Amiről a Festékben beszélnek 01-14

A Lakersnél megtört a jég. Chris Copeland volt a hős New Yorkban. A Bucks még időben kapcsolt. World Peace nevéhez méltó cselekedete. A Portland elbénázta a félkarú Thunder ellen. Tim Duncanen nem fog az idő.

Lakers: első! Nincs már nyeretlen csapat a ligában 2013-ban: a Los Angeles behúzta a Cleveland elleni hazait. Mondjuk szégyen is lett volna, ha másképp történik, hiszen a Cavsből továbbra is hiányzik Anderson Varejao, a LAL-ba pedig most tért vissza Dwight Howard.

Ezt kellene állandósítani a Lakersnél. Az első negyedben 17 pontos előnyt szedtek össze Bryanték, a meccsen 58%-kal tüzeltek, beesett 13 tripla, összejött 32 gólpassz – ráadásul Howard, Bryant, Nash és World Peace is 30 alatti időt töltött a parketten. Kár, hogy nem mindennap a Cavaliers az ellenfél…

Nem olyan egyszerű, mint amilyennek látszik. Eric Gordon visszatérése óta nem lehet egy kézlegyintéssel elintézni a New Orelans Hornetset, akik megtáltosodtak az utóbbi időben – miközben a New York Knicks három pofont is beszedett az elmúlt meccseken. Most fordult a kocka, a Knicks megszakította vereségsorozatát. Ideje volt, a keleti 2. helyen álló Anthony-ék mögött rendesen feltorlódott a mezőny.

Anti-újonc. Austin Riversről nemrég kimutatták, hogy nagyjából minden idők leggyengébb újoncteljesítményét hozza – erre rátett egy lapáttal, sorozatban 4. meccsén nem dobott pontot. Egy dobóhátvédtől több, mint kínos statisztika… Legközelebb Bostonban játszanak a fater, Doc Rivers csapata ellen, remélhetőleg a kiváló szakvezető ad néhány jó tanácsot a fiúnak.

A nap Radar Alatt – játékosa. Chris Copeland számára a sérülések miatt megnyílt az út a Knicks kezdőjébe, amit a tavaly még Európában pallérozódó kiscsatár-erőcsatár 22 ponttal (közte 4 triplával!) hálált meg, többek között a 4. negyedben is villogott. 

Milyen kicsin múlhat. A Bucks az edzőváltás után két meccsen is szárnyalt, de legutóbb bántóan simán verte őket a Pistons – Milwaukee-ban. Most Torontóba látogattak, és a Raptors nem is vacakolt, 34-16-ra nyerte az első negyedet. A Bucks menedzsmentjében egy pillanatra talán felsejlett, hogy nem jó döntést hoztak – ám a 2. negyed elején a Milwaukee-cseresor kisebb csodát tett: 12-0-s sorozatot repesztettek, amivel visszajöttek a meccsbe, majd a belelkesülő Bucks-kezdők az utolsó negyedben kivégezték megroggyant ellenfelüket. Jim Boylan így 3-1-el áll a Milwaukee vezetőedzőjeként, mennyivel szebben mutat ez, mint a 2-2…

A nap statisztikai WTF-ja. A Raptorsban négyen érték el legalább a 20 pontot, a Bucksban senki – a Bucks nyert.

Csak egy maradhat. A Pacers és a Nets is parádés formában, győzelmi sorozattal készült az egymás elleni összecsapásra. A Nets annak köszönhette győzelmét, hogy a Deron Williams-Joe Johnson hátvédpár mindig képes volt betalálni. A túloldalon a dobóhátvéd Lance Stephenson sérülése nagyon nem jött tehát jókor.

Gerald Green megnézhette, mit hagyott ki. Stephenson helyén a rugólábú Green játszott, aki tavaly éppen a Nets színeiben tért vissza az NBA vérkeringésébe. A nyáron inkább a Pacers ajánlatát fogadta el, így ő már nem költözött át New Jersey-ből a Nets-szel az új arénába.

Deron Williams: hibátlan. Nem élete szezonját futotta Avery Johnson keze alatt a Brooklyn irányítója, viszont PJ Carlesimo irányításával már kezd éledezni, erre nézve egy adat: sorozatban 32 bedobott büntetőnél jár!

Soha vissza nem térő esély. A Portlandnek ölébe hullott egy fontos siker lehetősége, hiszen a vendég Thunderben két kezdőjátékos, a védekezésért nagyban felelős Serge Ibaka és Thabo Sefolosha sem játszhatott kisebb sérülés miatt. Erre mi történik? A csodaújonc Damian Lillard egyik legrosszabb meccsét hozta (9 pont, 3/14 mezőny, 3 eladott labda), a kispad szokás szerint semmit (illetve bocsánat, 6 pontot…) sem tudott hozzátenni. Mindez azonban eltörpül a meccs utolsó percéhez képest: a végén a Trail Blazers gyakorlatilag mindent elrontott, amit el lehet rontani, pedig a Thunder ma nagyon nem volt önmaga.

A Spurs lelombozta a Timberwolvest. Sokáig szoros volt a csata, és bár a Minny rettenetesen dobott (37%-nál álltak meg…), kétszer annyi büntetőt harcoltak ki – a végén viszont elfogyott a tudomány, simán nyert a San Antonio, azok után, hogy a bemérgesedő Gregg Popovich egy dupla technikaival kiállíttatta magát a negyedik negyedben… Egy bánatuk lehet: Manu Ginobili húzódást szenvedett.

"Öregember”. Tim Duncan ma csak 12 pontot szerzett – viszont szedett 9 lepattanót, adott 5 gólpasszt és szerzett 3 labdát. Meg blokkolt hetet! Mindezt úgy, hogy nem játszott az utolsó negyedben…

A Denver és az utolsó negyed. JaVale McGee, a Nuggets centere sem tudja miért, de csapata mindig erősebben tud koncentrálni a negyedik negyedben, mint mondjuk az első félidőben. Ma is az előttük álló Golden State tette tiszteletét náluk, és kézben tartotta a meccset a 3. negyed végéig. Ekkor azonban George Karl egész pályás letámadásra vezényelte a fiúkat, a Warriors pedig úgy megzavarodott, hogy közel 20 ponttal bukta el a játékrészt.

Stephen Curry: visszatért az átok? A fiatal irányítónak már könyvtárnyi irodalma van sérülésekből (a boka a specialitása), most éppen a térde sérült meg – bár vissza tudott jönni, közel sem tűnt 100 százalékosnak.

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus