éppen mázsás lelki terhek gördültek le a játékosokról az edzőváltással – nem csodálkozunk a sorozatban 3. vereségen. Dragic-ék még mindig üldözik a 2000. alapszakasz-győzelmet.

A Philly-nek vissza kell még szoknia. Szinte csak otthon játszik januárban a 76ers, de a nemrég lezárult túra még benne van a lábakban, elég enerváltan mozgott némelyik játékos a Nets ellen. Pedig igencsak össze kell kapniuk magukat, mert a keleti 9. helyen állnak, és előttük a Celtics bombaformába került, és a Bucks is megindult. Jó hír, hogy Andrew Bynum térdproblémái megszűnőben, talán még ebben a hónapban bemutatkozhat új csapatában. Ha nem is Messiásként, de nagyon várják már – egy jó formában lévő Bynummal a gárdának minimális cél a playoff.

Összeáll végre a Nets? Negyedik sikerét aratta sorozatban a Brooklyn – a 76ers ellen a 3. negyedben pusztító, 35-14-es szériát nyomtak, ami azt jelzi, hogy a csapat kezd felpörögni. Deron Williams bőven 50% felett dobott (ez nála idén kiemelést érdemel), Andray Blatche 20 pontot szállított a padról, a meccs hőse mégis Reggie Evans: a kezdőötösben megragadó erőcsatár karriercsúcsot jelentő 23 lepattanót kapkodott össze.

Sűrűsödik Kelet. A tabellára pillantva azt láthatjuk, hogy a Heat-Knicks-Hawks trió gyűjtögeti a vereségeket, az üldözőboly viszont nagyon beindult: A Pacers-Bulls-Nets-Celtics kvartett legalább kétmeccses győzelmi sorozatban van, a győztes oldalhoz csatlakozott ma a Bucks is.

Jár a dicséret a foghíjas Lakersnek. 125 pontot kaptak ugyan Houstonban, de ameddig bírták erővel Dwight Howard, Pau Gasol és Jordan Hill nélkül, addig partiban voltak a kiváló formában lévő Rockets-szal. Robert Sacre nem csak törülközőt tud lengetni, de képes kiosztani 4 blokkot egy meccsen; majdnem 50%-kal (14/31) dobták a triplákat – arról nem tehetnek, hogy a palánk alatt Antawn Jamison és Earl Clark a két cseremagas.

Steve Nash: mérföldkő. Az NBA történetében a Lakers irányítója az 5. játékos, aki elérte a 10 000 gólpasszt! Impozáns az őt megelőzők névsora: John Stockton, Jason Kidd, Mark Jackson és Magic Johnson. Ha egészséges marad, Nashnek simán meglehet még idén a 3. hely, mivel a mostani dobogós Jackson alig több, mint 300 gólpasszra van tőle.

James Harden elképesztő, a Rockets száguld. Javítjuk magunkat, néhány napja már Moses Malone-nal emlegettük egy szinten a Houston klasszisát, de valójában csak a Lakers elleni teljesítményével érte utol a korábbi legendás Rockets-centert: sorozatban 13. meccsén dobott legalább 25 pontot. A Rockets zsinórban ötöt nyert!

Devin Harrist visszavárják Atlantában. Hosszú ideje sérült a rutinos játékmester, és bizony el is kelne már a segítség Jeff Teague-nek. A játékmester eleinte elbírta a plusz perceket, de az utóbbi időben már látszott rajta a fáradtság, és ez sajnos a Hawks teljesítményére is kihat – jó hír, hogy Harris a hírek szerint a következő összecsapáson már játszhat.

Love nincs, de van csapat és Rubio! Kevin Love idei második pihenőjét tölti kéztörés miatt, de a Timberwolves már hozzáedződött a sérülésekhez, ráadásul Ricky Rubio játékra is jelentkezett. Nikola Pekovic (, 25 pont, 18 pattanós karriercsúcs) és Andrej Kirilenko (21 pont) is szenzációs volt, Derrick Williams most is lubickolt (17 pont, 3 tripla), amikor Ricky Rubio-val volt a pályán – de a spanyol előtt kell megemelnünk a kalapunkat. Nem volt mezőnydobása, de 18 és fél perc alatt kiosztott 8 gólpasszt és szerzett 4 labdát!

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus