Amiről a festékben beszélnek 01-13

Beégette magát a Lob City. JJ Redick éppen eladja magát. Mario Chalmers: tíz, tíz, tíz! Ivan Johnson (Hawks) elhibázta az elhibázhatatlant. John Wall visszatért! Harden megállíthatatlan, a Rockets közel sem. A Spurs-Mavericks back-to-back még egy Memphisnek is rágós falat. Indianában nincs olyan, hogy pótolhatatlan játékos.

lyen nincs – és mégis van. Sorozatban 10 alkalommal zakózott az Orlando Magic, zsinórban 13 hazai meccsét nyerte meg a Clippers – erre mondják totónyelven, hogy országos egyes. Az utolsó negyedig vezetett is a Lob City, ekkor azonban a Nelson-Afflalo-Redick hátvédtrió beindult: 7-8-10-es leosztásban termeltek 25 pontot, miközben a túloldalon az addig 30 pontot szóró Blake Griffint leszedték a pályáról Nikola Vucevic-ék. Az ugrógépnek nemhogy pontja, mezőnykísérlete sem (!) volt a negyedik negyedben...

A nap idézete a végül győztesnek bizonyuló triplát beverő JJ Redick-é. "Az utolsó 10 meccsünkből hét olyan volt, hogy az utolsó egy percben egy pontnyi volt a különbség, mégsem tudtunk győzni. A nagy számok törvénye azonban ma beigazolódott." A fantasztikus csuklóval megáldott Redick egyébként számos csapat radarján ott van, komoly esély van rá, hogy (a Magic-kel ellentétben) őt látni fogjuk a playoff-ban - és nem epizódszerepben.

Rövid távon rossz döntés Vinny Del Negro-tól. A Clippers mestere talán kicsit elhamarkodottan adott esélyt a veterán Grant Hillnek, aki első meccsét játszotta a csapatban térdsérülése miatt. Hill fent volt a 4. negyed elején, és mindhárom dobását elhibázta – a Magic pedig épp ekkor vett lendületet. Ugyanakkor Del Negro a szezon elején is folyamatosan játszatta a formán kívüli cserejátékosokat – néhány vereség után pedig fantasztikus győzelemsorozat vette kezdetét, aminek köszönhetően a Clippers jelenleg 2. az NBA-ben.

Egy gonosz statisztika. A Magic győzelmével már csak egy csapat nyeretlen 2013-ban. Kitalálták, melyik? Igen, a másik Los Angeles-i gárda.

A nap edzői nyilatkozata. Larry Drew pontosan látta, miért kapott ki csapata, a Hawks a Wizardstól: "24 triplát emeltünk rá, nem is nyertünk idegenben. Meg kell értenünk, hogy amikor idegenben játszunk, jobban meg kell válogatnunk a dobásokat, és sokkal határozottabban kell támadnunk."

Ivan Johnson is szaporította Drew mester ősz hajszálait. Bár még csak január 13-a van, garantált, hogy az erőcsatár megmozdulása decemberben benne lesz az év végi bakiparádékban…

Visszatért John Wall! Idei első meccsét játszotta a 2010-es év draftelsője, és esetében indokolt a felkiáltójel. Bár még csak a padról állt be és alig 20 percig volt a pályán, ez idő alatt 14 pontot szórt és jól szervezte a játékot. Nem mellesleg a Wizards legyőzte a keleti élmenő Atlantát!

Érdemes figyelni a Washingtonra. Már csak Jordan Crawford, a cserehátvéd sérült azok közül, akikre komolyabb szerep várna a szezon előtt elképzelt Wizards-rotációban, hiszen Wall mellett már a védekezőspecialista Trevor Ariza és a palánk alatti légelhárításért felelős Nene Hilario-Emeka Okafor páros is egészséges. Ha nem lesz sérülés, és végre megkezdhetik az összeszokást, ez a gárda partiban lehet a komolyabb playoff-csapatokkal is.

Utazók New Yorkból. A Chicago Bulls és a Phoenix Suns is a Nagy Almában lépett fel 24 órával korábban, ám amíg a Bulls simán nyert a Knicksnél, a Suns simán kapott ki a Netstől. Nos, az előzményekből semmi nem látszott: a Suns tükörsimán szerezte meg a franchise történetének 2000. alapszakaszgyőzelmét (20 éves apró fricska a Bullsnak az 1993-as elvesztett bajnoki döntőért…), a Chicago kicsit saját magát is megverte. 4 technikait szedtek össze, miközben a túloldalon Luis Scola mellett az a Michael Beasley villogott, aki az utóbbi időben szinte már a rotációból is kiszorult.

A Bulls és a kettős én. Óriási győzelmek mellett megmagyarázhatatlan vereségeket is beszed a Chicago: a Bobcats szintén itt vendégeskedve zárta le vereségsorozatát, és a Milwaukee korábban 27 pontos hátrányból felállva tudott nyerni a United Centerben. Otthon mindössze 10-10-zel állnak, miközben idegenben parádés, 10-5-ös a mérlegük…

Kicsoda az a Danny Granger? Hónapok óta hiányzik a Pacers legnagyobb sztárja, a csapat azonban lassan megtanul nélküle játszani – és nyerni. A Bulls és a Hawks vereségéből nagyot profitáltak, hiszen felkapaszkodtak a Keleti Konferencia 3. helyére!

Kicsoda az a Paul George? Granger vezérszerepét a fiatal hátvéd-kiscsatár vette át, a Charlotte ellen azonban ő is hiányzott influenza miatt – a Hill-Stephenson-Augustin hátvédtrió azonban tett róla (54 pont…), hogy a meccs végén ne az ő hiánya legyen a fő beszédtéma.

David West: első! 14 pont, 12 lepattanó és 10 gólpassz – máris megvan a tripla-dupla. A sokoldalú, nagyon képzett erőcsatárról nem gondoltuk volna, de a Bobcats elleni volt az első ilyen bravúrja. A 10 gólpasszból egyébként hatot hárompontosnál (!) lehetett feljegyezni.

Heat: túl a válságon? Már a félidőben 22 ponttal vezetett a bajnok a Kings otthonában, végül 29 ponttal nyert is – feledtetve előző két meccsén elszenvedett vereségét. A Miami kiegészítő embereinek gyenge teljesítménye a téma hetek óta, nos most nagyon összekapták magukat: Mario Chalmers egymaga 10 (!) hárompontost dobott, ezen kívül a kispadról még további hét tripla érkezett.

A Kings összeomlott a palánkok alatt. Bár több lepattanót szedtek, a Sacramento nagyembereit levették a pályáról, érdemben nem tudtak hozzászólni az eseményekhez – beszédes a 11-2-es blokkarány, Dwyane Wade például négy blokkot szállított! Isaiah Thomast dicsérjük meg: az apró irányító próbálta tartani a lépést Chalmers-szel (34/18-ig jutott).

A Pistonsnak sok volt, a Jazznek nem. Mármint a back-to-back. Mindkét gárda idegenben szerepelt 24 órával korábban, a Pistons győzni is tudott Milwaukee-ban, a Jazz pedig legendásan rossz, idegenbeli arcát vette fel Atlantában – ennek ellenére most mégis elvitték a W-t Detroitból. Érdekesség, hogy a Jazz tegnap nagy előnyt herdált el a Hawks ellen, ma viszont 13 pontos hátrányból jöttek fel – míg a Pistons tegnap volt hátrányban, és nyert mégis simán. Az NBA-ben gyorsan változnak a dolgok…

A Rockets bicskája is beletört az ismétlésbe. A tegnapi, rosszul sikerült bostoni kirándulás után ma Philadelphiában sem tudott győzni a Houston – sorozatban harmadik vereségükkel egy hét alatt visszakerültek a nyugati csontdaráló kellős közepébe. Össze kell kapniuk magukat, mert a következő három ellenfél a Clippers, a Mavericks és a Pacers...

Jrue Holiday erősíti a reputációját. Eddig is élete szezonját futja a 76ers irányítója, de ma Jeremy Lint nagyon lejátszotta a pályáról: 30 pontig jutott (11/22 mezőny, 7/7 büntető), 9 gólpassz, 4 szerzett labda. A Rockets irányítója 7 pontot szerzett, (2/13-as mezőnnyel), 5 gólpasszt adott – a számok egyébként megerősítik azt, amit szabad szemmel láttunk: szintkülönbség volt ma a játékukban.

Keleti kényelem. Decemberben a 76ers annyit volt úton, hogy családtagjaik kis túlzással csak a tévében láthatták őket – ez most kamatozik. A Sixers sorsolása így néz ki a következő napokban: szerda hajnalban New Orleans, szombat hajnalban Toronto, majd rákövetkező kedden San Antonio. Természetesen mindegyik meccs Philadelphiában lesz.

A Grizzlies elfáradt. Idegenbeli meccsek jellemezték mostanában a Macik sorsolását, és otthon sem a pihenésről szólt az élet: alig 24 órával ezelőtt még hosszabbításos presztízsmeccset játszottak a San Antonióval. Utóbbi már sok volt, ahogy Lionel Hollins szakvezető jól megfogalmazta: egy-másfél, megszokott szinten játszani képes kezdőjátékossal nem lehetett keresnivalójuk a felpaprikázott Dallas ellen.

Dallas: utolsó esély. Második győzelmét aratta sorozatban a Mavericks, de a Lakershez hasonlóan még mindig a 24. órában vannak: ha valamit akarnak még villantani idén, akkor nagyobb hibákat már nem követhetnek el. A következő két meccsük otthon lesz a közvetlen riválisnak számító Minnesota és Houston ellen. Ha nyernek, még gondolkodhatnak a playoff-ban – ha nem, akkor el kell kezdeni felkészülni a draftra és a csereberélésre…

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus